Nemôžem sa z toho dostať :-(

Príspevok v téme: Nemôžem sa z toho dostať :-(
schelby

Je to už dlhá doba, čo sme sa rozišli s priateľom po 4 rokoch vzťahu. Bolo to zo dňa na deň.... Po rozchode ešte často medzi nami niečo bolo. RAozchod som brala veľmi ťažko,nemohla som svpávať, jesť, nič, iba celý deň myslieť na neho.... Plánovali sme budúcnosť a zrazu sa mi vštko zrútilo ako domček z kariet. Bola som na neho až príliš dobrá, mal všetko čo som mu na očiach videla, chcela som aby bol dokonale šťastný, a vždy som bola aj tak zlá, výdy boli výčitky a hlavne takých vecí, ktoré ani nebli pravdivé. Aj som sa pri ňom dosť natrápila. V lete som ho nevidela 2 mesiace, keď som bola úplne na dne, objavil sa chlap mojich snov, strávili sme spolu nádherné chvíle, ale bohužiaľ pracuje v zahraničí a domov ani nechodí- cca raz za pol roka.... Pomohol mi dostať s az najhoršieho....Keď som ex nevidela počas tých 2 mesiacov, bolo to fajn, začala som sa z toho dostávať.... Aj keď dosť často sa ozýval, že iba tak sme popísali..... Keď som ho uvidela po tých 2 mesiacoch, dva dni som preplakala, bola som späť tam kde som bola pred letom, v slzavom údolí, s myšlienkou, že ho nedokážem stretávať 3x do týždňa. Študujem 5. rok na VŠ, čiže posledný, chodíme spolu do školy... Každý mi vraví, že psoledný rok to vydržím, ale ja mám poocit, že už to nezvládam:-( Stále ho milujem aj napriek všetkej bolesti, čo mi spôsobobil. Keď ho nevidím je mi fajn, dám sa ako-tak dokopy a keď ho zbadám som úplne v prdeli. Mám 24 rokov, pár vrások na tvári, pomaly rozmýšľam nad rodinou, keďže pôvodný plán bol hneď po promóciách mať dieťatko... :-( Veľa mužov má o mňa záujem,ale nedokážem byť s nikým.... Chcem sa zamilovať a zbaviť sa toho bremena:-( Včera som ho videla s ňou na plese... má novú o 7 rokov mladšiu, je to ešte dieťa (podľa môjho názoru a jej vyjadrovania).Tvárila som sa, že sa bavím ako nikdy, môj dobrý kamoš sa na mňa pri tanci lepil a vyzerali sme ako zaľúbenci. Vždy sme boli tak, že oni na nás videli a my na nich, bohužiaľ....Snažila som sa nepozerať, načo si ubližovať. Pred vyše mesiacom sa so mnou vyspal a už bol s ňou, ja som to nevedela a on sa bál, že to poviemjeho novej. Nikdy by som sa tak neponížila. Neviem ako sa z toho celého dostať von, keby ho nemusím mať na očiach všetko by bolo iné, ľahšie a možno by som už na neho aj zabudla, teda moje srdce by zabudlo. ale vidieť ho, je najhoršie, bohužiaľ nemám na výber, túto skutočnosť nezmením. Čo ma štve najviac, traja chlapi majú záujem,z toho jedného poznám dlhé roky, je to môj kamarát, ktorý by mi dal modré z neba, úplne ma zbožňuje... Ja sa neviem rozhýbať.... Asi to bude tým, že ho neľúbim. Už som zo seba zúfalá, chcem zabudnúť na bývalého, chcem ho prestať ľúbiť a trápiť sa. Neviem ako na to, občas mám poit, že som zrelá na psychiatriu. Niekedy nemám silu žiť... Bývalý nikdy nebude vedieť, čo je v mojom srdci, ani to ako mi ublížil, keby sa dajú cítiť city niekoho iného, bolo by to skvelé. Pred ním sa vždy tvárim, že ho mám na háku, že som sa cez to preniesla a doma plačem do vankúša. Stará krava a pripadám si niekedy ako pubertiačka, že takto sa trápim kôli jednému chlapovi..:-(

schelby

darika, ja som to nemyslela tak, ze ja by som mu chcela ublizit, ale asi budem hnusna ked napisem, ze by ma potesilo, keby som videla, ze padol na hubu. Nikdy som sa nikomu nepomstila za nic, nemala by som na to zaludok. Mozno som zly clovek ked si prajem aby raz okusil trosku trpkej chuti, on ma az prilis jednoduchy zivot, o nic sa nemusel zasluzit. Ale ako pises Bozie mlyny melu pomaly ale isto. A to, ze clovek ublizuje nechtiac to beriem, kazdy uz niekomu urcite ublizil nechtiac, to je v pohode, ale on urobil veci o ktorych vedel, ze mi ublizia. Ja ho nevinim za rozchod to nie, nema predsa vyznam byt s niekym ku komu uz nic necitis. Ja mu zazlievam ine veci. Ale je to jedno, musim sa nad to povzniest a mozno dat sancu tomu, kto sa ako blbec snazi, aby som bola s nim a rozum mi vravi, ze yb som mala dokonaly zivot. Este do toho zapojit srdce a mam vyhrane.

AdamKrt

Mozno by nebolo od veci, povedat mu to, co si mu chcela uz davno povedat od srdca a urobit za tym konecnu bodku. Koniec, ignoraciu. Teba to tazi a ak mu to nepovies, bude Ta to tazit. Takto i ked to pravdepodobne nebude mat ziadny efekt, povedz mu to a ulavi sa Ti. Ale nezabudaj na to, co Ti urobil, aby to neobratil proti Tebe, ze by sa chcel zrazu kajat a vtiahol by Ta naspat.

Splechnut mu to vsetko do tvare a ukoncit to, vymazat. Akoby neexistoval. Chce to len neposilovat myslienky nanho, ak sa Ti zacnu vkradat, ale pamatat, ze pri takej myslienke sa musis prepnut na nejaku inu.

schelby

Adamko, vravim si dlhe mesiace, ze kazdy jeden clovek v mojom zivote mi nieco da a az casom pridem na to, ze preco to bolo tak ako to je. A aj naco to bolo dobre. A samozrejme ze je to lepsie takto, ako mat s nim dieta a muza debila na krku, v tom mas pravdu, to radsej vydrzim pozerat s an aneho a v buducnosti byt s niekym s kym budem statsna a bude si ma vazit:-) Fakt dakujem za tvoje nazory, dost mi to pomohlo.

darika

schelby
netuz po pomste.Malo ludi ublizuje narocky.Aj on ti ublizil,ale ver,ze to nemusel byt jeho zamer.Kazdemu sa raz vrati.Ver tomu.Ja by som tu mohla napisat 100 tem co vsetko som zazila,moje pribehy,ale...v 98 v nich by bolo napisane,ze pomsta prisla sama a tym ludom,ktori mi ublizili,sa to vratilo.Mozno nie presne tak,ale vratilo.Nechaj pomstu spat a zacni zit.Ved vlastne ty sa bavis,uzivas si.Myslim,ze nechyba vela,aby si z toho vysla von.Ty si sa skor mozno chcela vyrozpravat a nie pytat o radu.Drzim palce.

schelby

Ja sa tesim uz na jul, kedy bude vsetkemu uplny koniec. Darika je to pekny pribeh a tebe Adamko dakujem, mas dobre rady, ono je to velmi lahke v teoretickej rovine, inym viem pomoct, poradit, na seba viem, len tolko, ze som asi slaboch. Ako na jednej strane mozno to bude zniet nenormalne, ale keby sa chcel vratit neviem ci by som suhlasila, na 90% si myslim ze nie,lebo by som nechcela zazivat to co bolo a ako sa spraval a tiez by som mu nikdy neodpustila co urobil, takze moj nazor je taky, ze by som s nim mozno yvdrzala tyzden a potom by som to skoncila,lebo by som ho pri sebe nezniesla. Ja ani neviem co ma tak skrie, mozno mam nervy len z toho, ze viem, ze to je hajzel a ze viem, ze ho este lubim. A to ma asi skrie najviac. A urcite Adamko, ze chodim do spolocnosti kedy sa len da, travim cas s priatelmi, ktorych som po rokoch nasla a neviem si to ani predstavit, ze by som ich nemala. Nesedim doma a nevyplakavam, sama doma som malokedy, skor chodim domov iba spat. Sportujem, zacala som chodit na Anglictinu, venujem sa neterke, pomaham bratovi na dome... Po rozchode som chytila "druhu mladost", ideme sa aj zabavit, aj na poharik, a vobec si na neho ani nespomeniem. Ziskala som vela novych kontaktov. Pises nieco o meditacii a vyprazdneni hlavy, to je moj problem, ze prilis vela premyslam, ale ak am byt uprimna a teraz som sa nad tym zamyslela, ja netuzim po tom mat ho spät, ale tuzim asi po pomste aby citil bolest ako som to citila ja (a to je asi ta moja chyba ze sa zameriavam na neho aj ked takymito myslienkami aj ked sama viem ze osobne by som mu nic zle neurobila, lebo nie som ten typ cloveka). Mozno odpustenie vstekeho co mi urobil a ako to urobil vo svojom vnutri by pomohlo. Ale som rada, ze som sem napisala, trochu ma dokopat do zadku a mozno sa pohnem aj z miesta. Nechcem na neho mysliet ani nechcem mat s nim nic spolocne, bohuzial v skole v kruzku sa prehodit neviem,pretoze sme len dva kruzky v mojom odbore a mame vsetko spolu, tak by to bolo zbytocne. (ale som rada, ze uz som tam posledny rok) Ale urcite viac k nemu nebudem priatelska a ziadna konverzacia medzi nami nebude, za vyskusanie nic nedam a mozno to nakoniec aj pomoze:-) Budem sa snazit ho ignorovat, nie koli tomu, aby som ho za nieco potrestala,ale koli sebe. Mozno ma stve len to, ze som mu nepovedala veci ktre mam na srdci a co si o nom a vsetkom tom myslim, ale asi zabudnut bude najlepsia cesta ako z toho von. Po vasich prispevkoch sa citim ovela lepsie ako rano, som len zvedava dokedy to vydrzim.

AdamKrt

Je to jednoduche. Klin sa klinom vybija...

Vztah mas dnes nieco podobne, ako najst si pracu v krize. 100x Ta odmietnut, ale na 101 si tu pracu aj najdes, ak sa budes snazit.

schelby:
myslim si, ze o par rokov sa este budes smiat nad tym, co dnes prezivas a ako Ta to posunie dalej.

Mrhala si zial zbytocne laskou vo vztahu, kde to opatovane nebolo. Vies, kolko muzov by si taky zaujem vedelo cenit ? Ved je to nieco uzasne, ked jednemu zalezi takto na druhom. Ked to Tvoj byvaly nevedel ocenit, jeho chyba. Naopak, mozes byt velmi rada, ze sa vyfarbil. Snad by si po rokoch, nebodaj vydata s dietatom, nechcela prist na to, ze konecne pustil farbu na svetlo sveta ? ;-)

darika

Pokial sa clovek z toho vztahu nedostane uplne,je najlepsie zatvorit dvere a este zamknut.Akekolvek styky prerusit.Po case,ked vsetko preboli,si este aj kavu spolu vypijete.Ja som mala priatela,nieco v tvojom veku a asi po rovnakej dobe sme sa rozisli.Nasiel si priatelku.Ona mala vtedy 16.Ja som s nim spavala nadalej,lebo som sa jej chcela vysmiat.Chcela som,aby to zistila a trapila sa ako som sa trapila ja.Lenze bolo to inak.Ja som do tych mojich ran len sol pridavala.Nasla som si priatela a ked ma moj ex stale volaval ku nemu,tak som povedala dost.Nikedy som toho svojho s ex nepodviedla.A zrazu som bola na koni.Kedysi som bola po ruke a od jedneho dna nic.On si ju nakoniec zobral za zenu a ja toho mojho mam doteraz.Tym som ti Chelby len chcela,ze najlepsie je zmiznut mu z oci.Ked sa stretnete,pozdravit a dost.Prejde to.Hlavne,ked skoncis skolu.A budes este stastna.

AdamKrt

schelby:

problem je v tom, ze sa divas na to, co bolo a snivas o tom, keby to pokracovalo, ake by to mohlo byt. Neuvazuj vobec tymto smerom, zaplas vsetky podobne myslienky. Skus rozmyslat o tom, ake to moze byt od teraz, ze na svete mozno existuje niekto dobry, skvely, kto Ta hlada a koho hladas Ty a este si ho nenasla. A nebolo to ten co Ti ublizil, ale niekto iny, zatial nepoznany.

Ked je napr. stary umierajuci pes, tak chovatelia radia, dat k nemu mlade stena. A ono sa prenesie ta zivotna energia aj na toho starsieho, takze tak dusevne trochu pookreje.

On Ti vyplnal nejake miesto v zivote a Ty ho potrebujes niecim vyplnit. Je vela sposobov - napr. pracou, studiom, zlepsovanim sa, lepsim sebapoznanim, ci - najdenim si noveho vztahu. V novom vztahu, pokial najdes toho praveho, zabudnes velmi rychlo na ten neuspesny.

Alebo mozes cakat a cakat a spoliehat sa na prirodzenu schopnost zabudania u cloveka, ale to trva podstatne dlhsie.

Jatrit si vsak rany, je kontraproduktivne. Musis sa naucit divat sa na neho a povedat si - nie, ze ho milujes, ale ze pre Teba znamena menej nez nic. Naucit sa trochu flegmatizmu. Pretoze, ked sa trapis dusevne a rozjimas o tom, co bolo, jedine a jedine sebe ublizujes. On o tom nevie a je mu to iste jedno pri novej priatelke.

Logicky, zober si co sa stalo - aj ked si sa Ty snazila, on bol nespokojny a zacal si hladat svoje stastie inde. Teraz sa mu zda, ze si ho nasiel u terajsej 17rocnej cucoriedky.

Tebe ostava asi len jedno, hladat si to stastie inde a nezaoberat sa, tym co bolo. Ak s nim chodis na skolu, ci do triedy, snaz sa o prelozenie do ineho kruzku, triedy. Mozno to bude pre Teba potom lahsie. Ked sa ho naucis ignorovat a nezapodievat sa nim v myslienkach, mas vyhrane.

Pozri, ked na Teba idu nostalgicke myslienky, je tazko im uniknut. Ale je rozdiel, nechat ich rozvijat, alebo ich zavrhnut v mysli a prinutit sa mysliet na nieco ine. Ale je lahke nechat sa v tom bahnit. Chce to vsak len trochu chciet a zazenies bez problemov tieto myslienky a budes mysliet na nieco ine.

Je to ako ked si hovoris, nemysli na zmrzlinu, nemysli na zmrzlinu, tak sa Ti bude zmrzlina vybavovat v mysli. Podstatou je, nie rozmyslat o tom, ze o tom nemas mysliet, ale uvolnit si mysel a nechat v nej bud prazdno, kde sa mysel vycisti, ako pri meditacii, alebo ten obraz nahradis niecim inym.

Urob si napr. cajik z medovky, chod sa zabavit, pracuj, uc sa. Spoznaj niekoho, komu bude na Tebe zalezat. A uvidis, co z toho nakoniec sa moze vyklut...