Nechuť na sex....frigidita?

Príspevok v téme: Nechuť na sex....frigidita?
Axinka23

Dobrý deň,
nad svojim problémom uvažujem už dlhšie a neviem si s ním rady. Mám 27 rokov, šťastný vzať, v ktorom nám to klape po každej stránke - okrem sexu. Od určitej doby (bolo to už aj pred terajším vzťahom) som úplne stratila chuť na sex. Mám pocit, akoby ma \"opustila\" všetka vzrušivosť. Pri pomyslení na sex cítim dokonca niekedy odpor. Už neviem, ako ďalej. Milujem svojho partnera a viem, že mu tým dosť ubližujem, aj keď je ku mne veľmi ohľaduplný. Beriem antikoncepciu už asi 6 rokov, uvažujem, či nebude problém aj v tom. Dá sa to označiť ako frigidita?Je potrebná konzultácia so sexuológom?

sya

ahojte... ani ja uz neviem co so sebou... mam 25 a sex ma uplne nebavi... teraz som ho mala po roku, no asi len z nudze cnost... stalo to za nic... a to som si myslela, po roku ake perfektne to mozno konecne bude... neviem co je orgazmus... velmi by som chcela... a uplne najhorsie je, ze 5 min je to okay a potom uz len cakam kedy bude koniec, zacne to boliet... na narodky som dostala "darcek" na ktory sada prach uz vyse roka...

Sara1

Chyba môže byť aj v tvojom partnerovi - u ženy sa chuť na sex začína v hlave, povedzme hneď ráno, ak si zoberieme klasický deň, a stupňuje sa počas celého dňa v závislosti od správania sa tvojho priateľa. Ak je nudný jak golfová palica, večer čumí do bedne na imbecilný fotbal alebo nejakú kriminálku plnú násilia a potom ti v posteli začne "niečo naznačovať," frigidita je už len obrana, ani opice by nemali chuť na taký sex. Ženy sú veľmi citlivé a emotívne bytosti - by ste sa divili, čo urobí trocha romantiky a intelektuálne a emocionálne zrelý MUŽ s údajnou "ženskou frigiditou..."

Eva27

Ahoj.

Napisala si to tak, akoby si mi citala myslienky. Som na tom uplne rovnako. Teda bola som. az kym som nevysadila antikoncepciu. Do dvoch tyzdnov sa dostavil vysledok. Moja prirodzena chut na sex sa vratila.a nie len chut. mozno to vyznie vselijako, ale aj co sa tyka tych vnutornych prejavov tam dole, to bolo 100% ine (vlhkost /predtym ma to uz pomaly bolelo, resp. predohra musela byt aspon pol hodinu/). Zial, ako to v mnohych pripadoch byva, moje telo zacalo na nedostatok hormonov prudko reagovat.Vyhadzala sa mi tvar a ja v strese som antikoncepciu nasadila po troch mesiacoch znova. Po mesiaci opat strata chuti na sex.

Momentálne som v poslednom baleni. Aby som nedostala hormonalnu poruchu, bola som dnes na sedeni u homeopatky, takze dufam, ze mi to pomoze a prekonam to. Ale som na stopercent rozhodnuta nikdy viac hormonalnu antikoncepciu nejest. Po dlhodobom uzivani som presvedcena ze je to pre telo jed. verim, ze zenam, ktore nemozu otehotniet a nasadia im ju na mesiac pomoze stimulovat telo. viem, ze mnohe takto otehotneli. ale dlhodobo? nie. dlhodobo Ti urobi akurat to, ze Tvoje vajecniky pomaly prestavaju vediet ako maju sami pracovat.

Nevidis na sebe zmeny? na kozi a tak?ja som sa strasne naliala vodou a otekaju mi nohy. krv a vsetko mam v poriadku. ale moja hladka koza uz nie je to co bola.

no ale to uz je pomimo.

drzim palce k dobremu rozhodnutiu.

jajka001_

tak potom je to jasne, ze je to o psychike, musite si najst na seba cas, miesto...spravte si romanticky vecer, ktory moze ale nemusi skoncit sexom...nech nie si pod tlakom ze mu musis vyhoviet, lebo potom to nejde tiez...vy viete, co sa vam paci a v com sa citite dobre, treba sa zbavit stresu, uvolnit sa, vypite si trochu, chodte do kina...skuste masaz, spolocnu kupel

Axinka23

S terajším partnerom to bolo zo začiatku úplne fajn...práveže som konečne zažila krásne milovanie a všetko, čo k tomu patrí...potom sme ale ostali bývať u rodičov, tam to začalo chladnúť, pretože som sa nedokázala uvoľniť no a pridali sa aj pracovné stresy...teraz už bývame vo svojom...a je to čím ďalej, tým horšie...priateľ ma toleruje, ale je z toho nešťastný, aj keď sa to snaží zakrývať :(

Axinka23

Kdeže, vo vzťahu to nie je...tam je to práveže fajn...čo sa týka citov a porozumenia...ja práveže vôbec neprejavujem nejaké vzrušenie ...aj keď niekde vidím krásneho muža...jednoducho zhodnotím, že sa mi páči a dosť...proste vzrušenie žiadne :(