hrčka u dieťaťa

Príspevok v téme: hrčka u dieťaťa
jannykuk

Pekný deň, chcem sa poradiť, mojej dcérke 4-ročnej sa v júni objavila na pravom ramene hrčka. Absolvovali sme sono, ale vraj nie je z toho vidieť, čo to je, lekár predpokladá že je to tukového pôvodu a povedal, že to musíme operovať. Neviete mi poradiť, či je to také nutné? Malá musí ísť do celkovej anestézy...ďakujem

aknitka

gergi z toho čo si napísala to presne vyzeralo ako rekcia po TBC očkovaní. ešte aj ľavé ramienko sedí. ale ak ste s tým chodili po lekároch tak to by na to asi prišli a nechceli ju operovať. a čo jej odtiaľ vytieklo?

datelinka

ak je to lipom, tak ten by sa mal dat odstranit aj lipolyzou - rozpustenim pomocou enzymov. skus sa popytat na ambulanciach plastickej chirurgie. vyskusajte podavat aj enzymy oralne.

gergi

Ahoj. moja dcerka mala ako 3 mesacna tiez hrcku na lavom ramienku. spravila sa jej zo dna na den,bolo to take ako keby mala hrach pod kožou. absolvovali sme sono. hrcka nemala cievne zasobie, takze to nador nebol. urcili to ako fibrom. Boli sme aj na konzultacii v BB na detskej chirurgii.tiez chceli celkovu anestezu. Hrcka jej dalej rastla a nakoniec sama pukla a vsetok obsah vytiekol von. Teraz tam ma uz len jazvicku