ludia ti co maju kde byvat,ako ste ho odkupili?ci ste v podnajme?

bella1988

takze aj ja ti odpoviem na tvoju otazku...

ja som studentka vysokej skoly mam 21 rokov a byvam uz mesiac s priatelom ( tiez student vysokej 23 rokov ) v prenajatom byte. rozhodli sme sa tak, ze tento rok chceme byvat konecne sami spolu. a tak sme si nasli prenajom. je to sice maly bytik - garzonka. ale pre nas akurat. mne by vacsi prisiel nevyuzity skor pre nas. a viem ze to mame len na urcitu dobu ( rok,dva) lebo potom priatel dostuduje skolu a zrejme odideme niekam do zahranicia apson tak planujeme a ja skolu dokoncim externe. takze ako brat si hypoteku a kupovat cosi vlastne nas ani nenapadlo. a ja sa hypotek bojim - nerada si aj od niekoho poziciavam peniaze a zadlzujem sa...a nie to este niekolko milionov a podobne...aby som to splacala do konca zivota pomaly...ale bohuzial v tejto dobe mladi ludia moc inu moznost nemaju...ja mam v plane ostat v zahranici zopar rokov kym si nezarobime dost penazi na vlastny byt a potom sa vratit a kupit byt uz za vlastne a nezadlzovat sa hypotekou, ktoru samozrejme neviem o kolko preplatis. ale tak to su nase momentalne plany...mozno za dva roky sa uplne zmenia :) no ale uz som sa moc rozpisala :D ale na tvoju otazku som odpovedala ;)

[zruseny12]

...este by som chcela dodat,ze ak ma clovek moznost postavit si rod.dom ist byvat do rod.domu tak by nemal vahat ani chvilu...JE TO OVELA LEPSIE BYVANIE AKO V PANELAKU...
mam skusenosti s byvanim aj v rod.dome aj v panelaku...

[zruseny12]

...tiez sa mi zda, ze je to zvlastna otazka,ale tak odpoviem na nu...
lebo nemam s tym problem
my sme si byt kupili za peniaze,ktore sme dostali za predaj rod.domu...ktory sme poctivo kupili za peniaze, ktore mal nasetrene poctivo druh,lebo pracoval...
a zobrali sme aj zo STAVEBNEHO SPORENIA POZICKU...a potom sme poctivo splacali-TU POZICKU.../chvala BOHU mame ju uz splatenu/ale mrzi ma,lebo o nas hovoria vselijake drby,ze sme rod.dom predali po rodicov druhovich atd.MUSIM SA TOMU SMIAT,AKO NIEKTO VIE VYMYSLAT TAKE SOMARINY...BERIEM TO AKO ZAVIST OD LUDI CO ROZNASAJU TAKETO VECI...

byt sme kupili dost draho na urcitu oblast kde sa nachadzal/boli s tym spojene aj nejake problemi,ale to je uz na inu temu/
a ako sa nam zije?to je tazka otazka,lebo ju mozem tiez rozviest do viac tem...
a presne ako DATELINKA by som ti poradila,ak hladas trvale byvanie je lepsie si zobrat UVER a splacat uver a mat vlastne byvanie,ako byvat podnajme a platit drahy podnajom ci prenajom...
to co das do prenajmu -podnajmu mozes dat na hypoteku a vies,ze splacas SVOJE VLASTNE BYVANIE...STALE ZALAZI LEN NA TEBE,AKO SA ROZHODNES...A VELA ZALEZI AJ AKE MOZNOSTI MA CLOVEK,ALE MYSLIM SI,ZE KED BUDES MAT NA PRENAJOM,TAK AJ NA HYPOTEKU BUDES MAT/hoci pri hypoteke je riziko,ze ked clovek strati pracu,nema z coho potom tu HYPOTEKU SPLACAT/
PRAJEM VELA STASTIA...

datelinka

zvlastna otazka, kazdy sa prisposobi moznostiam a potrebam. ak si mlada a hladas kratkodobe riesenie byvania, vezmes si podnajom alebo prenajom. ak hladas dlhodobe riesenie byvania, je vyhodnejsie vziat hypoteku, pretoze pri prnajme zbytocne preplacas.
a ak zarobis dost penazi, mozes si byt kupit rovno za hotovost :-)
alebo sa dobre narodit a byt rovno zdedit.