Alergia na kiwi?

tamarka78

ja to mam ked jem ananas, ze ma stipe cely jazyk..ale alergia to asi nie je, pri tropickych ovociach si myslim ze je to normalne

Ada474357

Ja keď zjem kiwi tak 1. fáza: začne ma svrbieť jazyk až akokeby uši
2. fáza: začne mi slabo opúchať hrdlo a ťažšie sa mi dýcha 3. fáza: je mi brutálne zle na žalúdok potom to buď prejde alebo sa vygciam alebo sa pokadím no neznášam kiwi!!

RNG

Kiwi aj ananas su bohate zdroje bielkovinnych enzymnov, tj rozkladaju bielkoviny aj na jazyku.
Ale moze to byt aj alergia?

Majo5858

Dnes som si dal kiwi neviem co to bolo aj som ho olupal ale ostal mi opuchnuty jazyk, hrdlo ma skrabe a neskutocne sa mi zapalili dasna z toho... asi tiez pravdepodobne alergicka reakcia

jajkafr

2Johny
zažil si skutočnú silnú alergickú reakciu? Anafylaktický šok alebo astmatický záchvat ... buď ty osobne alebo videl si ho ako niekto dostal takú reakciu alebo stačí len obyčajná žihľavka... ani si nevieš predstaviť ako sa alergik, ktorý dostane alergickú reakciu cíti... aký má strach pri anafylaktickom šoku či astmatickom záchvate či to vôbec prežije... som silná alergička, astmatička a prežila som už zopár anafylaktických šokov pri ktorých mi išlo o život a keby som nebola v nemocnici tak už tu teraz nesedím a nepíšem... tiež mám ekzémy a keď zjem niečo na čo mám alergiu tak tie ekzémy sa mi zhoršia ani si nevieš predstaviť ako strašne to svrbí a ešte horšie keď to máš na nejakom viditeľnom mieste a každý sa ťa pýta, že čo to máš... takže chcem povedať len jedno: maj k téme alergia a prejavy alergie rešpekt pretože hoci v dnešnej dobe má alergiu každý druhý človek, ale alergia nie je len také banálne ochorenie ako si väčšina myslí...

2Johny

No alergia? A prečo? Bežne je po kyslom ovocí stiahnutý jazyk. Alergia? Asi tu píšu len banánové typy...
A jahody môžete? Kakao? Nič?
Tak potom nemá o akú alergiu ísť.
Koprivky z jahôd sú úplne bežné, a to nielen u detí. S mliekom to nevadí.
A aj preto ich treba jesť. Sú veľmi zdravé a chutné. Ale nie tie z obchoďákov...
Skôr by ste nemali jedávať iba všakovaké \\\"lentilky\\\" z lekární a chcemizované ovocie či nápoje z obchodný reťazcov, neprežierať sa slanými orieškami, sladkosťami, syrmi a pod. Skrátka jesť pestro, všetko a nie si iba prebierať. A najmä jesť zdravo. Napr. všetko nestriekané ovocie-zeleninu zo záhradky.

jajkafr

ja keď zjem kiwi štípe na jazyk a mám ho taký akokeby porezaný a ide mi z neho krv preto kiwi nejem vôbec, ale krvné testy na túto alergiu boli negatívne :(