Odporucana davka lecitinu

zvedavka11

som v zahranici, tak skocim do holland & barrett, aj ked tam zvycajne nic hodnotnejsie nenajdem, a do GNC. zvyknem si najskor pobehat, potom objednat. dakujem za radu.

RNG

Lekaren je na lieky, nie na potravinove doplnky.
Na tomto fore nedovolia uverejmit priamo zdroje doplnkov, povazuju to za nedovolenu reklamu.Konkretne zdroje mi dovoli uvadzat administrator na fore rng.uforum.sk Hloh najdes z dovozu pod nazvom Hawthorne a Policosanol vyraba desiatky vyrobcov, napr Swansonvitamins.com mnohe najdes na iherb.com a podobne
Kedze na Slovensku su zatial doplnky dost slabo zastupene a pridrahe, vyhodne je objednavat zo zahranicia.

zvedavka11

dakujem RNG za odpoved
hloh zbieraju, vedia, ze je na srdce, ale nie som si ista, ci z neho robia caje a ako casto ho mozu pit.Zrjme pozrieme do nejakej knihy o bylinkach.
mam este otazku, kde mozu zohnat ten Policosanol? dostat ho v lekarni?
nic z toho, co spominas nie je agresivne na zaludok? mamina ma problem s vredami a pecenou, zlcnik jej vyoperovali pred mnoha rokmi.n
dakujem

RNG

zvedavka 11 , potravinovymi doplnkami sa neda "prihorsit" lebo prva podmienka potravinoveho doplnku je neskodnost.
Na cholesterol odporucam brat najma Policosanol, 2 x 20 mg , ten je ucinnejsi, ako patentovane proticholesterolove lieky a kedze je to vytazok z listov cukrovej trstiny, je samozrejme uplne neskodny.
Na tlak je cistenie ciev lecitinom, riedenie krvi nattokinazou, rozsirovanie ciev hlohom a najma destresovanie, pozri cez Google.sk pod rng stres.Mam tam uvedene rozne doplnky, ale najma mechanicke metody na odstranovanioe stresov su znacne ucinne, tj kontrola nad vlastnym telom(mind body control)

zvedavka11

rodicia maju problemy s cholesterolom a vysoky tlak, obidvaja beru na to tabletky od lekara.
naviac zacali brat prve dva tyzdne lyzicu lecitinu rano do vody, teraz je to lyzica kazdy druhy den.beru to asi mesiac dohromady. Je toto davkovanie vporiadku? nechcem, aby si este prihorsili, ak je toto mnozstvo privela alebo pricasto.
dakujem za odpoved

RNG

Harry 22, "prezrat" sa da cimkolvek, ked odporucam lyzicu kopcom denne, hovorim o 6 az 10 gramoch raz za tyzden. To je rozhodne nie nebezpecne, a ked na doplnkoch hovoria, ze mas tolko brat kazdodenne, mozes si byt isty, ze keby to nebolo neskodne, boli by to uz davno zmenili.
Ale ja osobne neradim viac ako 2 x tyzdenne aj tak.

harry22

Předávkování lecitinem není tak časté a dochází k němu většinou po požití koncentrovaných dávek nebo při dlouhodobém užívání dávek vysoko nad doporučenou hranicí. Při konzumaci dávky vyšší než 15 gramů denně dochází ve střevech k přeměně lecitinu na vedlejší odpadové produkty, tzv. neurotoxické biogenní aminy, které mohou způsobit pocení, nevolnost, zvracení,** nadýmání** a průjem.

RNG

Lecitin je emulzifikator tukov, tj v dostatocnych davkach cisti cievy od naukladanych stvrdnutych tukov a tukovobielkovinnych usadenin.
Kedze vyse polovica ludi zomiera na nasledky zapchanych ciev(porazky, infarkty, zlyhania nedokrvenych organov) povazujem branie lecitinu aspon raz do tyzdna polievkovu lyzicu cisteho grasnulatu, asi za najlepsiu radu na predlzenie zivota.
Naviac je to zivina a material pre mozog, ktory sa sklada (sucha vaha) az z 30% lecitinu.