Diagnoza F07,0 Organická porucha osobnosti

zehlicka

No tak u 23rocneho uvazovat o vychove je dost neskoro, nemyslis?
Po prve-odkial ma vela penazi? Snad mu ich nedavate vy? Ak si mina svoje, jeho problem. Trvat na vymedzeni hranic a doslednom dodrziavani. Ale v 23 rokoch uz nic nezmozes, na to ste mali mysliet skor. Vecer vecierka-ked nepride vcas, nedovolit mu vstup do bytu. Nech si spi tam, kde bol dobtedy.

f07

mám syna s touto diagnozou.Hovoríme mu neriadena strela. Nedá sa mu nič rozkázať ani
zakázať. Nevieme ako postupovať pri výchove.
Má 23 rokov a len nám uteká za kamarátmi a míňa veľa peňazí. Vie nám niekto poradiť?

dva

Z jedného fóra:

v knihe o borelióze, čo mám sa píše:
"Mnohé duševné choroby nie sú rôzne bizarné odchýlky osobnosti ale výsledok otravy s veľmi bežnými toxínmi, ktoré sa nachádzajú v prostredí a v industrializovanej spoločnosti.
Pacienti s lymskou boreliózou rovnako ako obete psychiatrických ochorení, sú často obviňovaní z porúch správania, emocionálnych a kognitívnych problémov, ktoré sú v skutočnosti výsledkom toxických bakteriálnych produktov v mozgu"
Psychiatri by si mali viac naštudovať toxikológiu a psychológovia menej analyzovať a kecať a naštudovať súvislosti na telesnej úrovni, hlavne u prípadov, kde nie sú jednoznačné spúšťače psychologické príčiny. Je zaujímavé ako sú psychológovia vynaliezaví vo vymýšľaní rôznych psychometód, každá z nich vás len obkecá z iného smeru, či už je to psychoanalýza, Rogers, behaviorálna terapia... ale žeby sa viac zaujímali, či za tým nebudú nejaké toxické látky, ťažké kovy, parazity... im moc nedochádza.

Denz

sloven- no tomu ani ja velmi nechapem ake moznosti sexuality sa mozu prejavit.....
je to zrejme individuálne.....
Nebudem tu spekulovat o niecom v com netusim nasledok.
Bude najlepsie ak sa opytas priamo lekara na daní problem....

sloven

Porucha je charakterizována výraznou změnou naučených vzorů chování‚ premorbidně
subjektem užívaných‚ včetně vyjádření emocí‚ potřeb a nutkání. Zhoršení funkcí poznávání
a myšlení‚ ale i změna sexuality může být také součástí klinického obrazu.

Trosku blba otazka, ale ako mam chapat tu zmenu sexuality?

Denz

F07.0 Porucha osobnosti organického pôvodu
Poruchu charakterizujú významné zmeny premorbídnych návykových vzorov správania príslušnej osoby vrátane prejavov emócií, potrieb a impulzov. Súčasťou klinického obrazu môže byť i zhoršenie poznávania a myslenia, zmeny sexuálneho záujmu.
Zahŕňa:
Organická pseudopsychopatická osobnosť
Organická pseudoretardovaná osobnosť
Syndróm frontálneho laloka
Syndróm limbickej epileptickej osobnosti
Syndróm lobotómie
Syndróm postleukotomický
Nezahŕňa:
Trvalá zmena osobnosti po katastrofickom zážitku (F62.0)
Trvalá zmena osobnosti po psychiatrickej chorobe (F62.1)
Syndróm po otrase mozgu (F07.2)
Postencefalitický syndróm (F07.1)
Špecifická porucha osobnosti (F60.0)