nešťastná vo vzťahu prosím o radu!!!

Príspevok v téme: nešťastná vo vzťahu prosím o radu!!!
Michala11111

ahojte neviem ako ďalej ide o to že s priatelom sme spolu 4 roky z toho dva roky spolu žijeme ja mám 22 a on 28. On chodí so svojimi kamarátmi ktorí nemajú priatelky asi raz do týždna von tak na dve hodiny ale vždy večer do takej 12 a mne to neskutočne vadí. Mám 3 kamošky ktoré majú vážny vzťah a každá mi povedala že by sa tiež na to hnevala ale že ich priatelia bez nich von sami nejdu. Ked sa na to hnevám hovorí mi že on nič zlé nerobí, že nie je soplavý chlapec aby som mu zakazovala chodiť von. Ako ho prinútiť aby si uvedomil že ked má vážny vzťah tak má ísť večer so mnou von alebo byť pri mne doma a ked chce byť s kamošmi nech je s nimi cez den alebo u nás

Magy

Michala11111 tu pomôže asi len otvorená diskusia na tému tolerancie: ty môžeš to, ja môžem zase toto. Ak niečo chce on, čo ty dokážeš rozumne zdôvodniť, prečo ti to vadí alebo to nechceš, tak aj on musí pochopiť, ak niečo chceš ty, čo on zase nie, že to je logický ústupok v rámci rovnováhy vo vzťahu. Tá rovnováha je dôležitá. Bez nej je o začiatok konca. Diskutovať, diskutovať, diskutovať. To je jediná cesta ako si navzájom nájsť cestu, ako jeden druhému porozumieť a vychádzať v ústrety. Každý vzťah je o kompromisoch, ale musia byť na oboch stranách.

Michala11111

veru aj ja si myslím že by sme mali chodiť spolu vonn ale tak už som pochopila že aj on sa musí trošku vykecávať s kamošmi ako ja s kamarátkami len mi vadí to že on ide večer a ja cez den. A presne je to nefér keby idem ja na disko tak som najhoršia a rozchádza sa so mnou ale on s chalanmi môže večer cez víkend vysedávať v bare...

hm nazor

Michala11111:
ja som presne taka ako ty akurat ze mna samu nebavi ani velmi chodit von s priatelom to ano ale samu ma to nelaka ist s kamoskami alebo tak...my spolu este nebyvame on studuje v Blave a ja som na opacnom konci Slovenska a teraz koncim a chystam sa do Blavy za nim....ked je tu doma nechodi nikde s kamosmi pretoze travime cas spolu akurat na futbal zajde a tak ae ked je v Blave tak tam chce obcas ist vecer na futbal alebo tak proste a mne to trocha vadi ale to je asi preto ze ja osm tam a on tu dufam ze ked tam budeme spolu tak sa to zmeni....ale tiez mam ten nazor ze ked sme spolu ako par mali by sme chodit aposlu aj von niekde s partiou, nepaci sa mi ked ma ist niekam s chalanmi kt.nemaju priatelky a idu balit dievcata vtedy som zasadne proti....viem mozno je to trochu sebecke ale co nerobim ja ocakavam ze nebude robit ani on....takze asi taak

janka24

Je dobre samozrejme, že chlap ma volnost a aj žena, ale ja som tu postrehla, že ak ty pojdeš napriklad na disco tak jemu to vadi, čiže tebe nemože vadit posedenie -jeho v krčme s chalanmi ale jemu ano ak by si šla na disco...toto je predsa nefer zase voči tebe.
A vezmi si to z tej pozitivnej stránky. Je lepšie ak odide iba raz za týžden na tie dve hodky ako od večera od 18 do rana do 5 tej. Ver mi, a to ešte nemaš deti..aby si bola uplne sama.

ojka

michala, važne, všetko bude ovela lepšie, ked mu nechaš trošku tej volnosti (: ved aj on sa potrebuje možno niekomu vykecať, alebo len tak sa zabaviť, a to vieš, asi je rozdiel keby si si niekde vyšiel na pivo s tebou alebo s kamaratmi (:

Michala11111

no dobre dobre možno som prehnane reagovala totiž za to sme sa spolu nebavili dva dni a teraz sa tak rozčúlil že až no a neviem čo teraz povedal že on potrebuje mať klud

MoniQue20

Obdivujem toho chalana,ze vydrzal s tebou 4 roky.Hmmm mat partnera co si mysli,ze vztahom sa konci vsetko ostatne,priatelia,zaujmy,je majetnicky a neda ti dychat je najhorsie co moze byt.Dievca zobud sa ,lebo ti priatel ujde a niet sa co cudovat.Ked pre toto napises,ze si nestastna vo vztahu,som zvedava co budes robit ked pridu ozajstne problemy.

ramirka

mne sa zda koniec koncov aj prehnany nadpis ze nestastna vo vztahu za to ze ide raz za tyzden na dve hodky von priatel...ved ked to takto precitas sama musis uznat ze je to prehnane...a aj tie zadane kamosky tvoje tiez mi pride prehnane ze by si nenasli cas nejake tie aspon dve hodky raz za cas na stretko bez priatelov...len tak si posediet ist na chvilku ..to mi pride az extrem

cajik

Joj Michala, ty si tvrdohlava, tak sed doma ked nemas s kym ist, sprav si vlastny program a nechaj ho dychat, nepoviem keby chodil kazdy druhy den do noci sediet po krcmach... bud rada ze nesedi pri tebe ako puk domaci

Michala11111

noooooo ale mi dávate ale nie no tak je to váš názor a som rada že mám možnosť si prečítať aj iné postoje k danej veci. Na jednej strane asi máte pravdu každý sa potrebuje trošku odreagovať od toho druhého tak on chodí s kamošmi von ale tak ja čo mám kamošky všetky majú priatelov vlastné partie takže sa stretávajú spolu len jedna je nezadaná takže s tou by som mohla ísť von len tá chodí len po diskotékach čo sa nepáči mojmu drahému, ale ja inú možnosť ísť večer von jednoducho nemám.