Po operacii stitnej zlazy nemam stale hlas

Príspevok v téme: Po operacii stitnej zlazy nemam stale hlas
dominique12

Dobry den,

som 5. tyzden po opracii stitnej zlazy, vyoperovali mi lavu cast zlazy, operacia dopadla dobre, no stale nemam hlas. Chcem sa spytat, co sa s tym da robit, lebo zo skusenosti od inych sa vracia hlas tak po troch tyzdnoch.
Hlas mam len rano po zobudeni, ked dlhsie rozpravam cca 20 min, mam ho ako keby zachripnuty, tenky a po hodine ho stratim uplne. Takisto kaslem a uz zacinam mat obavy, ci je tento stav normalny, alebo ci nieco pokazili pri operacii. Prosim aj odbornikov, poradte.

Dakujem

dominique

struma

Dominique, mne to operovali pred 13 rokmi, vyoperovali mi ju celu, len kustik mi tam nechali. Nespominam, ze by som bola aj u krcneho potom. Len ma o nejaky cas tusim objednali do tej nemocnice, kde mi to robili na kontrolu. Ano, zachripnuty trochu a stiseny hlas som mala dost dlhu dobu. Mozno aj pol rok to trvalo, kym mi to jemne zachripnutie celkom zmizlo, neviem presne. Odfaklili mi popritom aj pristitne telieska (to sa niekedy stava), tak mi hned uz v nemocnici naordinovali kalcium a Tachystinove kvapky. Tebe ozaj Tachystin alebo Alpha D3 nepredpisali tiez?

dominique12

alojska - dakujem, zlata, pocula som, ze na hlasivky je dobre pit aj calciove sumive tabletky. Nemas s tym nahodou skusenosti? dakujem este raz za tvoje rady:)

aljoska

ja som bola na krčnom pred,ale hneď aj po operácii,asi na tretí deň,to si už presne nepamatám.Ináč,dnes je to presne 5 rokov čo ma operovali,vychádza to presne aj na den.
Toho lanovca daj tak za polievkovú lyžicu,možeš aj trocha viac,tak do 3 dcl vody a povariť 10 min.Potom csedit a piť.Ono je to potom také trochu hustejšie.

dominique12

struma - Mam ho najprv normalny a potom mi zachripne a ako keby musim odkaslavat, aby som mohla hovorit...Bola si po operacii aj u krciara? Mna tam neposlali zatial...Mam ho pri rozpravani tichsi a sepkat dokazem, ale som stale zachripnuta, ako keby zahlienena? Uz mam nervy z toho

mirka - operovali ma na kramaroch.

aljoska - dakujem velmi pekne za radu.Kolko cajovych lyziciek semena mam dat do toho vody?zlata..dakujem. Chytam sa aj slamky...

aljoska

mne po operacii hlas chvilu tiež preskakoval,ale žeby som ho celkom stratila to nie.Tak ako píše struma,je tam veľké riziko poškodenia hlasiviek.Treba len dúfať,že je to prechodné a stav sa ti zlepší.Na hlasivky je dobré lanové semeno,dostaneš ho bežne v potravinách.Uvariť čaj a popíjať,nie je bohvieaký chutný ale s trochou medu sa dá.

mirka 23

By ma zaujimalo, kde ťa operovali. Mamke vyberali celu štitnu žlazu, týždeň mala hlas taky troška čudny, ale po týždni to bolo uplne OK. A ona rozpravala v pohode hned po operacii.

struma

Ja som mala hlas hned po operacii, i ked som len sepkala a dlhu dobu som ho mala dost tichy, (mozno aj 2 mesaice) no ze by mi vypadol uplne, to asi nie. Je tam riziko narusenia hlasoveho centra, no ked tvrdia, ze je v vsetko v poriadku, zrejme by sa to malo casom zahojit a tak sa bude zlepsovat a navracat aj hlas. Ked rozpravas tych 20 minut v kuse, tak je ten hlas normalny uz ci tichsi? A ked ho stratis, tak ani sepkat sa ti neda? Pri 20 minutovom rozpravani by mi zacal hlas strajkovat asi aj ked ho mam normalny, bo nezvyknem moc rozpravat.

dominique12

Na kontrole som bola, povedali, ze operacia dopadla dobre a mam vydrzat, ale mne sa to zda uz dlho, lebo nevidim ziadne zlepsujuce sa zmeny. Stale je to rovnake. A inym sa vratil po troch tyzdnoch. Inak k lekarke chodim pravidelne...