Oslabena imunita

jajkafr

Adam Krt
áno Paralen Hot drink a Teraflu je Paracetamol + vitamín C keďže je to horúci nápoj pomáha vypotiť sa a to je pri chrípke dôležité vypotiť sa ....
a inak vysvetli mi ako chceš liečiť chrípku? chrípka sa lieči iba symptomatickou liečbou, čiže lieky od horúčky, kašľu, bolesti, vitamíny na podporu imunity pri ťažkej chrípke sa podávajú antivirotiká čo sú lieky na ničenie vírusov...
a tiež ak ideš k lekárovi s chrípkou čo ti predpíše? Paralen, Medipiryn, Panadol... alebo iné tabletky s obsahom paracetamolu na vypotenie a zbitie horúčky, okrem toho antitusiká alebo expektoranciá podľa charakteru kašľa a odporúči ležať v posteli piť teplý čaj s citrónom...

datelinka

ja som sice tie hot drinky nikdy neuzivala, takze neviem co je na pribalovom letaku, ale jedno viem, nesmu sa uzivat v tehotenstve, pri dojceni a pri srdcovocievnych chorobach. to hovori za vsetko.
teplota sa znizuje najefektivnejsie sprchovanim vlaznou vodou alebo obkladmi. nikdy sa vsak nesmie znizit prudko teplota o viac ako 1°C.

AdamKrt

Paralen Hot Drink a Theraflu ? Raz som skusil nieco podobne - Coldrex.

Ked si pozriete napr. Theraflu:
-odkaz odstránený-

tak SU TO OBLBOVAKY. Mozete citat:
"Krátkodobá liečba symptómov chrípky a prechladnutia..."

KRAKTODOBA liecba a SYMPTOMOV. To su dolezite slova. Je to oblbovak. Obsahuje to vo vacsine pripadov velmi slusne mnozstvo Paracetamolu, ktorym sa zrazi teplota. Lenze telo sa prave lieci zvysovanim teploty. Potom to vacsinou obsahuje nieco na uvolnenie nosa a nejaky oblbovak na znecitlivenie, aby napr. hrdlo nebolelo. Pripadne tam hodia este vitamin C. Pritom znizovanie teploty by malo byt len v pripadoch, ked su velmi vysoke horucky, inak telo vie, co ma robit.

Toto je balik svinstva, ktory moze poskodit pecen a narusit iminutny system. Raz som si to z blbosti dal, ked som neskumal zlozenie. Nikdy viac. Okrem ineho mi to prispelo k poriadnemu naburaniu imunitneho systemu, ktory som si potom roky daval inak dohromady.

jajka001_

ja k mojej echinacei ani nemam pribalovy letak, co je zrejme preto, ze ako pisu v tom clanku, je to doplnok nie liek. ale aj tak v tom clanku som sa nedocitala nic zavazne preco by som ju nemala uzivat.

AdamKrt

Teoreticky zdravych ludi byvaju plne cintoriny...

Mne stacilo vidiet ten letak a ked som si to cital, mal som dost. Echinacea - to neni snad ani liek, ale loteria :) A mne sa zdalo dost pravdepodobne, ze patrit do roznych skupin, kde mozu byt kompikacie, neni az taky problem. Ved ako hovori jedna moja znama - kto je dnes zdravy ?

jajkafr

dida
pri chrípke a prechladnutí tiež pomáha Theraflu alebo Paralen Hot drink ale teraflu sa mi zdá byť lepšie aj keď je o čosi drahšie a samozrejme ležať v posteli chrípku musíš vyležať na chrípku antibiotiká nie sú lebo chrípku spôsobuje vírus a antibiotiká sú proti baktériam...

dida baf

adamKrt
no myslela som to tak ze som teoreticky zdrava :P ... ze nic ine mi nezistili zatial...povedala som to dost hlupo ja viem:D

AdamKrt

Jeden znameho sused hovoril, aky je zdravy a kolko sa on dozije rokov, ze jeho rodicia sa dozili cez 90 rokov a aky ma on tuhy koren. O par dni nato zomrel.

Ako vies, ze si zdrava ? Si lekarka ?

A ak si aj lekarka - tak to, ze sa choroba nenajde, alebo este neprejavuje, neznamena, ze ju clovek nema, ale len, ze sa na nu doteraz neprislo.
-----------
To iste hovorim ludom aj pri pocitacovej virovej infekcii, ked tvrdia, ze ziadny virus tam neni. A ked povedia, ze hladali antivirakom, tak im poviem, ze to, ze antivirak povie, ze tam nic neni, to znamena iba to, ze ono tam nic nenaslo, nie - ze tam skutocne nic neni zavirene...
------------
Keby mne doktor povedal, ze som zdravy - ani na to by som sa nespoliehal a netvrdil to o sebe :)

AdamKrt

Na echinaceu odporucam precitat:

www.pluska.sk
------------
Raz mi ju doktorka predpisala. Dane flasticka s echninaceou mala v navode popisane asi 40 chorob, pri ktorych sa nesmie uzivat a dalsich 40, ktore moze vyvolavat v ratane tusim dusevnych poruch a zeleneho zakalu. Hned to putovalo do kosa.

Znamy si da napr. echinaceu a pusti sa mu krv z nosa.

Mne aj v okoli sa osvedcilo oscillococcinum - ale pozor iba v zaciatocnom stadiu, ked to na cloveka lezie. Na imunitu mi dost pomohlo dlhodobe uzivanie enzymov - Wobenzymu.

Teraz na mna sa pokusa liest uz tyzden chripka, ale stale je to len take pociacocne stadium, ked ju krotim cesnakom, 3-5x denne davkami vitaminu C 500mg, dalej vitamin E, zinok, selen, horcik+D3, rybi olej, lecitin + ovocie /banan, kiwi, jablka/, zelenina.

Ked som maval pokrocilejsiu chripku, tak som si navaril repikovo-rumancekovo /pripadne do toho aj nechtik/ caju cca 4L a popijal to, kym som to za par hodin nestiahol. Potom dalsia varka. Takato kura behom dna mala radikalne oslabenie nasledkov chripky.