Vztah na dialku, dôvody za

Príspevok v téme: Vztah na dialku, dôvody za
mediq

Zdravím.
Chcel by som sa opýtať na výhody vzťahu na dialku.S priateľkou sa poznáme 2 roky cez net a nedávno sme sa dali do kopy, ked sme sa spoznali prvý krát naživo bolo to ako z rozprávky aj to je , ale včera sa ma opýtala, či to má všetko zmysel a ak mám byť úprimný nevedel som , čo jej nato povedať. Vzhľadom nato, že ju neskutočne milujem a pre mňa nie je len taká nejaká "dalšia" ale je pre mňa všetkým. Viem,že vzťah na dialku je ťažký ale myslím, že sa to dá. Poprosil by som nejaképostrehy ľudí ,ktorý prežily vzťah na dialku a dotiahli to úspešne do konca. Koniec si predstavujem asi tak, žeby mohla prist na skolu do KE, čim by sa náš vzťah už nevolal na dialku. Za každú radu budem povďačný.
PS: serte na moj pravopis :D

alzbee

A uz ti odpustila to, co si jej povedal na prvom rande ? alebo sa jej stale musis donekonecna ospravedlnovat za nic ?

saska131

ja ti dovahy moc nedam, presne jak tu bolo napisane, ak mate ostat spolu ,je to vas osud, ostanete-ak nie , nie. vztah na dialku mam za sebou , prvy a pevne verim ze posledny :) ked sme sa jedno leto s ex zoznamili, on studoval a pracoval v usa a ja som studovala a pracovala tu. zamilovali sme sa a mysleli sme ze laska prekona vsetko, zo zaciatku sa to dalo, denne sme travili 2-3 hodiny zaveseny na skype, samozrejme v takom case nijakom cca po pol noci , ked on mal rano ja hlboku noc.web kamery ficali na plne obratky, mailove schranky sme zaplnali si fotkami a podobne. potom prisli skusky, jeho problemy v praci, nasledne problemy v mojej praci a postupne sa nam ta "laska" niekam vytratila.ked sa mal vratit tesili sme sa obaja jak mali,volal z kazdeho letiska na ktorom prestupoval a ... a ked dosiel bolo to ine, jeho oci ine, moje oci ine,resp. to co v nich bolo.snazili sme sa ale neslo to.vztah potrebuje byt pestovany, skype, icq,facebook, webkamery , fotky, to je vsetko na hovno.nenahradi "ludske teplo" , nevie byt oporou ked sa opriet potrebujete, byt spolu, smiat sa,milovat,spoznavat, pocuvat...

tolko k mojej skusenosti :)

u teba je to ine, si v ramci sr, da sa volat hodiny a hodiny, pri kazdej cinosti, ist na vikend hore-dole, a podobne.je to len o organizacii tvojho casu, jej casu, spolocneho casu ... :)
drzim palce

kitana

Mediq, nepotrebujes argumenty, ty ju nemozes presviedcat. Ja by som sa s nou o tom iba porozpraala, nech ona vyjadri svoj nazor svoje pocity, ty urobis to iste, povedz jej vsetko to pekne co si napisal tu nam, ze ti na nej zalezi, ze je to najlepsie co ta stretlo a, ze ty si ochotny takto fungovat, za takych okolonosti a riesit to hned ako to bude co len trosku mozne. Ak ta skutocne lubi a je to silne, prezije to, ale nemozes ju nutit, ona sa musi sama rozhodnut, ci je schopna a ochotna takto fungovat.

dorka212

Vztah na dialku ...... hm tiez to mam za sebou . A tiez vdaka pokecu. Zo zaciatku to bolo uzasnee priam dokonale, bezchybnee.. Potom to ale mne uz zacalo vadit ze sme boli strasne malo spolu, robil mimo sr. Potrebovaala som aby pri mne bol .... Nestacili mi skype, pokec.. Bolo to uzasne ale..skoncilo to . Jednoducho som citila ze uz to nema zmyssel tahat dalej . Mozno keby byvame fakt blizko seba a sme spolu casto tak .. Ale to sa nedozviem uz nikdy ake by to bolo KEBY... On ma nove dievca a je stastny. A tak sa nas pribeh skoncil .. Ale NIKDY na to nezabudnem .

mediq

Dakkujem pekne,dali ste mi silu, budem sa jej to snazit povedat,ale az ked budem pri nej o 2 tyzdne nie teraz cez net , phone,...
Verím , že bude ok :) dufam,ze budem mat silné argumenty.

bonn

vybavovanie je to najmenej, ked ta obchadzalo tak sa tohto drz poriadne, a snaz sa, mozno to bdue potrebovat trocha viac snahy z tvojej strany, ale myslim ze to zvladnes......, drz sa fakt, je pekne ako bojujes, a to co pises sem, pis radsej jej, a ona pochopi......ak bude chciect.....

mediq

ja viem, nehovorim, že nemám absolútne čas, len nemožem si dovoliť proste to, že zo dna sa rozhodnem isť zaňou. Musim vybaviť u svojich a jej rodičou, ubytko a také tie veci.Ale keby sa to nemuselo vybavovať, ver ,že zo dňa na den by som tam bol moc často. Proste dlhé roky ma obchadzalo štastie v osobnom živote a teraz ma našlo taketo krasne štastie a ja si ho zanič na svete nechcem nechat vziat len kvoli dialke.

alternantka

Hm... vieš, to je tak, ja verím v osud - ak máte byť spolu, budete, prežijete na diaľku (200km), ak nie, tak nie. Ja som mala vzťah na diaľku (boli sme spolu každý alebo každý druhý víkend, nikedy iba raz za mesiac) a prežili sme viac ako rok... rozdelili nás rozdielne pohľady na ďalší život skrátka, hodnoty a názory... určite nie diaľka. Ale neľutujem ani ten rok. Ber to tak, ak sa budete ľúbiť, vydržíte aj diaľky. Moja kamarátka má priateľa z Poľska, majú 20, ona je zo západného Slovenska a diaľka je to posledné, čo by riešili. Priateľke pekne vysvetli, že vzťah je o láske, nie o diaľke. I keď uznávam, že je to iné, ako mať vzťah s niekým, koho máš nablízku vtedy, keď potrebuješ.... taký vzťah mám teraz (bývame 20 minút od seba), vzťah na diaľku je ukrátený o také tie každodenné maličkosti, ktoré si na tom druhom všímame..., je to daň, ale poznám iks prípadov, ktoré prežili aj na diaľku... neboj, ver tomu, verte obaja, držím palce.