Po operacii stitnej zlazy nemam stale hlas

Príspevok v téme: Po operacii stitnej zlazy nemam stale hlas
dominique12

Dobry den,

som 5. tyzden po opracii stitnej zlazy, vyoperovali mi lavu cast zlazy, operacia dopadla dobre, no stale nemam hlas. Chcem sa spytat, co sa s tym da robit, lebo zo skusenosti od inych sa vracia hlas tak po troch tyzdnoch.
Hlas mam len rano po zobudeni, ked dlhsie rozpravam cca 20 min, mam ho ako keby zachripnuty, tenky a po hodine ho stratim uplne. Takisto kaslem a uz zacinam mat obavy, ci je tento stav normalny, alebo ci nieco pokazili pri operacii. Prosim aj odbornikov, poradte.

Dakujem

dominique

kvetoslava

mne operovali štítnu žlazu pred mesiacom v Banskej Bystrici laparoskopicky a hlas som mala pekný a taký istý ako pred operáciou. A to som začala rozprávať len pár hodín po operácii a hlas bol perfektne čistý. Žiadny problém som po operácii nemala a ani neskôr. S operujúcim lekárom som bola nadmieru spokojná a s ostatným personálom tiež.

eam

Pred rokom mi tiež odstránili polovicu štítnej žlazy. Operovali ma v Blave a musím povedať, že tam bolo super a čo sa týka ŠŽ, tak som hneď mala hlas a aj doteraz mám, normálny ako som mala. No pred operáciou ma upozornili, že môžu byť pri operácii poškodené hlasivky, no našťastie nestalo sa.
A pre TALI určite ti nenarastie nová ŠŽ :D
A pre tých ktorých čaká operácia, nebojte sa, nebolo to nič strašné, samozrejme že vás musia upozorniť na riziká.

TALI

ahojte ja som po operaci stitnej zlazy vybrali mi celu uz je tomu 3 roky ale poslednej dobe sa citim stale unavena vela spim alebo jen lesim v posteli a pozeram telku co som niekedy nenavidela musela som stale niekam ist von a teraz normalne nevladzem mozno mam jeden den za 2 tyzdne co sa mi chce ist niekam ale to na chvilu lebo zase citim unavu mohla mi znovu narast stitna zlaza??

evcca

ejinka a ako dlho si sa liecila, kym ti ju vyoperovali. ja mam problem s nenormalnym trasenim ruk a nic nepomaha. mam autoimunitnu tyreoditidu.

Ejinka

Ahojte. Som v stave po operácii štítnej žľazy :-) Vybrali mi komplet štítnu žľazu. Nechali len prištítne telieska. Mne to lekár vysvetlil tak, že z veľkej časti je dôležité ako je žľaza uložená a teda nemusí to byť chyba operatéra, ak sa hlasivky nejakým spôsobom poškodia. Ja som rada, že rozprávam, (rozprávam veľlmi rada :-))) ), no tiež sa mi stane, že občas večerom mám slabší hlas. Berme to z tej pozitívnej stránky. Aspoň sa neučíme počúvať :-D Nie žartujem. Pri mne to bolo len dočasné. Ale som rada, že som si sa rozhodla tka, ako som sa rozhodla. Stav pred operáciou bol príšerný. Stále sa mi triasli ruky, búšilo srdce, bola som unavená, príp. prehnane nervózna. Hormóny sú sviňa. Od operácie beriem jednu maličkú tabletku ráno a je to fajn :-) Držte sa babuľky :-)))

dovka

Zajtra idem na operáciu štítnej žľazy, teraz som si prečítala vaše príspevky a neviem či ešte niekde pôjdem, pretože sa hrozne bojím, či nestratím hlas, som učiteľka , veľmi, veľmi sa bojím
Držte mi palce

terezks

boze mna čaka operacia stitnej žlazy ,,som celkom aj rada ,ale aj sa bojm ,,že či tu operaciu zvladnem ,,či bude všetmo po operaci v pohide ,,hrozne sa bojím ,,,, prosím vas vie niekto kolko sa je v nemocnici na štitnun žlazu?

efe

Ja som mala podobný problém po op. krčnej chrbtice z predného prístupu, ochrnuli mi hlasivky a hlas som mala taký kikiríkavý. Vyhľadaj krčné, foniatria, ukázali mi cviky na ochrnuté hlasivky, brala som aj injekcie syntostigmin, ale tie sa už nevyrábajú, ale zabrali aj s pomocou cvičení. Určite tento problém neodkladaj, aby ti to tak nezostalo.

zidi

Tiež som po operácii ŠZ stratila hlas úplne. Mala som poškodené obidve (čo je vraj rarita, ale, stalo sa) hlasivky. Bola som zdesená. Krčiari povedali, že všetko je OK, iba mi asi zavliekli do hrdla streptokoka, musela som sa ešte liečiť aj z toho, ale hlas sa mi vrátil, keď som navštívila foniatričku a naučila ma, ako rozkmitať hlasivky. Chodila som, kde ma nik nepočul a bručala som - rozkmitávala hlasivky odušu. Trvalo to cez dva mesiace, ale hlas sa mi vrátil, hoci po námahe ochriptaviem, ale vždy sa to po kľude napraví. Operovaná som bola cca pred dvoma rokmi.