KAMOSKA-HUMUSACKA

biopich

humusacka by bola keby si ju neumyvala vobec...ja pouzivam Laktacyd ale niekedy len vodou...nemam pocit zeby som preto mala byt humusacka nie kazda zena smradlave slinta tam dole :D

isabella

no tak samozrejme, ze vnutro posvy by sa ani nejak vyplachovat nemalo a vonkajsie rodidla naozaj staci umyt cistou vodou, to, ze niektore zeny sa proste radsej umyju nejakym gelom na intimnu hygienu je uz vedlajsie a je to kazdeho osobna vec...
ja pouzivam lactacyd, som s nim spokojna a som zvyknuta pouzivat nejaky gel, ale nemyslim si, ze zeny, co sa rozhodly pouzivat len vodu su nejake humusacky

ma1ka

Tak povedz kamaratke ze robi velmi dobre lebo mydlom umyvat si vaginu je velmi velmi nezdrave..tak si ber priklad z humusacky...a inak...taketo baby ohovaracky nemusim!!!!!!!!

Fretka

Posva ma samocistiacu schopnost - jednoducho ti netreba ziadne geliky kremiky ani nic na to, aby si bola cista, staci sa oplachovat vodou, o vsetko ostatne sa staraju prirodzene sekrety, ktore (ak je zena zdrava) rozhodne nesmrdia (dokonca mozu vonat... teda, kazdemu vonia/chuti nieco ine, ale chapeme sa :) ).
Ale musim sa priznat, ja osobne uzivam gel na intimnu hygienu - lactacyd mi nerobil dobre, no objavila som carefree, ktory jednako pekne vonia a taktiez ma z neho nic nesvrbi, nestipe. Uzivam ho aj namiesto peny na holenie, kedze som jednoducho citliva na taketo pripravky, ale tento mi vyhovuje.
A ano, neumyvam sa len vodou z toho dovodu, ze mam lepsi pocit ked sa umyjem aj tym gelom, ide len a len o moj pocit, ale chapem ludi ktorym najviac vyhovuje cista voda. :)

levicaaaaa

no podľa toho čo čítam, si myslím, že každému vyhovuje čosi iné...

no tiež si myslím, že tá ktorá sa umýva vodou nie je o nič horšia ako tá ktorá sa umýva sprchovým gélom a už vôbec nie je humusáčka.
ak niekomu vyhovuje voda, nech používa vodu, ak niekomu sprchový gél, tak nech sprchový gél.
Dôležité je, aby bola žena čistá, umývala sa pravidelne...

datelinka

ja sa umyvam normalne sprchovym gelom, tak ako zvysok tela, vsak aj tie su urcene na kyslejsie prostredie (pH 5,5) takze neuskodia ani vonkajsim rodidlam.
mykozu som s vynimkou jedineho pripadu, kedy som brala silne antibiotika) v zivote nemala, pohlavne zijem uz x rokov.

vilaamalka

levicaaaaaaaaaa ,...... ja si to už nepamatam, len jednoducho mi gynekolog povedal, že to vobec nie je vhodné na umyvanie intímnych partií (aj ked je to na to vyrobené) lebo z velkej miery je to len reklama, volakedy sa ženy teiž umyvali a nemali tolko chémie

Xena

ja tiež použivam roky detské mydlo, a som v pohode , ved sa umyvam z vonka, nepachám si to do vnutra, ja si mylsim, že každa si musi najst svoju metodu na intímnu hygienu, mne jednoducho čista voda nestači, citim ta bez mydla špinava ale je to len moja volba