Anulovanie manzelstva

Príspevok v téme: Anulovanie manzelstva
beata11

Chcela by som poprosit o radu,lebo som zufala a neviem ,co mam robit. Vydavala som sa z uprimnej lasky ako 34 rocna pred par mesiacmi za muza,ktoreho som poznala dva roky,bol rozvedeny s jednym zavazkom,s umyslom usadit sa a zalozit si konecne rodinu.
Pocas vzajomneho spoznavania som obdivovala na nom vlastnosti,ktore nasvedcovali,ze je zrely na vazny vztah. Tesila som sa,ze nema vztah k alkoholu,vobec nepije, ze nevyhladava rozne spolocenske posedenia a oslavy a ze ma citovy vztah k dietatu z prveho manzelstva,ktore pravidelne navstevoval.
Povahovo bol oproti mne dost uzavrety,vela toho ani s druhymi nenarozpraval,horko tazko sa dal nahovorit na nejaky spolocny vylet alebo kulturne podujatie,kdezto ja som bola zvyknuta volny cas vyuzivať vzdy aktivne.Brala som to tak,ze je odomna starsi a ze je viac ustalenejsi a vsetky zabavky uz ma za sebou. Casto mi hovoril,ze mu na mne zalezi a ma ma rad.Vydavat som sa nemusela,
jednoducho to rozhodnutie prislo postupne ako nieco samozrejme. A vsetko to peklo,ktore teraz prezivam,zacalo prave na svadbe. Nakolko sme obaja veriaci,sobas bol v kostole. Na svadobnej hostine,som si zrazu vsimla,ze zacal obracat do seba jeden poharik za druhym.Velmi ma to prekvapilo,lebo pocas nasho chodenia nikdy nic nevypil a o alkohole sa vyjadroval s odporom. Vtedy som si pomyslela,ze to bude suvisiet s tym,ze sa druhykrat zeni a ze to je len kratkodoba psychicka zalezitost. No zial,od toho dna pije kazdy den. Byvame v rodinnom dome u jeho rodicov a ja ako novomanzelka kazdy den ked pride z prace ho vidim opiteho,alebo zamkne sa sam do izby a tam pije a ja len vyhadzujem prazdne flase a hladam,kde ma ukryte dalsie. Po vytriezveni ma prosi na kolenach o odpustenie a v stave opilosti ma zas vyhana z domu. Trikrat som uz od neho odisla k rodicom,ale na jeho naliehave prosenie som sa zas vratila a takto to stale pokracuje. Dokonca niekedy nejde aj par dni do prace. Zacala som cez jeho znamych skumat jeho minulost a aj svokra mi potvrdila,ze kedysi bol alkoholik,podstupil liecbu a 8rokov absolutne nepil. Lenze tuto skutocnost mi moj mily zatajil, ako aj to,ze splaca vysoky uver a ostava mu len zivotne minimum.Chcela som tuto situaciu riesit tak,ze bud pristupi na liecbu a budeme nas vztah budovat aj napriek tomu,co spravil,alebo manzelstvo ukoncime. Slubil,ze podstupi liecbu,ja som vybavila konzultaciu na psychiatri,kde sme isli obidvaja,no lekarka bola zhrozena ako odmietal spolupracovat a vsetko to skoncilo fiaskom,povedal,ze nie je psychopat a ani alkoholik a jeho pitie trva nadalej.Rodina ma presviedca,nech sa vratim z kratsej cesty a rozvediem sa ,ze s alkoholikom a jeho pozickami budem mat tazky zivot a ked budeme mat deti,budu trpiet vsetci.Zufala som z toho,ze neviem ako sa mam rozhodnut. Na jednej strane realita nevhodneho vyberu partnera,na druhej strane moja silna viera v Boha. Bola som sa poradit aj s fararom,kde som mu povedala,ze partner ma pred sobasom neinformoval o svojich problemoch s alkoholom a pozickami a ze by som chcela sobas anulovat. Jeho odpoved bola taka,ze musim byt trpezliva a modlit sa pre jeho zachranu,obetovat sa a nemysliet na seba a stat pri nom v dobrom aj v zlom. Takze teraz trpim,lebo takyto start do manzelstva som si ani v tom najhorsom sne nepredstavovala,a v pripade rozchodu budem zatratena zo strany cirkvy mojim nedodrzanym manzelskym slubom pred oltarom. Prosim poradte ako to zvladnut a za akych podmienok moze byt sobas anulovany.Dakujem.

anonym_6805

Beata podme na to logicky,nevies co mas robit....skus si povedat co nechces ak nevies definovat co chces....
chces sa nadalej trapit a zit v slepej viere,ze vsetko sa raz na dobre obrati?
urcite nie
chces znasat ponizenia z jeho strany vyhadzov a opite sceny?
urcite nie
chces si utahovat opasok vdaka jeho dlhom?
urcite nie
chces sa ozaj stale modlit a byt trpezliva,len preto,ze on je babrak a zbabelec,lebo nezvladol navstevu psychiatra?
urcite nie
a chces ozaj byt nesebecka,ako ti to povedal farar a mysliet len na jeho zachranu?
urcite nie
cize chces mat stastny zivot mozno casom s niekym normalnym,uprimnym,mat istotu a zdrave deti??
URCITE ANO!
prajem ti z celeho srdca,aby si sa spravne rozhodla a pocuvala svoj vnutorny hlas,na vsetko ostatne sa vykasli,casom to pochopis
maj sa Amika

simonka.

maj rozum dievca.a skonci to cim skor.z toho sa len tak nedostane a stiahne ta zo sebou znici ta psychicky.davaj si pozor a nebud hlupa,nedaj sa na dieta nahovorit.mas este mnoho moznosti stretnut toho praveho

pauli 73

Ani Boh nevidí dôvod prečo by si mala trpieť. Snažila si sa pomôcť,urobila si preto všetko čo bolo v tvojich silách. On sa evidentne zmeniť nechce. Tvoji príbuzní majú pravdu, zísť z kratšej cesty.
O anulovanie sobáša v kostole musíš požiadať slovenského biskupa ten následne žiadosť posunie do Vatikánu a pápež musí vyhlásiť sobáš za neplatný. Skús sa informovať u farára kde ste mali sobáš.

cajik

Ach jaj.. myslim si, ze toto sa v ziadnom pripade neskonci dobre. Alkoholici su uz holt raz taki, ze naslubuju ako sa polepsia, ale nezmeni sa nic.. Nahovarat si ze sa zmeni je sebaklam a neprinesie ti to nic dobre.. Nie som veriaca, ale myslim ze v tomto pripade by anulovanie mohlo byt mozne. Vyskusaj to na sude, porad sa s nejakym dobrym pravnikom, ten ti poradi najlepsie. Viem, ze veriaci odsudzuju rozvod a mate pri sebe stat v dobrom aj v zlom (co nakoniec maju vsetci, nielen veriaci), ale ty si nevedela ze on pije a ma dlhy, takze ti zatajil podstatnu skutocnost.

A niekedy treba pouzit aj ROZUM, predsa teraz nebudes do konca zivota zit s chlapom, ktory pije, vyhana ta z domu, este ked zacne byt agresivny tak co potom? No nechcem sudit ked nepoznam. Ale takto to bohuzial byva. Na deti ani nemysli s takymto muzom ..... Mali by to tazke.

P.S.: Vy ste nebyvali spolu pred manzelstvom, ze nie? Ako casto ste sa stretavali a ako ste travili cas, ze si si nevsimla ze pije ?