Laparoskopia zlcnika

Ehmo

Mne robili minuly rok laparoskopicky akutnu pankreatitidu, brali zlcnik, aj kusok pankreasu, aj kusok zaludocnej steny. 5 hodinova laparoskopicka operacia typu ERCP. Ziadne komplikacie.....az na 8 dnovy umely spanok, bo som im odisiel pocas operacie.

anna6565

Ahojte ma niekto skusenosti zo zlcovymi kamenmi? s operaciou zlcnika? laparoskopicky ? zajtra idem na operaciu ale dneska este idem k obvodnemu ci mam poriadku mocovy mrchur

anna6565

dobry den chcela bi som sa od vas informovat zajtra mam ist na operaciu zlcovich kamenou byvam v uk minuly tyzden som mala na tri dni antibiotika doktor mi ich doporucil ze to nevadi ked aj idem na operaciu mala som, problem z mocovym mechurom no trosku ma aj teraz este pali mam ist alebo nie

Sklamanie

Ahojte,tu je moja skusenost z laparoskopickej operacie zlcnika: po roku bolesti ma konecne odporucili na operaciu zlcnika,ja som si vybrala jednodnovu chirurgiu na Sliaci.Prisla som tam o 13tej,sup na izbu,dali mi na nohy take puncochy a v koseli som cakala,kedy ma zoberu na salu.Po hroznych nervoch,nakolko som videla pacientov predo mnou ako ich brali z operacky,ma konecne o 20:30 zavolali na operacku.Medzitym ziadny zaujem o mna zo strany sestriciek a lekara...teda o ziadnu z nas...na operacke ziadne vysvetlenie,podpisat papier a lahnut na stol...potom mi pichli anestezu a viac neviem...zobudila som sa o 22:00 a to mi nastastie tiekla infuzia...celu noc som vracala,tak som zvonila na sestricky,ktore neochotne prisli..doktor ma vobec nevidel.Rano prisli sestricky,trocha caju a prelepili rany...no a potom nam dali papiere a sup domov...ziadny dren nikomu nedali...ako pasova vyroba...ledva som chodila,bolesti ukrutne a ze dajte si doma od bolesti,co mate...a to si clovek zaplati operaciu...uz lutujem,ze som nesla do statnej...doma tyzden hroza a potom sa to zlepsilo..po 12tich dnoch mi vybrali stehy...na 13ty den mi rana v pupku praskla a sup do nemocnice...4 dni som tam lezala,rana hnisala,tak mi ju vkuse cistili a teraz som doma uz 3dni,kazdy den mi vymienaju dren z pupka,rana je otvorena a boli...prave dnes mi lekar povedal,ze vytekat mi bude mesiac bordel z brucha..som nestastna a zufala...nikdy viac laparoskopia...takto sa trapim uz 18dni od operacie :-(

anonym_2137

Jasné, že vyberú celý žlčník. Po operácii som dodržiavala dietu, teraz som vyše roka po operácii, no občas má v tých miestach pichá, čo ma veľmi neteší, ale aspoň nemám záchvaty, tak je to fain.

anonym_2137

Roky som si " pestovala " kameň, no v poslednom čase som s ním mala dosť problémov, tak som sa odhodlala na laparoskopickú operáciu. Nebolo to nič strašné, keby som to vedela, už by som šla dávno. Nie je dobré ho mať, lebo časom môžeš mať chytenú aj slinivku, pečeň a to je už horšie. Malý kamienok ževraj sa dá rozpustiť šťavou s čiernej reďkovky, ale veľký pochybujem.

krypto

Ja som mal tiež žlčníkový kameň 3cm veľký :D piatok ma operovali laparoskopicky a už pondelok ma pustili domov :) ... Vybrali mi kameŇ ale aj žlčník :)

delphia

dorezana prehanas. vraj dorezali jak kus prasata...no coment

mala si sa dat operovat filipinskym liecitelom. ti operuju "nekrvavo" bez rezu stylom cary- mary.
xi xi