Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

?mamPRAVOna parkovacie miesto???

Príspevok v téme: ?mamPRAVOna parkovacie miesto???
123a

vie mi niekto seriozne povedat ci mam narok ziadat od obce-mestkej casti o prenajom parkovacieho miesta,RESP. aj 2 parkovacich miest, na ceste tesne pred svojim vlastnym domom na SIDLO FIRMY-vlastnej s.r.o Sidlo firmy mam vo vlastnom dome, pred ktorym mi parkuju cudzie auta/susedov/ A NEMAME KDE ZAPARKOVAT. auto je na firmu evidovane len jedno-ale i to by pomohlo-aspon to 1 park. miesto ci su nam povinny poskytnut a ci je to niekde zakotvene. Ako obycajnemu obcanovi asi nemusia dat, ale mozno ako firme-? neviem, poradte mi.
Pripadne i inu moznost ako sa dopracovat ktomu legalnemu parkovaciemu miestu pred vlastnym domom pokial obec odmietne suhlas-teda kedy, komu a pri akej prilezitosti nesmie odmietnut,alebo za akych okolnosti jednoznacne musi ziadost o parkovacie miesto odsuhlasit?
Dakujem.

Giovanni

Stacilo vypisat ziadost,zaplatit poplatok a vybavovalo sa to,samozrejme aj ine doklady boli potrebne ku tomu.Ja neviem kde byvas,ale na mestkom urade sa opytaj nato,u nas to tak funguje zaplatis 200€ mas na rok stopnute miesto.

123a

Giovani
a aky dovod si uviedol ze ti to miesto pridelili? to len tak nedavaju, aspon nie vsade, ale urcite existuje moznost kedy su povinny ti ho poskytnut, len neviem aka. neviete?

Giovanni

Ja mam sukromne parkovacie miesto,ale ako fyzicka osoba,rocne to stoji 2OO€+na vlastne naklady tabulku a vyznacit parkovacie miesto.Ja som donedavna tiez poznal "bitky" o parkovacie miesto.Zbehni na mestsky urad a popytaj sa nato,ale 2 miesta nedostanes neverim a nemoze byt inde to parkovacie miesto vyznacene ako je tvoj barak,panelak,dom.Cize 100metrov od toho to nemoze byt pred cudzim panelakom napr.mne aspon tak povedali.

123a

Denz
ale pred domom predsa nie je sukromny pozemok ale verejna komunikacia, ak by to bol sukromny pozemok, nemame problem s parkovanim, takze si tam asi nemozem svojvolne vylepit znacku

123a

no pokial ja viem, tak o parkovacie miesto musis poziadat a musia ti ho prist pridelit a oznacit policajti, a prave preto sa informujem ako je to v pripade ze mas v dome zaroven aj sidlo firmy, ze ci masw pravny narok na parkovacie miesto, kedze ako sukromnej osobe ti ho odmietli pridelit
co sa nalepiek tyka, neviem ako to je, ale nalepku si asi na cestnu komunikaciu nedokazem dat a nepomohlo by to
a kde ste zohnali nalepku so znackou ze auta budu odtiahnute?

Denz

inak...my sme tiez v podnajme a vyriesil som to velkou nalepkou na garazi:)))))))))
Sukromny pozemok!!
Auta budu odtiahnute!!
A uz 2 roky nemame ziadny problem:)))
A nalepka ani nie je nieco protipravne...

Denz

jasa!!!
ale treba si dat tam aj tabulu---zakaz parkovania-sukromny pozemok:)
a vhodne by bolo dat tam aj čiary na komunikaciu pred domom.......