Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako sa vyliecit co najrychlesjie? prosim...surne

Príspevok v téme: ako sa vyliecit co najrychlesjie? prosim...surne
JAktoINY

av mojom okoli sa zacina vyskytovat chriipka. Aj ked som sa snazila neochoriet, ochorela som.
Zajtra mam velmi dolezite precovne stretnutie ktore sa neda odlozit. Je to fakt veli dolezite. Lekarne su zavrete ja mam teplotu, sice len zvysenu ale mam, a nadchu a boli ma hrdlo. Co sa s tym da robit? da sa vyliecit za jeden den? je to fakt dolezite co sa tyka mojej buducnosti ale momentalne nemam hlas a nos mam stale plny. Prosim poradte....dakujem

BJ

Ten cesnak sa musi rozpuceny nechat na vzduchu 15 minut, lebo alicin sa postupne uvolnuje, prebieha tam reakcia, nesmie sa pouzit hned po prepuceni. Plati to na vsetky recepty.

Marosko-n

Skus pervariť vodu na 15 minút, keď ťrochu schladne na 70 stupňov daj do nej pomletý hrebíček a trocha škorice, pomiešaj keď to ochladne pod 30 stupňov pridaj prepučeného cesnaku 2-4 strúčiky, a klokotaj v ustach aj 2 minúty a vypľuj, ak znesieš tak do nosných dierok si nakapkaj tohoto roztoku a vysmrkaj Všetko s mierou ,ako sa cítiš. aj viackrát za sebou, Pomer 1L prevarenej vody , dve kopcovité lyžice pomletého hrebíčka , dve čajové lyžičky pomletej skorice, a 3 -4 strúčky cesnaku.

misik221

Ja som sa za jeden deň dokázala vyliečiť tým že som si asi tak....6-krát za deň striekala do hrdla Garganta ale aj soľ s vodou pomáha.
hlavne si zatvor doma okná aspoň na 1 hodinku ľahni si do postele a poriadne sa prikry aby ti bolo teplo a aby si sa vypotila.
Mne to pomohlo a na druhý deň som sa cítila omnoho lepsie.

jajka001_

za den sa nevyliecis, daju sa potlacit priznaky. vsetko co ti poradili je super, plus slana voda aj do nosa. vylezat, vypotit, oddychovat.
aj nejake mukolytikum na uvolnenie hlienov. vitaminy c,b, zinok

silenka

na hrdlo je vyborna slana voda, v teplej vode , tak za pohar vody si rozmiesaj 1 lyzicu soli.a kloktaj :) hrdlo prestane boliet. a zvysene davky vitaminu C. mne to stale zabera, samozrejme, perina a veeelmo teplo, najlepsie by bolo si vymocit nohy v teplej vode, zababusit sa do perin, vziat paralen, teply caj a potit a potit. mne to zabera a choroby sa zbavim do dvoch dni.

odpovedam

v kazdom meste je pohotovostna lekaren, skus zistit, ktora to je u vas. Ta je otvorena aj pocas volnych dni. Mne pomaha bazovy caj, med, infracervena lampa, plus ovocie a dostatok tekutin, oddych... velmi zriedkavo siahnem po tabletke, zvysenu teplotu zrazat netreba, no ak mas moznost, zozen si tabletky (pastilky) na cmulanie kvoli hrdlu. Ale za den je velmi tazke sa vyliecit :-(