nieco na plucach

Príspevok v téme: nieco na plucach
jacub

Dobry den.
obraciam sa na vas s prosbou o radu. Moj najlepsi kamarat uspesne pred istou dobou prekonal rakovinu semennikov. chodieva na prehliadky a vsetky vysetrenia boli v poriadku. Na konci leta vsak zacal pocitovat problem s chrbticou a bolest v plucach. zase bol na roznych vysetreniach a odberoch, ale vysledky boli vzdy dobre. Pred dvoma tyzdnami dostal silnu bolest v plucach. Vysetrenia zase nic nezistili, ale na snimkoch pluc mu nasli nejaky "tien". hned ho hospitalizovali. Tyzden lezal v nemocnici v ZA na pozorovani, kde sa tvarili, ze oni na to niesu odbornici, ze musi ist na specialne pracovisko. V hagoch ho odmietli prijat, tak siel do BA, tam mu zobrali vzorku z pluc a zaviedli vyvod na odvod tekutiny ktora sa mu tvori v plucach. Vcera ked mu prevazovali ranu zistili, ze je zapalena a vytlacali mu z nej hnis a na snimkovani mu nasli dalsi tien na plucach. Co je najzalostnejsie sie do BA ze je tam lepsia starostlivost. A lezi na izbe kde sa nemozete opret o parapet, lebo je tam kopa prachu, na podlahe sa povaluju smeti, zachody su obstare a sprchy plesnive. A na takej izbe mu robia prevazi. Zacina byt na tom dost zle aj psychicky. Vsetci sa tvaria, ze nemozu nic robit, ze treba cakat na vysledky, ktore budu v lepsom pripade o tyzden. Okrem toho, ze je to moj najlepsi kamarat, je to aj moj svagor a tak je to velka rana pre celu rodinu. Poradte prosim, co mozeme urobit. Sme zo ZA a tak je celkom problem dochadzat za nim. No nechceme ho v tom nechat sameho. Ako sa ohradit voci starostlivosti a hygiene v nemocnici. Malo by nejaky efekt, ak by som to nafotil a poslal niekam do televizie, ak by som sa im vyhrazal nejakou hygienickou kontrolou? proste uz nevieme kam sa obratit :( poradte prosim

lleilla

vela trpezlivosti a bojovnosti prajem,budem na neho mysliet,nech vsetko zvladne,aj jeho oklolie a rodina s nim,drzte sa

jacub

No tak svagrika mam uz doma. no a uz ma aj vysledky. a bohuzial ma na plucach zhubny nador :( cize nasleduje chemoterapia a dalej sa uvidi

náhodná

Jacub ozvite sa mi.Stretneme sa v Žiline. Skúsime nájsť riešenie. Samozrejme, že to prekonzultujte aj s Ivkou 1 . Ked je viac názorov na jednu vec je to len dobré. Vždy sa nájdu nejaké spoločné body, ktorých sa môžete držať.
taracentrum@centrum.sk

jacub

no ked uz bude doma, tak by to bolo mozne, ale pokial lezi v nemocnici, tak mu isto nedovolia na tu ranu nic davat. On ma teraz v tej rane, teda vlastne pod nou vlozenu drenaz a ma to napojene na daku flasu s vakuom a to mu odtial priebezne vysava vsetok hnis. Kazdopadne rozne prirone preparaty uzival aj po tom ako mu nasli ten nador na semenniku a bol spokojny, cize asi bude chciet v niecom takom pokracovat aj teraz.

Ivka 1

Su velmi dobre prirodne produkty, s pridavkom propolisu a liecivych bylin,pomocou ktorych sa da zlikvidovat infekcia a zapalene rany. Je tam potrebny
komplexnejsi pristup aj vzhladom k prekonanemu ochoreniu.Napis na mail ak chces.

jacub

ja neviem, preco si stale myslite, ze si robim srandu. V tom prostredi je clovek na ktorom mi zalezi a je to zalostne, ze to tam tak vypada. Horsie je, ze ho odtial nepustia, kym sa mu stav nezpelsi. A ta zapalena rana nieje sranda. Isiel tam na odber vzoriek a uz tam lezi tyzden, lebo sa mu rana zapalila a skrz to ho nemozu pustit :(