Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!

Príspevok v téme: Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!
ach gramatik

ahojte... no pre mnohých je to samozrejmosť ale pre mna je to dosť hamba! ja neviem gramatiku a to mám 17!! robia mi problémy y a i.....dosť sa za to hambím hlavne v škole:(.... ja už pri tabuli keď mám napísať nejaké slovo už sa stresujem a neviem aké y i.. tam mám dať! s pamäťou nemám problémi učto. ekonomika matika také mi ide.. ael gramatika ...0 bodov! chcela by som sa to nejak doučiť hm hm základnú.. keby ste mi poradili nejakú knihu... kde to je veľmi dobre vysvetlené gramatika ja by som si ju kupila a študovala sama lebo je to dosť otrasne:( a trápne.. dakujem máte nejaké nápady?

AdamKrt

wrwrwr:

Myslíš takto írečito ? Ej Ty cica, orgcala si si krpce, či za čučoriedkami vypila pohár kyslého mlieka a zajedla kapustičkou, že tak pištíš, ako trafená húska, čo i na pekáč je úzka ?
================
Je ubohe, ze ani nic nevies poriadne o svojej historii a uz zatracujes nieco, co ani nepoznas. Len sa pchaj niekde, kde Ta aj tak nechcu. Zda sa, ze uz Ti trcia iba topanky z niekoho zadnej casti tela. Nepaci sa Ti nieco ? Tak skus nieco aj urobit a nie iba ohrnat nos. To, ze mas problem so svojim rodnym jazykom neni nic na chvalenie sa. Sama niecim pohrdas a prave si podala ukazkove spravanie sa mentality, ktora je Ti proti srsti. Gratulujem, ak Ti je zle samej zo seba :)
======
ach gramatik:

skus pozriet inzeraty, napr. doucovanie slovenskeho jazkyka. Inac, ako bolo povedane, dost pomaha aj citanie knih.

swistica

ja som nikdy nevedela gramatiku, napriek tomu ze som vzdy citala a aj precitala mnozstvo knih. Naucila som sa to az na VS pri pisani seminarnych prac, ked mi Word automaticky podciarkoval gramaticke chyby. Tym ze som hned chybu videla, tak som si to nejako zamapatala ze to tak nema byt. Skus tento sposob.
Btw: ja nevidim na tom nic zle ak clovek nevie gramatiku, aj tak je cela gramatika hlupost

n,,

ahojte je to ste mi zdvihli náladu.. :) že nie som jediná .. ale tak viete kamarátka ako keby sa mi vysmievala lebo ona zase nie je typ na učenie a ja som! len neovládam gramatiku síce zo slovenčiny mám 2 ale to za to že preberáme viac diela, autorov, a tak. Priznávam moc som sa nevenovala keď som bola malá gramatike ako na základnej(moc som sa dobre neučila).. irónia keď na strednej.. sa učím na 1-2...... ako som chorá na štítnu žlazu ale to s tým nič nemá spoločné!.. ako ja si aj pozriem napr pri niektorom slove že ano tam je y alebo i .. a za týždeň som zase rozmýšľala že i alebo y.. čitať som čitavala keď bola harry potter mania.. tak som prečítala všetky knihy.. aj 3 krát a tu moc nerobím chyby lebo mi to podčiarkne:D a tak oprvím... tak dakujem skúsim si tak preopakovať vybrané slová a zaklady ako pády.. vzory.. to mi robí problém.. no ke´d budem mať dosť času asi cez prazdniny tak sa do toho pustim aby som sa mohla len na to sústrediť.. a dakujme vam

Deee

existuje porucha nazyva sa dysortografia a je to problem s pravopisom, nieco ako dyslexia porucha citania, dyskalkulia problemy s matikou, je to nieco co neovplyvnis, iba sa s tym musis naucit zit, skus navstivit skolskeho poradcu, ten by ta mal vediet nasmerovat na spravne vysetrenie a mozu ti potvrdit ci mas ozaj tento problem ak mas tak ta cakaju aj specialne cvicenia, ktore ti pomozu a myslim, ze aj nejake ulavy v gramatike na slovine

wrwrwr

nechapem ta preco sa hanbis,,,,,pre mna je slovencina otrasna a spatna rec, s nedokonalou a prihluplou gramatikou.,..
ktoru sa ani nemienim ucit,
radsej sa ucim anglinu nemcinu a taliancinu.
Uz len cesy maju slovnu zasobu 6000 slov a slovaci len okolo 3000 .
o tom ze velkost slovnej zasboy je prejav inteligencie a schopnosti mysliet,,ani nehovorim,...

novinka ,,pre tych co tu vecne odveci opravuju gramatiku,nehovori sa najnovsie paprikas, ani perkelt, ale kura na paprike,,hanbim sa za tuto krajinu....jej politku a mentalitu naroda. ked ma budete kritizovat za nazor nie zrovna vlastenecky ,tak prosim irecito aby som sa poucila ...

neva

Nájdi si nejakú vhodnú formu na zopakovanie vybraných slov.
Keď bola dcérka malá a začali sa učiť vybrané slová, vždy som ich vypísala veľkým písmom na výkres a vešala v detskej izbe po stene. Viem, že jej to veľmi pomáhalo pri učení.

NighT_iLLuSioN

ale tak spravila si len 2 chyby, z ktorých len 1 je s i/y =)
Neviem ti poradiť, snáď len čítaj knihy, cvič si písanie, nech ti to niekto diktuje a potom to slovo, v ktorom budeš mať chybu si pár krát prepíš. Takto by sa ti to mohlo dostať do hlavy