vztah s arabom

sasskia

Za tie viza ti bude najlepsie sa opytat u nas v Blave na egypskej ambasade, nemyslis? Aspon podla mna. Iste ti tam poradia. Inac mi stale kupujeme viza po prilete do Egypta na letisku. Ale to tam chodime iba 2x rocne aj to iba na na 2-3tyzdne. Na tych par dni nas vizum vyjde 15 dolarov. Ale na pol roka a viac... podla mna skus tu ambasadu. Myslim si, ze sa to vybavuje u nas.
Apropo, nic v zlom, ale si presvedcena na 100%, ze ti tvoj priatel povoli sa tam zamestnat? Ja kus pochybujem. Velmi neverim, aj ked ti to teraz slubuje. Oni sa dost drzia svojich tradicii a najma ak su doma, medzi svojimi. Pre neho, ked sa mu manzelka, priatelka zamestna bude to hanba a ponizenie pred ostatnymi, ze si nevie vas a celkove teba uzivit. Takze velmi sa na to nespoliehaj, ze akonahle tam prides, tak hor sa do hladanie prace.
Sice je pravda aj to, ze z roka na rok, ako tam chodime / a to uz tam chodime pravidelne 15 rokov /, tak ze je tam zamestnanych coraz viac zien, no ale predsa len je tam este velmi hlboko zakorenena ta ich tradicia, ze zeny musia byt doma a starat sa rodinu. Ty si mu vsak este nie zena, tak mozno to tak nebude brat, neviem....Ale ver mi, byt tak tvojou mamou, veru som tym tvojim vyberom nie nadsena. Poznam uz Egyptanov a ich mentalitu dost dobre a hovor si a utesuj sa kolko len chces, mentalita a uplne odlisna kultura nepusti. A ten tvoj nie je vynimkov. Milli, nevies do coho ides! Ale bars by som sa mylila.

miii

.........hallo..........

ak niekto vie kde sa vybavuju viza v egypte na dlhsi pobyt ako 6 mesiacov poradte ako na to.dakujem.

PS.pracu budem hladat az tam ,takze mi neradte ze v praci lebo tam pracuje 99% načierno.

dakujem

jajka001_

som si raz chatovala s jednym arabom. pytala som ho to, ze co si mysli o tom ze zeny u nich chodia zahalene. ci to nie je diskriminácia. napisal mi ze nie, ze oni si zeny vážia, že to je ako ked máš poklad a chces ho ukryt pred zrakom inych :)
a vela zien aj povie ze im to zahalenie vyhovuje, nemusia riesit co si obliect a ani tie chlipne pohlady muzov.
ale ja by som takto zit nechcela.
urcite treba vediet do coho ides. poznat velmi dobre kulturu, zvyky, vztahy, prava zien.
jeho rodinu, postavenie zien v nej.

miii

lost

dakujem za tvoj nazor ja som max opatrnna a vsetko preverim aj 3x a mas pravdu daktori slovaci su mozno vicej nasilni ako araby............

kebyze to neviem na vlastnej kozi nikdy by so nepovedla ze su slusny a max dzentlmeni...........ja som si tiez doteraz my slella ze su len vlezlý.............človek mieni život mení

Lost

Netusil som ze je tu az tak vela rasistov.

Ak je to arab, sikmooky, alebo cierny, odkial viete ze to musi stroskotat?

Je tu vela prikladov tych negativnych, ale to neznamena ze je 100% sanca ze aj dalsi pripad bude negativny.

To je presne to iste ako keby mam teraz 10 sloveniek a vztah vzdy stroskota, tak poviem ze slovensky su zle?

Mozem to nazvat "vysoko rizikove" ale nikdy nie garantovane stroskotanie a teror, pokial teda nevidim do buducnosti s jasnou presnostou.

Poznam par arabov, ale su to moslimovia z krajin ako UAE,PK a podobne.. Su dobri a aj mili, inteligentni ale opatrnosti nikdy nie je dost. Treba si ovedomit ze nie rasa robi z cloveka vraha, alebo nasilnika. Vzdy si treba poriadne zvazit s kym a kam idem. VZDY!

Ak je rasa a tym padom aj zivot odlisny tak treba hladat kompromis, aby to fungovalo dlhodobo. Ale hadzat celu rasu do jedneho vreca na zaklade zopar jedincov je chore. Tu nejde o krv, su pripady s domacim nasilim v rode, kde nasilie nikdy nebolo, ako to je mozne? Proste ludia su odlisni. Aj slovensky muzi ponukaju dost domaceho nasilia, takze prstom by som velmi neukazoval. To su proste variacie.

Hlavne treba byt opatrny a nenechat sa oklamat hocikym. Opatrny a VZDY ;-)