Periorálna dermatitída

tpch

perioralna dermatitida sa rada zvykne vracat. Entizol treba uzivat minimalne mesiac a pozorne si sledovat vyliecene miesta po ukonceni liecby. Akonahle sa objavi prve zacervenanie, pluzgieriky a pod., treba rychlo zasiahnut a opat preliecit, inak sa to znova rozsiri.

lucy555555

Entizol,aknemycin a jarischov roztok a už to mizne ...pritom mam liečbu nastavenu ešte len 5 dní.Len či sa to nevrati?

tristal

no ja som bola 6 rokov liecena na atop.ekzem takmer kazdy rok novy kortikoid a stale nic,pomohlo to na cas no potom to bolo o to horsie lebo mi na miestach ktore som pretierala najcastejsie ostali cervene fliaky ktore nechceli zmiznut.Prave dnes som navstivila dermatologa v Dubline lebo tu pracujem a ten hned na prvy pohlad urcil perioral dermatitis,zavolal si dalsie lekarky ktore s nim pracovali na poschodi a pytal sa ich aka je diagnoza vsetky tri sa zhodli na ekzeme, tym chcem povedat ze zmylit sa v tejto giagnoze je asi velmi jednoduche.Ja dufam ze ma pravdu povedal mi ze mam okamzite prestat pouzivat kortikoidy a predpisal mi antibiotika na 6 tyzdnov tak uvidm potom dam vediet,ja som navstivila 5 dermatologiciek a kazda mi povedala atop ekzem,no on to vracel s takou istotou ze mu stopercentne verim.antibiotika sa volaju By-Mycin,myslim ze na slovensku budu pod inym nazvom

zara

bozenka pises ze mas takmer vyliecenu tu perioralnu dermatitidu a napises mi prosim co ti mohlo zlepsit stav koze-aka liecba? okrem teda uz spominaneho konopneho oleja ... ja som mala uz aj ten bio karite konopny balzam ale bolo to ucinne len na ekzem po rukach, na tvar mi to na moj problem nepomohlo ... :(

Denz

Bozenka- nebudem konkretny a nebudem robit reklamu......je toho vela co sa da uz dnes pozhanat.Ale urcite zhanaj mineralne a prirodne.
Urcite ti poradia ak im povies co potrebujes...:)

Denz

bozenka-
mozes sa pozriet niekde po tomto-

Hojivý konopný bio karité balzam je určený špeciálne na problematickú pokožku. Jedinečná kombinácia liečivého konopného oleja lisovaného za studena, bio bambuckého masla a vzácnych voskov má výrazne antibakteriálne, protizápalové a regeneračné účinky. Balzam je vysoko účinný pri lupienke a atopickom ekzéme. Intenzívne prestupuje do všetkých vrstiev pokožky, čím ju vyživuje a zamedzuje jej vysúšaniu a popraskaniu. Podporuje hojenie a celkové ozdravenie pokožky

Denz

nesmrdi vobec.....ma to uplne jemnu a nenapadnu vonu.
Neexperimentuj hlavne s chemickymi pripravkami a roznym predajom,ktore hlasa ,,vseliek na ochorenie".