pôrod

Príspevok v téme: pôrod
charlotte

Ahojte...nedá mi neopýtať sa...som v deviatom mesiaci tehotenstva,onedlho sa stanem mamou...:) a ako každá,aj ja riešim druhy pôrodu...známa ma nahovárala na cisársky rez,vraj to nič nie je,že tie fámy,že potom ženu všetko bolí a nie je schopná života,nie sú pravdivé...a moja maminka zasa,že mám rodiť klasicky,že každá to zvládla,tak prečo ja nie?
neviem...aké s tým máte skúsenosti vy?

meggy10

a ked sa nemylim aj cisarak robia s epiduralkou.Epidurálka má žene-rodičke pomôcť prekonať neznesiteľnú bolesť, pričom nemá vplyv na pohyblivosť a motoriku. Okrem toho, že epidurálka dokáže výrazne stlmiť pôrodné bolesti, pomáha odstrániť stres a môže významne urýchliť pôrod, pretože uvoľňuje panvové svalstvo.
Želaný efekt epidurálky sa dostavuje obvykle do 15 minút a jej účinok trvá hodinu až hodinu a pol. Epidurálka sa nepodáva iba na požiadanie žien, ktoré túžia po čo možno najväčšom pohodlí pri pôrode.O nebezpečenstvách epidurálky koluje nejeden mýtus. Asi najväčšie riziko, ktorého sa budúce mamičky boja, je riziko ochrnutia.

nesmejka

titi moja mamka zvracala denne celych 9 mesiacov. Prehnane to nie je. Treba sa na to pozriet realne,co som ochotna obetovat pre svoje dieta. Lebo ked zena otehotnie, uz nikdy nebude na prvom mieste ona, ale dieta a pre to male treba robit to, co je pre neho najlepsie. Minimalne si zistite vedlajsie ucinky tych carovnych oblbovakov. Len preto, ze sa nieco masivne pouziva neznamena to, ze je to neskodne a super.

nesmejka

meggy10 co sa tyka epiduralky, tak momentalne (!) sa povazuje za bezpecnu pre matku i dieta. Okrem toho, mnohe deticky po tom, co mamicka "ani nevedela, ze rodi" vdaka tej "super" veci trpia hyperaktivitou a nespavostou. Kolkokrat sa az o niekolkokrat dozvieme vsetky vedlajsie ucinky a skodlivosti daneho pripravku. Pred 40timi rokmi si zeny chceli utisit tehotenske nevolnosti, tak samozrejme, ze im veda vysla v ustrety a tehotnym dali tabletky na tlmenie nevolnosti. Rodili sa deti bez koncatin a s roznymi deformaciami, lebo mamicky si chceli ulavit. Kto si mysli, ze nezvladne 9 mesiacov nevolnosti a neprijemnych pocitov a porod, nech radsej deti nema.

meggy10

mirkaa nie neboli to len 2 x pomaly picha trosku taka tupa bolest ale to ani nevnimas a potom neviem ako to da ale na krku som mala taku somarinku a vzdy mi tamade dodavali epiduralku a citila som ako mi taka ako keby studena voda steka dele chrbtom.

meggy10

to ktora sa zaobera blbymi minuskami? detinske. ked sa nieco nepaci treba na rovinu napisat a nie minuskami, trapne...
stavim sa ze ta ktora nieje za epiduralku aj ju nemala ved ja som nic zle nenapisala len ze to je suprova vec a odporucam ju akoze kazda napise ze to prezila ved jasne kazda to prezije ale s velkymi bolestami ja som prisla do porodnice s bolestami a som mala dost a nie to este vsetko vydrzat. tak preto je tu epiduralka aby sa zena tak neznicila pri porode ja som sa pocas porodu rozpravala a nekricala od bolesti ako ine. a nechapem, ako niekto napise ze z epiduralky moze ochrnut, to je somarina a riadna lebo sa to nepicha do miechy!