Kinetóza - nevoľnosť v dopr.prostriedkoch

Príspevok v téme: Kinetóza - nevoľnosť v dopr.prostriedkoch
lilili23

Strašne mi býva zle pri dlhsej ceste vlakom a autom (po 30 minutach uz), vyskusala som uz vselico,rozne lieky, rady, metody, no nic nepomaha.

Mate niekto podobny problem? V mojom okoli s tym nikto problem nema, tak budem rada, ak tu najdem nejaku spriaznenu dusu, ktora vie o com hovorim :) , pretoze to obcas dost otravuje zivot....

angela85

no ja som to doteraz neriesila, ze to ma aj nejaky nazov, ale mne tiez byva neskutocne zle ked sa snazim v aute alebo v autobuse nieco citat a niekedy mi byva len tak od zaludka zle. vzdy ked som cestovala do skoly alebo niekam inam som to chcela vyuzit pre citanie no nedalo sa

lavickaa

Ahojte, aj mne je v aute hned zle. Hlavne, ked je vela semaforov, ked treba casto zastavovat. Mne byva blbo aj pri praci na pocitaci a podobne. Dost to otravuje zivot. Ked niekde ideme s manzelom, vzdy soferujem ja. Inak by som to nepredychala.
Inak k tym homeopatikam - studiami bolo zistene, ze homeopatika maju rovnaky ucinok ako placebo, takze su to vyhodene peniaze, maximalne moze nieco "robit" psychologicky faktor...

malymravcek

Mia_11 ja som roky uzivala Kinedril, nie vzdy mi zabral, ale nedavno som bola u dr. albertovej a ta mi odporucila homeopaticky liek vla sa Cocculine. urcite to dostat aj tam, kde zijes. staci si dat jednu gulicku pod jazyk pred cestou, tak asi hodinu. ak by si stale este mala pocit, ze to nie je ono, tak tesne ked nastupujes do dopravneho prostriedku daj si dalsiu gulicku - tiez pod jazyk, je to taka cukrova gulicka, rozpusti sa sama. no musim povedat ze nemam odvtedy ziadne problemy a kinedryl uz nepouzivam. dokonca som Cocculine vyskusala aj ked som isla na kolotoc a vsetko bolo v pohodke. tak snad ti moja rada pomoze.

Mia_11

Táto téma je už síce staršia ale objavila som ju tu cez google,pretože ja mám s kinetozou naozaj neskutočny problém :( žijem v zahraničí kde s priatelom neustale cestujeme ale iba autom,problém je že mne je zle aj ked sedim vedla neho vpredu :( poslednu dobu musim už iba ja šoferovať,ale nie vždy sa mi naozaj chce :D kupila som si travelgum,zlepši sa to ale nie na 100% ja fakt neviem či už pri nasadani na to čakam alebo čo no neviem už čo mam robiť,myslíte že by naozaj bolo dobre keby zajdem za ušnym lekarom ako to píše aj lienka666 ? zachvilu budem cestovanie z duše nenavidieť,ale ked my tak radi spoznavame svet, nechcem aby to dalej takto pokračovalo,ked dorazime na miesto mám zlu naladu lebo moj žaludo protestuje a musim aspon hodinku počkat kym mi pride zase dobre :( vie ešte niekto poradiť??? diky moc

brieta

No a este je celkom fajn ked si sadnes k prednym dveram v buse,obcas kym nastupuju ludia ta oveje sviezi vzduch a to pomaha.Ale len v pripade ze nenastupuje 12 opilcov,20 chlapov v monterkach iducich zo sichty,4 naparfemovane damy,1 pokakane batola a 1 neumyty bezdomovec.To potom nepomaha ani keby sofer predne okno vybil.To az oci stipe. :-DDD

lilili23

brieta/// no o citani ani nehovor, to by som bola uz na druhom svete keby sa opovazim nieco si v buse precitat...to by bol amen so mnou.. tiez sa snazim necestovat s prazdnym zaludkom... ale ani plnym....su to sice aspon nejake "zlepsovaky", ale tu cestu si aj tak vzdy len "pretrpim" .... :(

brieta

No ja som zasa opacny pripad,ja ked idem nalacno tak mi je zle hned na druhej zastavke.Musim sa pred cestou najest,len nie narychlo nahltat,ale pokojne polhodinku predtym nieco zjem,trosku caju chlipnem a je to.Mne pomaha prave ten trosku najedeny zaludok.A druha vec je,ze nesmiem pocas jazdy citat,nechapem ako to niekto dokaze,ja si ani obrazky v novinach nedokazem pozriet,mam problem sa na to zamerat ci zaostrit oko a potom mi je z toho straaasne na grcanie takmer okamzite. :-) cize moj zlepsovak- nejest,necitat!