Sebapoškodzovanie

Príspevok v téme: Sebapoškodzovanie
Eliška

Režem sa a neviem prestať, možno by som zvláádla prestať, kebyže veľmi chcem , ale neviem či chcem, je to ako droga. Aj keď mi je dobre, tak je tam to nutkanie "urob to". Nerežem sa každý deň, skôr raz za týždeň po dobu už vyše roka a tak nejako....Pomožte prosím, uvítam vaše rady, názory a skúsenosti...už ma nebaví skrývať svoje jazvy a rany...

Gerbil

Keď sa človek reže, robí to z vnútornej (často nevedomej) potreby pokánia, potrestania sa za niečo, čo kedysi spôsobil druhým, alebo len aby si dokázal, že fyzická bolesť sa dá vydržať. Druhá možnosť je krátkodobá (tiež som si ňou prešiel :)), no prvá, dokiaľ sa príčina neodstráni, môže trvať dlho.
Treba si uvedomiť, že človek zo žiadneho hľadiska nezískava sebapoškodzovaním akúkoľvek zásluhu. Či už náboženský alebo svetský náhľad, žiadny nepodporuje takéto konanie. Keď už nás nejaké utrpenie a jeho zvládanie posúva ďalej, je to utrpenie duševné a navyše také, ktoré sme si nenavodili sami naschvál.
Máš v sebe veľa energie, využi ju tvorivo v prospech svojich blízkych, nasmeruj ju tak, aby si z nej mala prospech ty aj tvoje okolie.

meggy10

ja mam taku kamaraku ktora bola znasilnena a potom si zacala rezat ruky par krat sa liecila na psychiatrii ale robila to stale aj tam v sprche vzala kryt z mobilu a doskrabala si ruky do krvy mala hnusne jazvy na rukach ja fakt nechapem ako si moze niekto takym sposobom ruky znicit tie jazvy ostanu na vzdy a nehambis sa zato njeviem kolko mas rokov ze si najdes chalana a uvidi ti take hnusne ruky? a ta kamoska skoncila tak ze nasla si chalana a prestala to robit ale trvalo to dost dlhu dobu ved to robia iba emaci blby.

alternantka

Eliška, podľa tvojich príspevkov súdim, že si veľmi inteligentné a vmímavé dievča, máš úplný prehľad o tom, čo sa deje, čo je celkom plus... Myslím si preto, že by pre teba nemal byť problém pochopiť, že by si mala vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Ale až keď to budeš sama chcieť, nie z donútenia. Držím ti v tom palce.

darika

Eliska moja,takze ty ak nechces prist o kamarata,na ktorom ti tak zalezi,povedz mu co sa deje.On ta v stychu nenecha,ked ho poziadas o pomoc.Proste mu povedz,ze to nedokazes ovladat,ze ti je luto,ze si ho sklamala,ze sa za to nenavidis,ale nechces mu dalej klamat a veris,ze on jediny ti moze pomoct.Popros ho,nech zajde s tebou ku psychologovi.Eliska,toto ty sama nezvladnes.Ani tvoja laska k priatelovi to nezmeni.Je to ako droga a aj narkomani prisli o vsetko.Len pre drogu.Slub mi prosim,ze to takto urobis.

Eliška

bojím sa mu to povedať, bo už predtým, keď povedal, že ak s tým neprestanem tak bude koniec, lebo sa nedokáže pozerať, ako o mňa čím prichádza, a že raz to môžem prehnať.....mám ho hrozne rada a on to vie , tak myslel, že to pomôže....ale opak je pravdou, začala som to aj predním zatajovať

mám aj iných kamarátov, ale nikomu nepoviem úplne všetko, nikomu až tak neverím..

darika

Ja to viem Eliska.Teda,neviem,nepoznam to,ale presne asi viem,co sa v tebe deje.Neveris mu?Mas strach,ze sa na teba vykasle,ked mu to povies?To by si mala potom dovod na to s tym skoncit.
Eliska,ty musis urobit jednu vec.Ked s nim budes,povies mu,ze to neskoncilo.Podla toho,co si napoisala,je na tom aj on asi psychicky zle.Takto sa opytam-mas vo svojom svete jedneho cloveka,ktoremu mozes povedat cokolvek a neodsudi ta,ale bude ta pocuvat?Ci uz mama,suseda,doktorka,kamaratkina mama?Je niekto taky?

Eliška

Darika, predtým vedel, ale teraz je to v tom, že nie, aspoň si myslím...a nechcem mu to vravieť, aj keď niekedy mám chuť vyhrnúť rukáv a povedať "pozri, aj mne niečo je, nie som tá večne usmievavá, ešte to nieje za mnou"...

áno je to pravda, volanie o pomoc, moje rezanie sa je volanie o pomoc, nech si niekto všimne, že sa niečo deje...

titiiii

a nemohla by si ist za nim alebo ho zavolat k sebe ked sa citis zle a chces sa rezat??? mozno by ti on pomohol sa toho zbavit neskusala si to uz ???

Eliška

mám 17, mám aj iných kamarátov , ako toho jedného aj v triede, aj v iných tiedach, prestávky poväčšinou trávim mimo triedy s inými kamošmi...

a proti neiktorým tým sa celá trieda nepostaví, bo pre neiktorých je to zábava