na co mam narok?

Príspevok v téme: na co mam narok?
klaudia1

Chcem sa len spytat,ci mi tu nebude vediet niekto poradit.Zvazujem rozvod,podrobnosti pisat nebudem,jednoducho je to moje manzelstvo jedna velka katastrofa.Ide o to,ze mame rocnu dcerku a som na materskej.Spolocny majetok nnemame,byvame u svokry,ale chcem sa opytat na co mam narok ci uz od manzela,alebo štatu.Ako sa to riesi,byvanie strava a materska z toho sa vyzit neda.Nevie mi nahodou niekto odpovedat?

AdamKrt

Na robenie deti treba dvoch...

Ale to tak byva, ze napr. slusneho chlapa si vsimne malo zien, ale takeho gaunerka bude z nich vela rado napravat. A neskor sa nestacia divit.

klaudia1

Neodvadza.Neviem preco,ale nie.Ja sa nepytam na sumu,len na tan narok.Ci ide len o vyzivne na dieta ci aj na mna.Viem,ze socialne dava prispevky na byvanie.Tak ma stvu tieto zakony chlapy narobia deti a tak si myslia,ze sa vychovaju same.Zeny sa potom mozu zodriet,znicit kym si chlap uzivat znovu bude.

datelinka

na socialne byty sa musis popytat na mestskom urade, odbore byvania, napisat ziadost adokladovat prijmy, pripadne aj neschopnost splacat uver (z ktorejkovek banky). viem ale, ze su tam poradovniky a kazde mesto ma ine kriteria na pridelovanie jajomnych bytov. treba sa opytat priamo v mieste bydliska.

datelinka

ale vsak aj v zahranici odvadza dane, takze potom jeho prijem musi byt dokazatelny. ale toto ti nikto nepovie, kolko by si mohla dostat vyzivne na dieta a na seba. tam je potrebne poznat vsetky okolnosti.

klaudia1

No s byvanim to je tazsie.Je otazka ci by som mola u rodicoch,ale asi ano.Mna zaujima prave to vyzivne,kedze sa moj muzicek vyharaza,ze nic nedostanem.Muzi su dobry frajeri.Zaraba vyborne robi vonku no,aale ked to budu brat podla danoveho tak to je minimum

datelinka

na byvanie samozrejme ze nemas narok, kedze ste zrejme nic nenadobudli pocas trvania bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov. ale s tym treba ratat. takze si vypocitaj, ci ti vyjde aj na nejaky prenajom, alebo mas pribuznych, ktori ta prichylia.

jajka001_

a byvat budes kde?
treba sa poradit s pravnikom
myslim ze by si mohla mat narok na vyzivne od manzela, nielen pre dieta ale aj pre teba. zavisi to ale aj od jeho prijmu