Nemôžem sa z toho dostať :-(

Príspevok v téme: Nemôžem sa z toho dostať :-(
schelby

Je to už dlhá doba, čo sme sa rozišli s priateľom po 4 rokoch vzťahu. Bolo to zo dňa na deň.... Po rozchode ešte často medzi nami niečo bolo. RAozchod som brala veľmi ťažko,nemohla som svpávať, jesť, nič, iba celý deň myslieť na neho.... Plánovali sme budúcnosť a zrazu sa mi vštko zrútilo ako domček z kariet. Bola som na neho až príliš dobrá, mal všetko čo som mu na očiach videla, chcela som aby bol dokonale šťastný, a vždy som bola aj tak zlá, výdy boli výčitky a hlavne takých vecí, ktoré ani nebli pravdivé. Aj som sa pri ňom dosť natrápila. V lete som ho nevidela 2 mesiace, keď som bola úplne na dne, objavil sa chlap mojich snov, strávili sme spolu nádherné chvíle, ale bohužiaľ pracuje v zahraničí a domov ani nechodí- cca raz za pol roka.... Pomohol mi dostať s az najhoršieho....Keď som ex nevidela počas tých 2 mesiacov, bolo to fajn, začala som sa z toho dostávať.... Aj keď dosť často sa ozýval, že iba tak sme popísali..... Keď som ho uvidela po tých 2 mesiacoch, dva dni som preplakala, bola som späť tam kde som bola pred letom, v slzavom údolí, s myšlienkou, že ho nedokážem stretávať 3x do týždňa. Študujem 5. rok na VŠ, čiže posledný, chodíme spolu do školy... Každý mi vraví, že psoledný rok to vydržím, ale ja mám poocit, že už to nezvládam:-( Stále ho milujem aj napriek všetkej bolesti, čo mi spôsobobil. Keď ho nevidím je mi fajn, dám sa ako-tak dokopy a keď ho zbadám som úplne v prdeli. Mám 24 rokov, pár vrások na tvári, pomaly rozmýšľam nad rodinou, keďže pôvodný plán bol hneď po promóciách mať dieťatko... :-( Veľa mužov má o mňa záujem,ale nedokážem byť s nikým.... Chcem sa zamilovať a zbaviť sa toho bremena:-( Včera som ho videla s ňou na plese... má novú o 7 rokov mladšiu, je to ešte dieťa (podľa môjho názoru a jej vyjadrovania).Tvárila som sa, že sa bavím ako nikdy, môj dobrý kamoš sa na mňa pri tanci lepil a vyzerali sme ako zaľúbenci. Vždy sme boli tak, že oni na nás videli a my na nich, bohužiaľ....Snažila som sa nepozerať, načo si ubližovať. Pred vyše mesiacom sa so mnou vyspal a už bol s ňou, ja som to nevedela a on sa bál, že to poviemjeho novej. Nikdy by som sa tak neponížila. Neviem ako sa z toho celého dostať von, keby ho nemusím mať na očiach všetko by bolo iné, ľahšie a možno by som už na neho aj zabudla, teda moje srdce by zabudlo. ale vidieť ho, je najhoršie, bohužiaľ nemám na výber, túto skutočnosť nezmením. Čo ma štve najviac, traja chlapi majú záujem,z toho jedného poznám dlhé roky, je to môj kamarát, ktorý by mi dal modré z neba, úplne ma zbožňuje... Ja sa neviem rozhýbať.... Asi to bude tým, že ho neľúbim. Už som zo seba zúfalá, chcem zabudnúť na bývalého, chcem ho prestať ľúbiť a trápiť sa. Neviem ako na to, občas mám poit, že som zrelá na psychiatriu. Niekedy nemám silu žiť... Bývalý nikdy nebude vedieť, čo je v mojom srdci, ani to ako mi ublížil, keby sa dajú cítiť city niekoho iného, bolo by to skvelé. Pred ním sa vždy tvárim, že ho mám na háku, že som sa cez to preniesla a doma plačem do vankúša. Stará krava a pripadám si niekedy ako pubertiačka, že takto sa trápim kôli jednému chlapovi..:-(

ramirka

ako keby si pisala o mne ked som mala tiez velke problemy koli laske teda presnejsie trapenie...tiez som sa dokazala spravat navonok akoze nic som v pohode a vo vnutry to bolo hrozne a doma som sa vyplakavala a tiez sa to natahovalo z toho isteho dovodu vidavala som ho..raz bolo lepsie potom zase sa nieco pritrafilo a bola som tam kde som bola...a potom on skoncil skolu prestala som ho vidavat a dostala som sa z toho a tiez mi teraz on sam napise na nete co ako...ale ja uz ked som sa z toho ako tak dostala stretla som chalana ktory sa mi v momente zapacil a pritahoval ma sme spolu stastni a ja by som minulost nikdy nevratila s byvalym dokonca si uz myslim o nom svoje a mozem sa na nom akurat tak zasmiat..tak dufam ze toto bude aj tvoj pripad. viem su to frazy ze cas to chce atd..ale je to pravda a este ak ti mozem poradit ked sa ti on tak velmi ozyva ty uz reaguj velmi chladne a odmerane sposobom ze ta viac otravuje..nemyslim doslovna ignoracia lebo to by si asi ani nedokazala ani by to nebolo dobre ked ste spoluziaci ale ked napise neodpisuj hned a ked ospises aj o den neskor len velmi neutralne a dokopy nic.nedovol mu aby ti robil projekt ked to dokazes sama...aspon sa pokus ..

AdamKrt

schelby:

Je normalny chlap, co si miesto zeny nabali 17 rocnu cucoriedku, este dieta - uz to nehovori o niecom ?

Ked je niekto hajzel, moze sa natriet aj na ruzovo, ale stale to bude hajzel. Naviac, ked kludne podvedie terajsiu priatelku s Tebou. Nezacal sa Ti z neho este dvihat zaludok ?

Vzchop sa. Nemysli si, ze zivot je jak romanticka telenovela, kde sa zalubis na prvy pohlad. Na prvy pohlad sa Ti moze len niekto fyzicky pacit a tam potom nejde o seriozny vztah, ale len o fyzicku, sexualnu pritazlivost, ktorej podriadujes to ostatne vo vztahu. Prestan si hovorit, ze ten, alebo onen neni dobry. Skus zit a vnimat ludi, co maju o Teba zaujem, ako priatelov. Nezacinaj si s nimi, ale skus ich najskor spoznat. Potom uvidis, ci niekto bude mat tu vydrz, alebo mu slo iba o to jedno. A ani nevies ako, ked cloveka postupne spoznas, jedneho dna sa mozes zobudit a zistis, ako Ti na nom velmi zalezi.

schelby

nexus ja som čítala tvooj problém so spánkom, ale som sa nepripojila do debaty, keďže sama by som ti veľmi neporadila. Ja keď sa trápim, nespím, nejem. Dosť mi pomáhal šport, konkrétne squash, vybúchala som sa, trochu endorfínov v krvi, vybehala, a bolo mi oveľa oveľa lepšie. Ale aj na to potrebuješ parťáka a ja chodím hrať iba s jedným kamošom... Inak už s ati spánok polepšil??? Ja som dnes išla spať a 6tej ráno a od 7mej som hore. Unavená a s hnusným pocitom.

schelby

ramirka, ďakujem. S tym spaním, nemyslím si to... môžem mu vyčítať veľa vecí, ale myslím, že túto jednu nie... Podľa môjho názoru sám nevedel čo chce, občas som ho už nechápala. Počas vzťahu mi nikdy nepísal napr.sms, teraz mám od neho za mesiac plnú schránku, ozýva sa na nete, urobil mi projekt do školy, a oznámil mi, že ho mám hotový (čo predtým som mu vždy ja všetko robila). Niekedy sa správa tak, že to nechápem prečo to robí. Jediné čo som schopná tváriť sa pred ním, že som spokojná so svojim životom a že ma nič netrápi, neviem kde beriem na to silu sa usmievať a žatrovať aj keď vo vnútri sa cítim ako podupaná koňmi. Sama svojim blízkym pri problémoch vo vzťahu radím, že to chce čas, ono je to všetko pekné teoreticky... Najhoršie je, že viem, že keby ho nemám na očiach, už by som bola niekde úplne inde...

nexus

shelby, no to uz znie lepsie, ma to hlavu a patu.. :) nezostava nam nic ine, len si najst niekoho ineho a vyhrabat sa z tychto sraciek...ja ta chapem, om tiez zmeteny a nervozny a nesustredeny...je to tazky boj...ale verim, ze zviitazime...

ramirka

ja som praveze pochopila vsetko..schelby uplne ta chapem a nemysli si ze druhy by si tukal na celo ako to mozes ...pretoze kto niekedy miloval a prezil nestastnu lasku pochopi tvoje pocity...len jedna vec ma zarazila ak ma uz inu babu a vyspal sa s tebou nemyslis ze to mohol urobit v minulosti aj tebe? tym samozrejme nechcem este viac jatrit rany v tebe len ma to zarazilo...dalsia vec ze podla mna on je este nevyzrety alebo egoista kolko ma rokov?lebo ak ani nevie povedat dovod rozchodu po takom dlhom vztahu je trochu trapne z jeho strany a este viac ze sa potom s tebou dalej stretaval potom na co ten akoze rozchod a potom sek...ale poviem ti jedno naozaj plazi zide z oci zide z mysle som si ista ze ta to prejde len horsie je ze asi az ked ho nebudes stretavat..a do inych vztahov sa zatial nenut len preto aby si mala niekoho to by bola hlupost...ked pride taky pri ktorom zabudnes na byvaleho bude to to prave:)ver mi viem o com hovorim.

schelby

pustit to z hlavy... snažím sa o to už veľmi dlhú dobu a do včera som myslela, že už by to aj celkom šlo, že už to nie je tak strašné. Ale po včerajšku som sa zase dostala niekam hlboko dolu... Nechcem to riešiť, chcem mať už svoj život a kľud. Ale keď máš toho druhého na očiach, ťažko sa dostáva niečo z hlavy. JA viem, že raz bude fajn, ale neviem si predstaviť, čo ja do toho júla kým nespromujeme budem robiť, ako to budem zvládať...

hanicka

No podla mna neprisiel ten pravy, ja som zazila to iste...rozisiel sa so mnou po 5 rokoch,ale rozchadzali a schadzali sme sa tiez dalsi cely rok. POZOR!!! Je to prilis dlha doba na stres a aj na vyvolanie choroby, ja som skoncila s uzkostami a depresiami, z ktorych sa neviem vyhrabat doteraz.
Ale k teme, ak by niektory z chlapov, kt. maju o teba zaujem, mal u teba sancu, resp. by ta pritahoval, urcite by si to citila a taky raz pride, ver mi. Ja som sa zo vsetkeho dostala s mojim dalsim teda terajsim priatelom, ktoreho milujem strasne a ver mi ci nie, ten predtym mi teraz vypisuje, ako ma miluje a ze len mna a blaboly, ale holt, taky je zivot, mne je on uz na smiech.
Drzim ti palce, ale take veci, ze stretnut sa s nim a nebodaj este vyspat, to v ziadnom pripade, lebo ty sa pomaly posuvas vpred a takato vec ta stiahne vzdy dozadu, tam, kde si bola.

AdamKrt

Jedine co mozes urobit a co aj urobis /ale bude Ti to asi trvat/ je pustit to z hlavy, zabudnut a pokracovat v zivote dalej. Mozno ani nevies, ale moze na Teba cakat taka velka, ci osudova laska, ze sa tomuto vztahu o par rokov zasmejes...

schelby

karioll2, nečítala som to po sebe:-) Radšej to ani nejdem robiť, lebo by som si pomyslela ako o niektorých čo chcú radu a nevedia sa vyjadriť. Asi som to trošku zle napísala, je to možné, ale v hlave mám toľko myšlienok a taký bordel a hlavne je toho veľmi veľa, že už asi strácam schopnosť sa zreteľne a pochopiteľne vyjadrovať.

A k tej otázke ským som bola v posteli, týkalo sa to bývalého...