strata menzesu

psycholog

Lucia, nepytas sa spravne..problem je uz v tvojom sposobe myslenia. Ide hlavne o to, aby si jedla pravidelne a dostatocne, nic neobmedzovala. Mozno priberies kilo, tri, pat, mozno nic. Jednoducho sa potrebujes dostat na vahu, ktoru si vyberie tvoje telo, tym ze budes normalne jest. Ked budes rozmyslat, kolko kil \"mas dovolenych\", budes stale balansovat na hranici..
Poviem ti z vlastnej skusenosti. V sedemnastich som sa \"zacala zdravo stravovat\" a schudla som zo 49kil (166cm)na 46..sli dole len tri kila, co sa nezda vela, ale s nimi zmizla aj moja menstruacia.. na rok!! Na pohlad som nevyzera ovela chudsia ako predtym, islo vsak o to, ze som strasne vela jedal vyhodila z jedalnicka a bola som na streba prisna, co sa tyka stravovania. Potom mi gynekolog nasadik HAK, aby som mala aspon nejaky cyklus. Co podla mna nie je stastne riesenie, pretoze pri HAK nemate menzes, ale len krvacanie z vysadenia hormonov pocas pauzy.. vase vajecniky to nijako nenastartuje. Ked som HAK prestala brat (kvoli operacii), v tom case som sa rozhodla, ze zacnem jest vsetko, bez ohladu na to, ci sa potom budem sama sebe pacit. Bolo to naozaj tazke, ale v tom case sa mi kvoli mojmu sposobu stravovania objavilo strasne vela zdravotnych problemov. To mi uz naozaj nestalo za to a naozaj som sa zacala bat o svoje zdravie..Pribrala som postupne na 53 kg (najviac kolko som kedy mala, viac ani neslo)a menzes aj tak prisiel asi az po troch -styroch mesiach...Casom som spontanne schudla naspat na 50kg a menzes ostal. Takze som sa prakticky opat dostala priblizne na vahu, pri ktorej sa to vsetko zacalo. Vase telo ma predurcenu urcitu vahu, ktora je pre vas normalna a ak sa budete stravovat normalne a primerane sa hybat, telo si ju samo bude udrziavat...
VIll51, tvoju slabu menstruaciu ma na svedomi HAK (ako hovorim, to nie je menzes, ale len krvacanie z nedostatku hormonov). Pri HAK to nie je problem, je to normalne...

will51

lenze ja berem antikoncepciu a naposledy som sala tak brutalne slabe ze skoro vobec len ako keby spinenie..moze to byt kvoli nizkej vahe???ci??

psycholog

Greenmint ma pravdu, ked ste uz raz menzes stratili, necakajte, ze sa tak lahko znova objavi. Moze to trvat aj par mesiacov.. Jednym moznym riesenim by bolo ist si dat pichnut vyvolavaciu injekciu ku gynekologovi a telo takto "nakopnut", ale pri nizkej vahe je velmi nepravdepodobne, ze sa tym prirodzeny cyklus obnovi... Ziada si to trpezlivost a najma dostatocny prisnun zivin... Tuky su velmi dolezite, prestante ich striktne obmedzovat. Tukové a svalové tkanivá sú významným miestom tvorby pohlavných hormónov. Keď nejete, telo sa bráni a využíva i posledné zásoby tuku a vysiela signály do mozgu, aby zastavil produkciu estrogénu. Príliš štíhla žena by v prírode neprežila, ani jej potomstvo. Príroda sa preto rozhodne takejto žene nedovoliť otehotnieť.

greenmint

telu nestaci len sa vratit na povodnu vahu a sup - menzes je naspat. ale musis aj taku zivotospravu chvilu dodrziavat, co znamena - vahu si drzat a mat pravidelny prisun istych latok... menzes nesuvisi len s vahou, to je len vonkajsi prejav, ale s draslikom, mineralmi, zelezom v krvi a to nehovorim o hormonoch... takze tak, pri PPP je to beh na dlhe trate ale stoji za to, ved nechcete byt predsa kvoli postave neplodne... neviem ktory chlap chce neplodnu zenu... alebo si myslite ze dovtedy sa to upravi? poviem vam, bude to uz len horsie. cim dlhsie je menzes prec, tym tazsie vratit ho naspat. mozno uz len tabletkami, ktore vsak vyvolavaju len umely cyklus a plodnost absolutne neriesia... papa

psycholog

Lucia8989889, aspon dve kila, ale o tom nerozhodnes ty, ale telo samo.. pomaly priberaj a uvidis, pri ktorej vahe sa menzes dostavi.. Pod tuto vahu sa snaz uz neklesnut..

Lucia8989889

ja som tiez stratila menzes kôli schudnutiu (z 58 na 48 pri vyske 166cm...viem mozno teraz som az moc chuda a asi budem musiet pribrat tych par kil...neviete kolko by som asi mala pribrat aby sa menzes vratil??