strata menzesu

jancaa

noo prisli mi zhruba po 2 tyzdnoch, nepriberam, drzim vahu, stravujem sa zvacsa tak, ze ranajky mam vzdy ovsene vlocky s mliekom, jogurtom do toho ovocie a lanove semena, olovrantujem a desiatujem vzdy ovocie a k tomu bebe ked mam chut, obed mam normalne polievka a druhe jedlo, veceru zvacsa grahamovy rozok so sunkou alebo syrom a zelenina, obcas podla chuti aj cokoladu a tak:-)

Lucia8989889

jancaa...a ty hned ako si pribrala tak po kolkych dnoch sa ti ojavil menzes?? a uz dalej nepriberas?? ako sa teraz stravujes aby si ani nechudla ale ani nepriberala??

psycholog

Ani s cvicenim to netreba prehanat.. lahko sa to stane sucastou vasej zavislosti rovnako ako jedlo. Treba cvicit, ale s mierou. Nevytvorit si rovnake vzorce spravania ako pri stravovani.
Laura, musis sa nad tym racionalne zamyliet, nie je mozne, aby si pribrala 300 kil, ani 30... Mne pomohlo, ze som z dosahu odstranila vahu, meter a velke zrkadla, ktore odrazali cele telo... Snaz sa odputat mysel a venovat sa priatelom, konickom.. Ako budes priberat, bude to jednoduchsie.. Nie len voje telo sa bude dostavat do poriadku, ale aj psychika... Tieto pocity a myslienky, co teraz mas, budu postupne miznut... Najtazsie je zacat

laura19

mam taku strasnu predstavu ze budem vyzerat ako 300 kilova a to ma odradza od toho vobec zacat riesit, ale chcem uz :( nechapem preco si myslim ze budem si musiet zvykat na 300kg ked ono sa to raz zastavi nebudem priberat stale
och
no dufam ze prezijem :)) dakujem za rady!

jancaa

ale nikto ti nevravi ze priberies tuk...pozri ked zacnes cvicit s cinkami a trochu posilovat, hlavne brucho a zadok, vytvoria sa ti svaly, ktore su tazsie ako tuk, preto priberies, ale nie na tuku, vyrysuje sa ti postava a mozes zjest toho viac, pretoze svaly su pozierace tuku....proste zacni cvicit a viac jest, hlavne vyzivne jedla a uvidis ze to bude dobre..

laura19

ale ako spravit aby clovek zvladal ten novy tuk na sebe? ked to citi na kazdom centimetri a neda sa mu spat kvoli tomu?

psycholog

Laura19, odpoviem ti aj ja, ked nevadi...Anorexiu som nemala diagnostikovanu, ale s odstupom casu a s vedomostami, co o nej mam, viem, ze som jednoznacne patrila medzi PPP. Mozem ti povedat, ze tie pocity pri jedeni boli zo zaciatku hrozne. Mala som strasne stiahnuty zaludok a v podstate po vsetkom co som zjedla mi bolo zle. V tom case som sa nemala velmi rada a bola som striedavo zufala z toho, ze "tucniem" a hned na to z toho, ze nie som schopna sa normalne bez vycitiek najest. Naozaj to nebola prechadzka ruzovym sadom. BOlo tazke odputavat myslenie od jedla.. pretoze dovtedy bolo jedlo prakticky jedine na co som cely den myslela... Ale s tym, ako zacnes priberat, zaludok to zacne zvladat a co je hlavne, postupne sa meni aj sposobob myslenia. Teraz je pre mna az neuveritelne, ako som v tom case dokazala trapit samu seba.. Chce to cas.. a hlavne mat rad sam seba.

jancaa

no tak takto, ja som ppp nemala, ibaze zivot na inntraku je hlavne o tom ze sa ucis a jes a takto dookola, vzdy som bola chudsej postavy okolo 48-50 kg, viac nie, no tak som sa cez prazdniny rozhodla trochu zacat sportovat a upravit stravu pretoze som jedavala nepravidelne a same bagety atd, bolel ma zaludok.....no a akosi to slo samo dolu ani neviem ako, ale tak popravde som rada,ze som pribrala, pretoze sa konecne citim zenskejsie, pretoze predtym som bola vychrtlina, teraz je to uz v pohode, ziadne vycitky som nemala, skor som bola rada ze sa mozem poriadne najest :-)

laura19

jancaa a mala si aj anorekticke stavy alebo si len schudla a pribrala a vsetko je ok? alebo aj tie take hrozne pocity z toho ze musis pribrat a ako si sa citila ked si citila ze priberas, hm? ci ti to nevadilo na sebe?
dakujem za odpoved :)

jancaa

ahoj lucia, mala som rovnaky problem ako ty, schudla som z 53 kg na 46 pri 164 cm, menzes mi odisiel, od jula doteraz som ho vobec nemala, preto som sa pred vianocami nastvala a povedala si,ze idem pribrat, pretoze chcem mat raz deti a byt zdrava...stravujem sa pomerne zdravo,takze som si len zvascila porcie, kazde rano ovsene vlocky vela jogurtu, maso, zelenina, cestoviny, ovocie, sladkosti s mierou, ale hlavne som sa snazila pribrat na svaloch....menzes sa mi dostavil pred tyzdnom pri 48 kg, tuto vahu mavala aj predtym a mala som pri nej menzes, ibaze na intraku sa mi podarilo pekne pribrat kedze som sedela iba na riti:-)takze teraz sa snazim udrzat si vahu, mozno kilo este pribrat a drzat si to, predpokladam,ze ked som pri nej menzes dostala je pre telo prirodzena...takze asi tak, dufam ze som trochu povzbudila