duphalac -je len na predpis?

aknitka

diduška kupovala som ho pred vyše rokom a to menšie balenie (200 ml) stálo 140 SKK. a stravujem sa normálne, myslím, že aj celkom racionálne. vyprážané jedlá do roka zrátam na prstoch jednej ruky (ja to nemám veľmi rada). u nás sa veľa do varenia používa zelenina, ryža, cestoviny, zemiaky, syr, ryby a hydina (väčšinou dusené, príp. zapekané). korenie momentálne nepoužívam vôbec kvôli synovi. ale máme aj prehrešky v podobe klobásky a slaninky raz za čas. u nás sa jedálniček dosť upravil k lepšiemu od kedy varím spoločne aj pre nášho 2 roč. syna.

meggy10

diduska kupila som ho ale neskusala mne pomohla vlaknina z lekarne psyllium sa vola kazdy den si to miesam do jogurtu a potom sa ma zapit s cca 3 dcl vody, aspon tak tyzden to musis uzivat a mne to pomohlo.

Diduška11

ja som zo zaciatku asi 2x davala duphalac po 15ml a ucinkval po 13hod. teraz si davam tu istu davku ucinkuje po 5hodinach ....a to sa tak vyprazdnim ze mam potom stale o 1kg menej na vahe vimla si si to aj ty?viem ze to je normalne len ci si si to vsimla aj ty.
A uzivam ho kazdy pondelok a piatok a okrem tych dvoh dnoch na wc malokedy chodim...tak uvidim co a ako..a ako sa stravujes?jes aj smazene ?

aknitka

diduška ja som duphalac užívala v kuse asi jeden rok. keď som ho začala užívať bola som v dosť zlom stave (dva týždne som nemohla ísť na WC) a asi do 48 hodín po požití prvých dávok (na začiatok som brala tie najvyššie dávky) bolo všetko v úplnom poriadku. pre mňa to bol priam zázrak. potom som si postupne upravila dávkovanie a brala raz denne najnižšiu dávku. až po roku som nabrala odvahu ho skúsiť vysadiť a bolo to OK. problémy sa mi zase vrátili asi o rok ale to som si nasadila duphalac len krátkodobo (kým nezmizli problémy) a tak to robím vždy keď mám problém so stolicou. naposledy to bolo po pôrode a dnes to je už dva roky čo som ho nepotrebovala.
a čo sa týka toho predaja len na predpis tak dnes som sa na to opýtala v lekárni a bolo mi povedané, že bol na predpis odjakživa. ja som však za tie roky nikdy nemala problém ho kúpiť bez receptu. vraj existuje jeho náhrada, na ktorú recept netreba. ja osobne keby som mala problém ho kúpiť skúsim inú lekáreň. tak som to mala aj s antikoncepciou. v jednej mi nechceli predať bez receptu a v ďalších troch s úsmevom na tvári. aj s framykoinom mám takú skúsenosť.

Diduška11

ano,osladujem si to aj ja:-)
ale neviem,kedy to ma najvecsie ucinky ten duphalac?
rano na lacno?mne ide o to ze nechcem v skole pustat plyny:-Dale ked je najlepsi rano,tak sa si ho dam cez vikend:)

ja si davkujem od jeho kupenia stale si nalejem 15ml a pijem 2l cistej vody ,a aj caje pijem dost.

KOMU DUPHALAC POMOHOL,A AKO STE SI HODAVKOVALI?(ODPISTE LEN TI CO VAM TO POMOHLO)A PO KOLKYCH HODINACH VAM UCINKOVAL??

co sa tyka tej stravy ryzu jem ,suhlasim s Aknitkou,netreba sa obmedzovat....ono by sa to potom vratilo ako si pisala.Banany mi nechutia aj tak:-)

aknitka

diduška - mne povedal doktor, že si ho kľudne môžem zamiešať do stravy alebo si ním osladiť kávu, či čaj.

aknitka

denz a k tým sťahujúcim potravinám - môj syn keď mal necelý rok tak mal veľmi veľké problémy so stolicou, nepomáhalo absolútne nič až na koniec ten duphalac a práve pri tejto príležitosti som bola upozornená pediatričkou že mám malému dávať všetku stravu (aj tú rizikovú - banány, ryžu,...) aby sa mu trávenie upravilo s pomocou duphalacu aj počas papania týchto potravín. lebo vraj keby sa počas liečby tieto potraviny vynechali a po liečbe by sa znovu zaradili do jedálnička tak problém sa vráti. my sme od vtedy chvalabohu problém nemali.