Chorobna ziarlivost

Príspevok v téme: Chorobna ziarlivost
ananija

viem ze sa uz o nej popisalo dost. ale som na pochybach - moj priatel je ziarlivy a ja neviem ci je to este normalne alebo sa uz jedna o chorobnu ziarlivost. trapim sa, obaja sa trapime..uz sme sa kvoli tomu aj rozisli ale potom sme sa porozpravali a znovu dali dokopy. urcity cas bol pokoj, ani len naznak nejakej ziarlivosti. ale nedavno to zacalo znovu, ja som odchadzala od neho na 2 tyzdne prec a on si vykonstruoval znovu situaciu, ze som privelmi otvorena inym muzom, ze flirtujem..spojil si nevinnu udalost spred 3 mesiacov s aktualnou situaciou a uz bolo zle..teraz sa hneva, chce sa rozist, pretoze vraj na neho iba nieco hram..snazila som sa mu vysvetlovat,presne opisat situaciu,prosit ho, ale vsetko zbytocne..vzdy som mu davala najavo ze ho lubim a ze chcem byt len s nim, nepotrebujem ziadnych inych. boli samozrejme aj situacie kedy som sa nezachovala asi uplne najlepsie (dobre som sa bavila s kamosom,atd.) ale nikdy v tom nebol ziaden zamer flirtovat ci podvadzat.lenze on si neda nikdy nic vysvetlit..sme spolu rok aj pol

meggy10

taka osoba je velmi samoluba a sam nevie co chce z citania si mylsim ze ta ma rad a skusa ta. ale trocha ziarlivosti nezaskodi je to prejav ze ta ma rad a preto ziarli ale ked uz tak pre nic za nic podla mna to je chorobne. skuste poradnu.

nananija

takze, ako som aj cakala, ozval sa mi, najprv vcera vecer mi napisal sms, zazelal dobru noc. a dnes mi napisal ze mu mam prepacit, ze mu na mne zalezi a ze by mal povolit, ze je velmi tvrdohlavy..lenze on vlastne nema ani v com povolovat. on je ten kto urobil chybu..neviem co mam robit. keby som ho aspon nelubila..
rozmyslala som ci by nebolo riesenim aspon zajst za psychiatrom/psychologom. neviem ci by dokazal urcit z mojho rozpravania ci ide naozaj o patologicku ziarlivost a do akej miery..fakt neviem..
a dakujem velmi pekne za vsetky prispevky. drzia ma zatial pri mojom rozhodnuti mu odolat

papaja

ananija

chod od neho co najdalej,ja som tiez mala taky vztah a po roku a pol skoncil aj ked som sa na to odhodlavala uz dlho,ten clovek ti znici sebavedomie aj triezvy pohlad na svet,ma problem vo svojej hlave no vinit bude vzdy len teba,pockaj zachvilu bude ako zamienka hocico

papaja

ananija

chod od neho co najdalej,ja som tiez mala taky vztah a po roku a pol skoncil aj ked som sa na to odhodlavala uz dlho,ten clovek ti znici sebavedomie aj triezvy pohlad na svet,ma problem vo svojej hlave no vinit bude vzdy len teba,pockaj zachvilu bude ako zamienka hocico

delphia

patologicka ziarlivost je psychiatricke ochorenie. ide o poruchu osobnosti- paranoidna porucha osobnosti. vyhladaj si o tom info vo vyhliadavaci. taky clovek vie urobit peklo zo zivota tomu druhemu. ziadnymi argumentami ich presvedcenie nie je mozne vyvratit. ide o nebezpecnych ludi. netvrdim, ze u tvojho ide o patologicky prejav - z tych strohych informacii sa to jednoznacne neda posudit- ale nepdcenuj to,hladaj informacie a zvaz vztah s takymto clovekom.

veronky

ananija:myslím si že sa to bude len zhoršovať,neprosíkaj skús vydržať viem že je to ťažké keď ho máš rada,je to taký kolotoč ty sa ozveš a možno sa porozprávate on sa na chvílu umúdri bude chvíľu normálny a potom zase začne so žiarliť vážne je to človek čo si hľadá dôvod na žiarlivosť a nájde si ju :( vo vzťahu musí byť dôvera a on ti akosi neverí

Deee

chodila som so strasnym ziarlivcom, ktory za jediny rok dokazal zruinovat vsetko co so mnou budoval, ked sa nahneval pre nejaky vymysleny argument musela som sa ja ozvat prva a on hral chudatko...no povedala som si koniec, toto mne netreba, spraval sa ako totalny idiot, na telefone som ho mala hot line volal pisal prezvanal sloboda ziadna...nechcem ta strasit, ale u mna to slo vzdy len k horsiemu...takze som zutekala co mi sily stacili...s niecim takym sa velmi tazko zije

Magy

Ziarlivost je urity fenomen, ktory sa zivi sam, nepotrebuje ani ziadne realne podnety. Asi ako stihomam alebo paranoja. To sa bohuzial ziadnym rozumnym dohovorom nikdy nevyriesi, taky clovek je chory a potrebuje odbornu pomoc a liecbu. Zit s takym clovekom je fakt peklo, jedinu sancu mas ze sa necha dotlacit k psychiatrovi. Ak nie, smola. Radsej odid skor, nez sa psychicky znicis a ostane z teba len troska.

ananija

dakujem vam.
pauli no presne si to napisal - on si dovod najde aj ked ziaden nie je.

veronky ved prave,cele dni len premyslam co je spravne, co urobit..lubim ho, mame vela spolocneho,zaujmy,nazory,no proste rozumieme si ale...tato jedna vlastnost je pre mna neznesitelna..a asi nebudem daleko od pravdy ak si myslim ze by sa to len rokmi zhorsovalo...

a v podstate teraz aj pochybujem ze ma vobec ma rad, vobec sa neozyva, hneva sa a asi caka ze ho budem prosit a prehovarat.. ale dufam vydrzim sa neozvat a neprosikat...