Povolenia - stavba

Príspevok v téme: Povolenia - stavba
pasci

Potrebujem sa dozvediet
-kde a ci mam narok na info ohladne suseda, ci ma povolenie na nadstavbu domu
a tiez ci ho ma skolaudovany
-dalej potrebujem vediet aka musi byt vzdialenost-odstup napr. hospodarskej budovy(ci tak nejak sa to vola?) na dvore suseda od naseho domu. viem ze je to niekde nejak zakotvene(zakon?), ale neviem kde a kolko to ma byt.
-este by som potrebovala vediet kde alebo ako sa da zistit, odkedy ta hosp. budova stoji-teda kedy bola postavena a ci je dolezite ze kedy bola realne postavena, alebo kedy bola zapisana? to koli tomu zakonu co urcuje odstup budov od seba, pretoze tie starsie myslim mali zakotvene ze mozu byt nalepene ale uz novsie musia mat dodrzany urcity odstup-kolko, to neviem a tiez neviem ako stara ta budova je a podla coho sa urcuje jej vek, kedze ju dostavovali a pristavovali.
Pomozte mi prosim

PASCI

ADKA,
ANO VIEM SI PREDSTAVIT A PRESNE VIEM O COM HOVORIS. HORSIE JE, ZE MY TU PODPORU SUSEDOV ZIADNU NEMAME, LEBO VSETCI SA TU SPOLU SCHADZAJU V KRCME A SVORNE NA NAS VYMYSLAJU UTOKY A KAZDY SI TU ROBI CO CHCE A VSELIAK NELEGALNE A KED NAM TO ZACNE PREKAZAT,LEBO SA NAS TO BEZPROSTREDNE DOTYKA, TAK SME ZLI MY, A ONI PROTI NAM BROJA A VYHRAZAJU SA A KYDAJU NA NAS NEZMYSLY.
PRESNE VIEM O COM HOVORIS AJ TIE SNY, TO JE STRASNE, SOM TAK PRISERNE UNAVENA. AK TA MOZEM POPROSIT, OPYTAJ SA MANZELA, MOZNO HO NIECO NAPADNE. MOMETALNE SOM PRISERNE UNAVENA PO PREBDENEJ NOCI, NAVYSE CHORA A SPRAVIL SA MI AJ JACMEN-VSAK VIES SI PREDSTAVIT. DAKUJEM TI

adka00

Pasci ja ti podrobnosti zistim ale len cez vikend a potom ti napisem manzel tomu viac rozumie.Urcite patris pod obec a ti by mali riesit tvoj problem ,no mali akle kaslu na to .Teda tak to bolo aj v mojom pripade.Tak som sa obratila na kraj a oni mi do podrobna povedali co mam robit.Vies ja mam dvoch takych slahnutych susedov.Jeden co si stavia vsetko na cierno a druhy co ma tu hospodarsku budovu ten chova priblizne 200 holubov 2 metre od nasho domu mi sa topime v peri a v truse teraz som dosiahla aspon to ze ich vypusta len na hodinku no predtym cely den.Vies v zivote som nevedela co to je uzkost ale z tych nervov pre debilnych susedov mam rok take problemy ze som rada ze zijem uz som bola na pokraji nervoveho zrutenia ved uz sa mi o tom aj snivavalo.No katastrofa urcite vies o com hovorim .Ja som svoj pripad uz mala aj v televizii presne pred rokom odvisielala to JOJka do novin som to davala.A fakt jedine co som dosiahla ze jedneho suseda pokutovali lebo ma ciernu stavbu ,ale mne to houby pomoze lebo neviem spravit plot a ten slahnuty druhy holubar tu nadalej chova haved svoju.No chvala bohu ze uz som na to neni sama ,lebo druha suseda ma s nimy tiez problemy teda teraz bojujeme dve.

pasci

adka si zlata, naozaj je to velmi unavne a vycerpavajuce a aj zdravotne ma to nici, vsak vidim, ze to tiez dobre poznas.a stou zavistou-no to si trafila PRESNE!vies robi nam zle ako moze a tak som sa nahnevala, lebo to je az prilis a ked je teda takyto chcem si uplatnit i ja nase prava i ked za normalnych okolnosti by som to neriesila a nechala tak v ramci "normalnych" medziludskych vztahov ale umyselne nam ublizuje tak hladam cestu ako ich trochu schladit, i ked mi je to proti srsti a mam co robit.
Vyskusam vsetky moznosti, len to chce cas a postupnost a neviem ako pochodim.viem ze sme v prave,ale neviem ako na to.
myslim ze my spadame pod blavu a to neviem ako funguje krajsky urad a ci ma neodkazu spet na obecny :( a co stym ma vlastne zivotne prostredie?-teda ked budem chciet tie informacie ohladne stavieb suseda.
A tie 4 metre zacali platit tesne pred r.1999?nevie mamina nahodou aj od ktoreho roku presne platia tie 2 metre odstup?

adka00

Ja mam tiez problemy so susedom a viem co prezivas .Mi ked sme zacali stavat ,teda ako sme este vybavovali povolenie ,to bolo v roku1999 uz bol zakon 4 metre a pred tym mi hovorila mama ze 2 metre.Ale kasli na obecny urad zavolaj na kraj zivotneho prostredia a pytaj si stavebny urad a tam ti vsetko povedia.Mne pomohli a velmi poradili a nedaj sa ani ja sa nedam .Druhy sused robi podkrovie na dom a musel mat stavebne povolenie aj suhlas susedov ved to mas uz novu stavbu.Ked ti budem vediet tak ti pomozem a popytam sa ale skus ten krajsky urad a daj mi vediet co si vybavila a ja ked daco zistim dam ti vediet .Inak ja som od Nitry.

pasci

mas uplnu pravdu stym slahnutym susedom :)
zial, je to katastrofa a priserne nam robi zle kde moze, proste je zakerny ,zavistlivy a zli ludia su to. co uz. ale co je vela, to je moc.
nepochopila som to s tym krajskym uradom zivotneho prostredia...co mi tam povedia ked tam zavolam? tam mi odpovedia na moje otazky? alebo kto iny, ak nie nas obecny urad?neviem ani ci su povinny mi poskytnut tie informacie

pasci

no ja teraz uz neviem ci nadstavoval krov-teda ci ho zhodili a postavili novy, ja som to nesledovala, lebo na jeho dvor okna nemame. viem len ze to bol stary dom bez podkrovnych izieb a teraz je vynoveny a aj obytne podkrovie s veluxami a nova skridla. neviem ci na to tiez potrebuje nas suhlas a povolenie. A ten suhlas musime dat PISOMNE ?
A potrebuje na to aj oficialnu KOLAUDACIU?
co sa toho odstupu 4 m tyka, nevies mi prosim ta pekne, povedat, ze od kedy ten zakon 4m odstupu plati? teda od ktoreho roku?
lebo do nejakeho roku to neplatilo a ja neviem zatial kedy ta budova za nasim domom bola postavena, ale ked smke dom kupovali uz tam stala,len ju este nadrabali a rozsirili, ale ta cast pri nas uz stala, len myslim ze na cierno, ale uz ju asi zlegalizovali, pretoze v katastri je zapisana. ja by som ale potrebovala vediet ten rok od kedy plati zakon 4m odstupu stavieb. no a tiez niekde zistit odkedy im ta buda tam stoji-aspon teda oficialne

adka00

Sory ale tak ma tieto veci postupne napadaju.Mi sme si na ten plot museli napisat ziadost ze to idem robit na svojom pozemku a nie v susedovom a oni nam potom to stavebne opovolenie dali ale ani u nasmu obcnemu uradu je ties vsetko jedno tak som vytocila telefon na krajsky urad zivotneho prostredia tam mi vsetko vysvetlili dopodrobna len sa nedaj viem ako moze jeden slahnuty sused nicit nervy.

adka00

A este cosi teraz ideme robit oplotenie a musime na to pytat povolenie lebo ako nahle kopes zaklady a davas beton uz je to stavba.