Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!

Príspevok v téme: Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!
ach gramatik

ahojte... no pre mnohých je to samozrejmosť ale pre mna je to dosť hamba! ja neviem gramatiku a to mám 17!! robia mi problémy y a i.....dosť sa za to hambím hlavne v škole:(.... ja už pri tabuli keď mám napísať nejaké slovo už sa stresujem a neviem aké y i.. tam mám dať! s pamäťou nemám problémi učto. ekonomika matika také mi ide.. ael gramatika ...0 bodov! chcela by som sa to nejak doučiť hm hm základnú.. keby ste mi poradili nejakú knihu... kde to je veľmi dobre vysvetlené gramatika ja by som si ju kupila a študovala sama lebo je to dosť otrasne:( a trápne.. dakujem máte nejaké nápady?

beb

Ahoj, je pekné, že sa snažíš napraviť, čo si asi zmeškala už na ZŠ. Ak nemáš nejakú poruchu, tak , podľa mňa, treba Ti doučovanie. Sama to asi nezmeníš. Myslím, že ani čítanie kníh veľa nezmení. Nie vždy platí pravidlo, že kto veľa číta, vie dobre gramatiku. Môj syn za celý život prečítal asi jednu knihu a diktáty písal takmer bezchybne. Sama som slovenčinárka a naozaj pomôže len pravidelnosť, opakovanie pravidiel a ich následné využitie v praxi a to stále dookola a pod odborným dohľadom. Je fajn, že sa tak snažíš, už to je polovica úspechu, zostáva Ti ešte tá ťažšia. Takže veľa úspechov a snáď sa to dá zvládnuť.

Lost

S tym "tachsi" som to naozaj prehnal, skor som myslel na tie slova, kde sa pouziva i/y podla prisnych pravidiel, kde musi clovek aj rozmyslat co tam da, (i ked potom si to pravdepodobne asi osvoji a ani nebude rozmyslat).

Nie ze by ma pravopis nezaujimal uplne, obcas mi vadi ked neviem ake i/y tam mam dat a nasledne ho tam dam zle, lebo tipujem, alebo mam zle tusenie. A este slovosled a podobne veci...

Nie je to dobry pocit, ale teraz nemam ani chut sa s tym zaoberat. (Co mozno v buducnosti olutujem)

bla-bla

Lost píšeš že Znieš ako madar...Lenže ani najtažší sa tak nepíše ako píšeš ty.Nechápem ako viete takto žiť,že vás nezaujíma aký máte pravopis.V tom máš pravdu uplatniť sa neuplatníš so slovenčinou vo svete,tam treba angličtinu,nemčinu,...