žijeme zdravo:)

Príspevok v téme: žijeme zdravo:)
janka.malak

zakladám túto tému pre všetkých priaznivcov zdravého životného štýlu:) mohli by sme si tu zdielat skusenosti,ako vám pozitívne zdravý životný štýl ovplyvnil život,zmiernil choroby, pomohol schudnut atd..ja som mala dlho oslabenú imunity,bývala často chorá(angíny, chripky,herpesy).na radu mojej lekárky som sa začala zdravo stravovat.ziadne sladkosti,zakusky, cokolady,biele pecivo a vyrobky z bielej muky,ziadna kava,tvrdy alkohol,a cervene maso.nielen ze som schudla osem kg,ale hlavne teraz som zdrava.

Magy

pre: janka.malak

Zdravý životný štýl podľa môjho názoru nie je len o jedálničku. Je to komplex mnohých vecí.

1. Dobrá vedomosť o svojom zdravotnom stave, možnostiach tela a biochemických pochodoch, alergiách a zvláštnostiach. (To že určitá skupina ľudí presadzuje názor, že výrobky z bielej múky sú škodlivé, je názor veľmi zaujímavý a dá sa na to diskutovať donekonečna, dôležité je, či tá škodlivosť platí aj v Tvojom prípade)

2. Pozitívne myslenie a dobrá psychická pohoda

3. Pohyb, pohyb, pohyb.

4. Vyhýbať sa jednoznačne škodlivým veciam (nie za každú cenu aj tým diskutabilným, ako napr. tá biela múka).

Kofeín tiež nie je škodlivý, ak ho človek užíva opatrne a s mierou. Veď napokon každý jed je jedom len vo veľkých dávkach a väčšina pôsobí ako liek v dávkach nepatrných. Spýtaj sa farmaceutikov.

5. - a to najdôležitejšie. Nájsť si optimálny pomer tohoto všetkého pre seba samého. "Zaručené rady" čo pomáha a čo nie sú úplne nanič, lebo každý z nás je jedinečný a úplne odlišný. To čo jednému pomôže, inému uškodí a naopak. Uveriť a slepo prijať nejakú dogmu ohľadom stravovacieho či iného životného štýlu je skôr rýchlejšia cesta do hrobu.

Je to síce zdĺhavá cesta hľadania jedinečnosti, ale na konci je človek odmenený vynikajúcim zdravím a dlhým životom.

alis_

jajka, diky za nazor, potrebovala som to pocut :D
trochu neovladam tie mnozstva, neviem co uz je vela a co je uz malo... co je vobec dobre jest na veceru? napriklad?

alis_

prosim vas, mozte mi niekto napisat co si myslite o tomto jedalnicku ? to je len ako napriklad... nebudem jest to iste kazdy den :)

ovocny jogurt, 2,5 dcl vody, caj
Kocka cokolady
Cestovinovy salat, 2,5 dcl vody, caj
Kava s mliekom, kocka cokolady, ovocna stava 0,5 l
Hrozno, caj
Banan, 2 macesy, caj

7ivka777

no ja si nemyslim ze sa to tyka vahy ale toho asi ze si zmenila stravu ale naozaj najlepsie by ti vedel poradit odbornik,

7ivka777

Ahoj Lucinkaaaa, no tak od augusta nemat menstruaciu tak to je uz dost vela. Je pravda ze ak zmenis stravu tak potom sa dostavia aj taketo zmeny ale tak to meska tak mesiac ale nie 3 , podla mna by si mala ist za gynekologom a nech ta vysetri. len on ti v tomto pomoze a poradi.

Lucicinkaaaa

ja som sa začala zravo stravovat asi pred pol rokom...vylučila som najmä sladkosti a vyprazane jedla ostatne som jedla takmer vsetko..ale obcas si kludne dam aj kolačik palacinky atd..proste snazim sa zdravo zit:D na ale problem je vtom ze od augusta som uz nedostala menstruaciu..neviem ci to je v tom ze jem zdravo..a tym som par kil aj schudla , tak ja si myslim ze to bude asi preto...ale to mam zase zacat nezdravo jest aby som pribrala a dostala menzes spät?alebo poradte co mam robit?

7ivka777

Ahoj, ja som sa niekedy starvovala strasne a stale ma nieco bolelo alebo som bola chora...no zmenila som vsetko od zakladou zacala som sportovat a mam imunitu ako medved :-) uz som nebola chora ani nepamatam