Začarovaný kruh.

Príspevok v téme: Začarovaný kruh.
regyna

Situácia: Otec-alkoholik robí rodine peklo zo života. Odmieta akékoľvek riešenia, lebo on vraj žiadny problém nemá, prípadne sľubuje, že to sa všetko zlepší(sľubuje to už asi rok). Vidím ako to ničí psychicky matku, sestru, brata a nič s tým nedokážem robiť. Nedokážem to riešiť. Nikto z nás nevie, čo ešte skúsiť, aby sa táto hrozná situácia zmenila. Nepomáhali prosby, plač ani vyhrážky. Nemám chuť do ničoho, do práce chodím len z povinnosti, na školské povinnosti sa nedokážem poriadne sústrediť, nedokážem sa baviť s priateľmi bez toho, aby som im nezávidela, že oni nemajú taký problém, nemám síl začať si nejaký vzťah,lebo akým právom by som niekoho zaťahovala do týchto problémov.....A nespočetnekrát mi ma um prišla myšlienka, že odídem, nájdem si vlastné bývanie, bolo by to drsné uživiť sa sama, ale zvládla by som to...ale....ale ja odídem a oni tu s ním zostanú, ja budem mať kľud-relatívny a oni budú stále v tomto pekle - nedokázala by som žiť s tým vedomím, že som ich nechala v štichu....a tak sa tej myšlienky vzdám....a po čase, keď to zase nemôžem vydržať, zase pozerám realitné inzeráty a potom si to rozmyslím....a tak stále dokola.....ako sa dostať z toho začarovaného kruhu? Ako by ste riešili takúto situáciu?

wowo1

musis si uvedomit ze sa musis trochu vykaslat na rodinu.Ked mama nedokaze odist,,,,rozviest sa.Ty by si mala co najskro odist, pripadne postupne ked sa osamostatnis odtiahnut z domu aj surodencov.Nech si matka riesi svojho muza.
Nemas babku kam by si odisla? Preco to trpis, urcite je riesenie ktore je mozno najpr tazsie ale nakoniec lepsie.Urcite odchod z domu ak sa da.Ty nijako otca nezmenis ani prosbami ani vyhrazkami, ak si myslis ze sa zmeni si na omyle,Skus sa zariadit sama ,on sa nikdy uz nezmeni,len stracas svoj zivot,a ak sa zmeni tak ,,po proti-alkoholickom

salatka

bohuzial s tym nic neurobis ..lebo otec si nikdy neprizna, ze je alkoholik..bude obvinovat inych ale seba nie ..preotze on nevidi,ze ma neaky problem .... ja som to videla na nasej rodine ..resp na matke ... odkedy si pamatam, tak pila, cize somsi zazila odmalicka jej alkoholicke stavy ..a aj ja som zavidela upromne ostatnym, ze maju normalnu mamu a ja nemam ..ale bohuzial obvinovala kazdeho len nei seba..ona vraj problem nema..ona alkoholicka nei je ..az kym nepadla na najspodnejsie dno ... a vtedy sme jej povedali,ze ty bud skapes, sice tvrde, alebo sa pojdes liecit ..... a to pomohlo ... sla sa liecit, rpetoze tatko jej zakazal aj stretavanie sa s nami ..teda detmi a vnukmi .... teraz je skoro 4 roky po lieceni a je v pohode ..drzi sa a alkohol by uz nikdy do seba nedala ...

karioll2

to tyranie sa bude iba stupnovat,alkohol je svina.ja ti radim,ty mi to neustale vyvracias,neveris mi,co ja s tym spravim?

pauli 73

regyna, ako dokázať? svedectvom...a svedok sú mama, brat,ty.

Ja chápem o čo ti ide ale ak sa otec nechce liečiť neurobíte s tým nič, bohužiaľ. Jedine, že sa odsťahujete od neho. Alkoholizmus má svoju diagnózu, takže je to choroba a sám sa nevylieči.
Ako dlho otec pije? Koľko má rokov? Má obdobia keď je triezvy resp. vydrží pár dní bez alkoholu? Ak ano vtedy treba sním rozpravať a konať...natáčajte ho na kameru ako močí do skrine a pod.možno mu to aspoň trochu otvorí oči keď uvidí ake zviera z neho robí alkohol...

jajka001_

regyna, ak mozes odist, tak odid
urcite by ti to dopriali aj oni
a brat a sestra aj mama budu mat kam sa uchylit, k tebe, v najnutnejsom pripade
a budes im vzorom, aj tak musite z domu odist, necakaj na nich, oni to musia spravit tiez

regyna

pauli...a takéto niečo ako dôveryhodne dokážem......a vôbec .....nechcem mať otca-alkoholika-väzňa....chcem len, aby náš život bol znova normálny!

regyna

karioll....čítam, čo píšeš, ale mi je ťažko uveriť, že ho zavreli len na základe toho, čo si napísal, muselo tam byť aj niečo viac....a ty nečítaš, čo ti píšem ja,....v akých podmienkach žijem, ..... že keby mali zatvárať každého, kto si vypije, bola by to tu jedna veľká basa....jednoducho nemôžem uveriť, že by toto stačilo na to, aby ho zavreli.....a v konečnom dôsledku ja nechcem, aby ho zavreli, chcem, aby sa uvedomil a robil so sebou niečo...