Odhalene zubne krcky

Dobro

Pre vsetkych s ustupujucimi dasnami: Od roku 2013 je dostupna metoda"Pinhole surgery technique" alias PST. Robia ju v Severnej Amerike od 2013 a v Europe uz tiez zacinaju. Je minimalne invazivna v porovnani s "tissue grafts", ktore sa doposial robievali ako chirurgicke riesenie. Metoda je nova, ale velmi uspesna. Neviem kolko stoji v Europe, ale v Kanade kde zijem je cenovo porovnatelna invazinevnemu "tissue grafts", cca 500-800CAD za zub.

Niekedy zubar ponukne zakryt obnazene krcky avsak potom sa uz dasna na zub nikdy nevratia. Vacsinou sa to robi, ked Vam vedla postihnuteho zuba chyba zub (ie medzera).

All the best Dobromir

janina1000

Dobry den,
chcela som sa poradit k teme odhalene zubne krcky. bola som na dentalnej hygiene a pieskovani a tesne po ked som otvorila usta, som mala na dvoch 4kach dolu odhalene zubne krcky..pytala som sa na to mladeho lekara on mi povedal ze dentalnou hygienou sa to nemohlo stat..ale ja som to fakt pred tym nemala..pred 4mesiacmi som prvykrat mala problem s odhalenym krckom ked mi to lekar dolepoval..chcela som sa spytat ci tym padom som uz mala na to nejak predispoziciu a tym padom ma lekar na dent. hygienu + piieskovanie nemal posielat..lebo ja som na tu dentalnu hygienu ist nechcela v podstate ma dotoho lekar donutil..chcela som sa spytat ci sa tu mohla stat chyba lekara ked ma na to poslal? dakujem za info odbornika vopred, dost ma to znepokojuje a bojim sa aby sa to nesirilo dalej, ..dakujem moc za pomoc

Cameron77

Ahojte, mne sa tiež často odhaľovali krčky, a celkovo mám citlivé zuby, vyskúšala som asi všetky zubné pasty, olejčeky, a podobne, vždy sa mi to vracalo, až kým mi kamoška neponúkla pastu s prídavkom aloe vera pre citlivé ďasná, pasta mi vydržala 3 mesiace a za ten čas sa mi ešte ani raz neodhalili :)

RNG

Ustne probiotika/oral probiotics potlacia skodlive bakterie v ustach, ktore vyvolavaju gingivitis a ustupovanie dasien zo zubov.

siska15

ahojte.tiez mam tento problem. bojim sa, ze mi zuby vypadaju. zhorsilo sa mi to po pouzivani zubnej pasty bio repair night. hlavne, ze ju zubari aj tu na nete odporucaju, aka je skvela na sklovinu, citlive zuby, dasna atd a mne sa po niekolko dnovom pouzivani obnazuje dalsi krcok. neskutocne.ma nhiekto taketo negativne skusenosti s touto pastou? a chcela by som sa opytat ak je cenova relacia zakroku a ci po zahojeni necitite v dasnach, zuboch diskomfort?? a ak je krcok poskodeny, napadnuty kazom, prip.zaplombovany, je mozna tato plastika dasien? dikes za infosky

siska15

ahojte.tiez mam tento problem. bojim sa, ze mi zuby vypadaju. zhorsilo sa mi to po pouzivani zubnej pasty bio repair night. hlavne, ze ju zubari aj tu na nete odporucaju, aka je skvela na sklovinu, citlive zuby, dasna atd a mne sa po niekolko dnovom pouzivani obnazuje dalsi krcok. neskutocne.ma nhiekto taketo negativne skusenosti s touto pastou? a chcela by som sa opytat ak je cenova relacia zakroku a ci po zahojeni necitite v dasnach, zuboch diskomfort?? a ak je krcok poskodeny, napadnuty kazom, prip.zaplombovany, je mozna tato plastika dasien? dikes za infosky

Usmev

Ahojte, zijem vo Svajciarsku a vcera som bola u zubara s velkou bolestou zuba aj dasien. Povedal mi, ze mam odhaleny zubny krcok. V zivote som o tom nepocula ale poviem bolest ukrutna, aj mne povedal, ze sa to uz vratit spat neda a dnes ked som bola na cisteni zubneho kamena mi povedali, ze je to vekom a aj cistenim. Vcera som dostala okrem Elmex profesional zelena( su dve, jedna len zelena a druha zelena profesional tak tu) a EMOFLUOR GEL, nanasa sa na zub a dasno raz denne vecer pri velkej bolesti castejsie, prstom alebo kefkou nechat minutu posobit, vyplut ale uz nevyplachovat. Odporucam velmi bolest mi hned presla. Ale tento problem zotrva a veru, ze si idem hladat informacie o operacii, ak sa to da natiahnut idem do toho. Tak s touto bolestou nechcem zit. Zacnem pouzivat aj maku kefku, co do teraz som pouzivala Medium. A este, ak ma niekto odhaleny krcok tak sa nemaju pouzivat bieliace pasty ani ziadne pripravky na bielenie zubov(kava, caj, vino, cigarety) lebo to uz nieje viac dobre. Ak ma niekto odhalene tak je moznost bielenia uz len u zubara ultrazvukom (alebo aka to je metoda). Aspon tolko hadam som pomohla.