Menzes a operacia

Príspevok v téme: Menzes a operacia
majka__

1.12 idem na operaciu s mandlami. menzes by som mala dostat teraz v tychto dnoch, ale ide o to, ze mi obcas zvykne strajkovat - teda nepride vzdy vtedy, ked ma... viem, ze nesmiem ist na operaciu vtedy, ked dostanem menzes. to znamena, ze mi menzes nesmie prist prave toho 1.12. ze? ale ked mi pride trebars 3.12? akoze nemal by, ale co ak sa to stane - hovorim, strajkuje mi. ale chodi pravidelne kazdy mesiac nastastie, len nie presne v ten isty den. mala by som ho dostat okolo 20. v mesiaci. v nemocnici by som mala byt tyzden

delphia

na planovany operacny vykon ma byt pacient pripraveny tip-top. t.j. zdravy bez zapalu dychacich ciest (hrozia komplikacie pocas celkovej anestezie) a mimo menstruacie (pocas menzesu sa predlzuje doba krvacania z ran).
ak menzes dostanes pred operaciou, tak ta sa odklada, ak den- dva po operacii, tak to je ok.dolezite je nemenstruovat POCAS oper. vykonu.

majka__

za posledne 2 tyzdne som vypila 2 dcl cerveneho vina, som pocula, ze aj to privola menzes. dufam, ze mi teda menzes pride skor.

datelinka

nebudes ani viac krvacat, ani sa tazsie nezastavi krvacanie pri menstruacii :-)
mala by si vacsiu stratu krvi. ani zub sa nechodi tahat, ak zena menstruuje.

majka__

mna inak operaterka upozornila, aby som menzes nedostala nahodou, lebo mozem viac krvacat ci sa tazsie krvacanie zastavi ci co... ale nic zvlastne a hrozne sa nedeje.

majka__

dakujem vsetkym, ktori napisali. pytala som sa uz svojej sestry, ktora je zdravotna sestra a ta mi povedala, ze vraj len v ten den nesmiem dostat, ale na dalsi uz ano. mandle mi nebudu vyberat v celkovej anesteze, ale iba lokalnej. takze pohoda. ja by som sa moc preobjednavat nechcela, lebo toho roku statnicujem a uz aj bez ucenia sa na statnice mam toho kopec... sak to pozna kazdy, kto skolu konci.

VILAAMALKA: a myslis, ze ako som sa objednavala? ale zial, nie kazda zena ma to stastie, ze jej menzes pride pravidelne presne na den. ja som jedna z tych, ktorym zvykne meskat alebo proste pride par dni skor. nevsimla si si, co som napisala?

zuzic

ja ked som isla na mandle mi menzes vysiel presne na den operacie. tak som sa preobjednala...ale ten gynekolog je asi lepsia volba:)