Čerstvé a trvanlivé mlieko

Príspevok v téme: Čerstvé a trvanlivé mlieko
aknitka

Prosím vás mohol by mi niekto vysvetliť (odbornejšie, ale laickou terminológiou) aký je rozdiel medzi trvanlivým a čerstvým mliekom? Lebo dnes aj to mlieko čo sa predáva ako čerstvé má trvanlivosť cca jeden týždeň a nie jeden deň ako to bolo voľakedy. A ešte by ma zaujímalo akú trvanlivosť má skutočne trvanlivé mlieko lebo na krabici je vždy len dátum spotreby a nikdy nie aj dátum plnenia. Mlieko čo som kupovala asi pred týždňom má trvanlivosť do marca takže minimálne to bude 5 mesiacov, ale koľko je to od dátumu plnenia?

aknitka

ďakujem, ale aké je potom to čerstvé mlieko čo sa predáva v obchodoch? býva uložené normálne v chladiarenskom boxe (trvanlivé nebýva v chladiacich boxoch, majú ho uložené hocikde v kúte) a trvanlivosť má jeden týždeň (býva balené v sáčkoch, vo fľašiach, príp. v podlhovastých krabiciach). a na obale je napísané, že čerstvé mlieko. preto sa pýtam aký je rozdiel medzi týmto týždňovým a takým 5 mesačným.
nemám kravku :-)) takže úplne čerstvé mlieko (o akom si zrejme písal ty) nemám na mysli (ani ho nemám odkiaľ vziať).

karioll2

cerstve mllieko je sice plne vitaminov a pod.ale je aj plne bakterii a virusov a kliestovej encefalitidy pod,preto sa musi pasterizovat,vo vacsine pripadov je to tepelny impulzu o teplote 150 stupnov,trvajuci sekundu.no a ten vsetko zabije,aj dobre aj zle,takze uz sa nema co pokazit,tak je to trvanlive.
cize cerstve je ok,pokial mas naozaj seriozny zdroj a su dodrzane hygienicke postupy.
a tak je to zo vsetkym,bryndza,syr,jogurt