Problem po holeni :(

Príspevok v téme: Problem po holeni :(
nikto001

Viem ze uz tu takato tema bola,alee aj tak by som sa chcela spytat a poradit si od Vas.Vzdy ked si oholim nohy tak potom sa mi vsade vyhodia same cervene bodky.Aj si nohy natieram kremom na upokojenie pokozky ale vysledok stale nedosiel.MOzno to bude aj tym ze si ich casto neholim alebo ja uz neviem,som v koncoch.Pravdu povedat strasne sa hambim za to.A preto by som potrebovala radu.Isto ste sa uz s takymto problem stretli.

simka77777

lu, myslim ze si v zlej teme...

lea3333 - ja si ich potriem alpou len bezprostredne po holeni, netreba aj medzitym, len by si ich zbytocne vysusovala. vzdy na druhy den po holeni si urobim peeling (zmiesam cukor so sprchovym gelom) a pouzivam zakazdym novu a kvalitnu ziletku, najprv si nohy oholim v smere rastu chlpkov a potom proti smeru, nikdy si nohy neholim pocas sprchovania, lebo som niekde citala, ze vtedy je pokozka citlivejsia.. to je asi tak vsetko, odkedy to robim takto, nemam problem, len semtam sa objavi nejaka cervena bodka, ale to fakt ze zriedka

lu

ahojte, chcem sa len opytat, potrebujem surne poradit, z coho vsetkeho moze vzniknut vytok?? beriem teraz macmiror complex 500, cakam este na koniec liecby...len mi prosim poradte, co vsetko na to vplyva....dakujem..budem bakat...lu

lea3333

.... tie bodky sa vam ani neobjavuju na taky 2.den po holeni? alebo si nohy musite dezinfikovat par-krat az do dalsieho holenia ci staci dezonfikovat len raz po holeni? ja som uz z toho zufala...musim holit v smere rastu a to je take hnusne strnisko a aj to nemozem kazdy den...a epilacny strojcek bol este horsi... ale citala som, ze lubovnikovy olej je dobry, ale olej na podrazdenu kozu...hmmm...taky detsky olej mi tiez nepomohol..

simka77777

no ja uz mam s tymto problem dlhsie, len prednedavnom som si po holeni zacala nohy potierat alpou na dezinfekciu, tiez pouzivam vzdy novu ziletku, robim si casto peeling.. a bodky uplne zmizli, ale vcera som pouzila druhy krat tu istu ziletku a asi som nemala :/ a ja som praveze pocula ze nohy sa maju holit nie pocas sprchovania, ale skor v studensej vode..ked su menej citlive.. tak teraz neviem

lochness

mne sa tiez dlho zapalovali a cervenali chlpky po holeni, ale zacala som si na to davat 100 % cajovnik - 1-2 kvapky na trosku kremu ktoru si naberiem na ruku a rozotriem po nohe a odvtedy nemam problem... samozrejme aj na ine partie tela sa to da pouzit, cajovnik je silne antiseptikum tak to pekne dezinfikuje... skuste si zohnat, ja mam najlepsie skusenosti s cistym cajovnikom z Yves Rocher

Nela41

Bude to tým, že si nohy neholíš často ja som mala rovnaký problém. Ja som sice prešla na depiláciu cukrovou pastou ale ak sa ti to nepozdáva tak jednoducho si ľahni do vane aspoň na 15 minút do teplej vody nech ti trochu zmäknú chĺpky a použi nejakú penu na holenie alebo sprcháč no a ohol sa. V smere rastú chĺpkov neodporúčam, to je strašné (podľa môjho názoru ak nemáš centimetrové chlpy na nohách tak ti holenie v smere vôbec nepomôže) takže pomaly proti smeru. Neponáhľaj sa ale s kludom a potom chladnejšou vodou nohy opláchni a natri napríklad detským olejčekom alebo hocičím na dezinfekciu. Po pár razoch sa to zlepší :)

simka77777

podrazdila sa mi po holeni na nohach pokozka a spravili sa mi cervene bodky, co by som si na to mala skor dat, zinkovu alebo kalciovu mast?

rada

ano v smere raste chlpkov sa treba holit a az potom na zaver uvidis, resp. pocitis zvysky a oholis si protismeru... a neholit si to hlavne na sucho.