Blefarospazmus

Príspevok v téme: Blefarospazmus
maco9

manželka má blefarospazmus,bola už 2x na inj.btx. obidve obdobia boli veľmi zlé,nakoľko učinok nebol dosť silny a oči mala a má stále zatvorene,po aplikacií inj. sa oči samostatne neotvoria,nasilu si ich otvára rukou a ostanú otvorené max.1/2 minuty. Má silný blefarospazmus.Prosím poradte nám.

Maco

maja55

Ďakujem za radu, Alicia, objednala som sa na biorezonanciu, idem v utorok.Chcem to vyskúšať, ktovie, možno to pomôže.

alicia

maja55 neskúsiš vyskúšať biorezonanciu? Ja sa chystám, aj keď s inými problémami. Ale dám si urobiť diagnostiku celého tela, údajne sa biorezonanciou dá aj liečiť.

maja55

Alicia, sťahy mám stále, podobne ako macova manželka, chodím pravidelne k neurológovi, každé 3 mesiace mi napichá okolo očí botulotoxín, a beriem lieky Rivotril, ale je to malá odozva.Sťahy mám stále rovnaké a mám problém prejsť po ulici. Často idem so zatvorenými očami.Je to hrozne nepríjemné. Na alergológii som ešte nebola, chcem skúsiť ešte to, či to nie je alergia na svetlo.Začala som už chodiť aj na Klinickú psychológiu. Skúšam všetko možné, zatiaľ bez kladného výsledku.

maja55

Myslela som tým že pobyt pri mori mi pomohol vyliečiť alergiu na slnko,ktorá sa mi prejavovala nádchou a zápalom horných dýchacích ciest a slzením z očí, ale zároveň som začala pociťovať sťahovanie viečok, čiže blefarospazmus, tak som premýšľala, či sa nezmenili príznaky alergie na slnko, že namiesto slzenia mi sťahuje viečka.

alicia

Zle som pochopila, ty máš na mysli súvislosť svetloplachosť a blefarospazmus. Je jasné že niektorí naši lekári to nepripustia, museli by totiž ísť s dobou, ale súvislosť to má, aj keď možno u všetkých nie. To čo som písala pred chvíľou o dystónii je tiež pravda.

Maja55

alicia,zaujala ma poznámka o tvojej susede, že môže byť začiatok choroby blefarospazmus z alergie na slnko. Tiež sa trápim s touto chorobou už rok a nič nezaberá, predtým som mala silnú alergiu na slnko, ktorú som si neliečila, pomohol mi na to morský vzduch, ale objavila sa iná choroba blefarospazmus, akoby nadviazali na seba, doktorovi som to spomenula a zamietol súvis.

alicia

Našla som si v téme blefarospazmus aj názor damiana na tento problém, ale to som bola zrejme v inej téme. No, damian ak si toto prečítaš tak napíš, pomôžeš aj manželke maco9.

alicia

damian a čo poradíš na vyliečenie? Moja suseda ho totiž má, botox jej robí problémy, blefarospazmus dostala ani nevie z čoho, zrejme alergie na slnko, svetlo. Zdá sa že blefarospazmus sa liečiť inak nedá, iba botoxom a je to veľmi nepríjemné ochorenie.