Maltezacik

Príspevok v téme: Maltezacik
zuzkalinka

Dobry den, chcela som sa spytat, ako casto kupete svojich domacich milacikov?
Ja mam maltezacika a kedze je cely den vonku, pretoze ho bravam so sebou do prace a ma k dispozici obrovsky dvor na hranie, za tyzden je taka spinava, ze ju ani na ruky neodvazim zobrat. Utieram ju kazdy den s vlhkymi utierkami a aj ju vycesavam, ale aj tak..je velmi ufulana.
Myslite, ze raz za tyzden je privela, ked ju okupem? kupila som taky jemny sampon a balzam, len sa bojim, ze jej tym ublizujem.

dakujem za vsetky odpovede

zuzkalinka

Ahojte, dakujem za prispevky.
Tu ani nejde o to, ze smrdi, ale o to, ze je cely den vonku a dokonca aj s druhym psom...raz za mesiac ju odnesiem do salonu, kde ju umyju antiparazitnym samponom, (pre istotu) a potom ju kupem ja sama, tak pribl raz za tyzden, ci kazdych 10 dni. len som sa bala, ze jej to robi zle na pokozku.
Pred tym totiz stacilo ju odniest raz do mesiaca do salonu, lenze rozdiel bol v tom, ze bola cely den doma, takze sa nemala kde zaspinit. A ritku a labky jej umyvam zakazdym.

jopal

No s kupanim je to take dvojsecne. Cim castejsie kupes psa, tym je spinavsi. Neokupana srst sa prirodzene zamastuje a tym odolava spine a prachu. Ak ju odmastis kupanim, zacne spinu pritahovat ako magnet. My svoje shih-tze kupeme tak raz do roka. (Ak pridu z vonka, umyt labky, podla stolici niekedy zadok, precesat a OK) Je tu sice este ten problem - smrad- mne napriklad nevadi, tak neriesim... Tu ale musim podotknut, ze she-tze su velmi cistotne, mlaku a blato obidu a hocikde si nelahnu, ani vonku. Dokonca po okoteni vyzerala strasne a sme sa nevedeli dockat, kedy ju okupeme. Ale nejako sa ocistila sama a skor ako stence odisli, uz nebolo ani vidiet ani citit, ze sa kotila...