Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

MOZEM si dat aspon PRIPITOK, ak beriem uz mesiac ANTIBIOTIKA?

zu17

a to akne na licach si mala vzdy, alebo je to dosledok niecoho? Ja som tiez brala zinok (Jamieson) a poctivo ale nemala som pocit, ze je to lepsie. Dnes idem ku koznej na kontrolu, tak som zvedava, co mi povie a co mi bude chciet "nasadit", lebo atb uz brat nebudem. Tento rok som uz uzivala atb dost a dost mi to poskodilo zdravie (vag.mykozy, traviace problemy, zla plet).

monimoni

plet som si vsimla lepsiu uz cca na 7-10 den...ale zacalasom uzivat ZINOK MEDICAMENTA, to je najlepsi zinok na plet.... 2 x denne....a poctivo...tak to skus, on mi vela pomohol
len uvidm,co bude,ked douzivam doxybene, ci stare kolaje,ci a to udrzi takto...
a neviem preco mi to az na 3 mesiace naordinovala... fu,dost je to

zu17

aha, tak tebe zaberaju, to je super, ja budem musiet najst ine riesenie... mne sa plet vobec nezlepsila ani po 30 dnoch uzivania... :-( Ano, tie mliecne sa maju obmedzit a pred ani po 3 hodiny by sa nemali vobec.

A kedy sa ti zacala zlepsovat plet? Po kolkych dnoch?

monimoni

Ahojte,dakujem za rady...ja celkovo ani v beznom obdobi,ked neberiem ATB nepijem velmi,maaaalilinko,az sa mi smeju.... takze som nepila ani teraz,ak neratam, ze som sa omylom napila z cudzieho pohara,kde bol fernet a ja som si myslela, ze to je moja kola :D ten prekvapeny vyraz tvare vam nemusim opisovat....ked sa vamna jazyk dostane nieco, co necakate :) ale bolo to na spicku jazyka,takze to nemalo iny vplyv na lieky...

ZU17: ahoj,ano , doxybene mam na plet, beriem ich uz druhy mesic :(((( mam taku akoze kuru,na preliceneie a plet sa mi velmi velmi zlepsila.... klop,klop.... nejak zenske problemy nepocitujem,zatial,lenma dojem,ze ma z nich trochu nafukuje a mam inu stolicu...sorry, ze tak priamoa,le odkedy ich beriem,to pozorujem...a mliecne veci mi vraveli, ze namam jest par hodin pred a po tabletke, nie ze vobec....hm :)

inkab

Ja by som ti dve deci vina vobec neodporucala, pokial beries antibiotika. Nie je pravda, ze ked si das tabletku rano, vecer si mozes dat alkohol. Preto sa antibiotika beru pravidelne, aby v krvi bola stala hladina ich ucinnych latok, takze to len tak nevyprcha. Daj si poradit a zdrz sa alkoholu. Moj manzel si dava rad pohar cerveneho vina s pepsi cez vikendy, ked bol na antibiotikach nedal si nic a to on nie je z tych striktnych...

zu17

pocuj monimoni a preco beries tie atb? Mas akne? Totiz ja som tiez brala doxybene, ale po 30 dnoch som ich prestala uzivat, lebo sa mi plet nezlepsovala a mala som z toho akurat zaludocne problemy (nemozu sa s nimi jest mliecne vyrobky) a vag.plesen, takze mi gynekolog odporucil, aby som sa s koznou poradila o vysadeni atb. Za koznou som vsak nesla, lebo bol sviatok ale vysadila som ich. Dnes uz je asi tyzden, co ich neuzivam a plet sa mi zlepsila. :-) Ale co sa tyka alkoholu, mozes v pohode. Teda ja som pocas celeho mesiaca vypila asi 3 piva...

odpovedam

ked len pripitok, myslim, ze je to ok... liek sa do niekolkych hodin vstrebe do krvi, tak si myslim, ze raz tvoje telo znesie pripitok :-). Ale radsej si to pozri v pribalovom letaku.