už nerodiť

Príspevok v téme: už nerodiť
izzi

Dobrý deň. S manželom máme 6 ročnú dcérku. Hoci som sa pripravovala na klasický pôrod nakoniec som musela rodiť sekciou. Manžel chce teraz druhé dieťa, ale ja mám čím dalej paniku z pôrodu a čo ak to dieťa bude postihnuté, asi by som to nezvládla. Mám 34 rokov a zväčša žijem v strese, či už je to muž, že si častejšie vypije, alebo že kričím na dieťa, že neposlúcha (je dosť hyperaktívna) a ja sa bojím, že ak by som otehotnela, asi by som sa zbláznila. Naše manželstvo je skôr ,,itália,, jeden deň je dobre, na druhý deň sa ideme akoby navzájom pozabíjať a v tomto strese mám porodiť dieťa? Keby som mu povedala, že už druhé dieťa nechcem mať, tak sa so mnou rozvedie a ja nemám kam ísť, takže prežívam ako sa len dá a dúfam, že neotehotniem. Prosím Vás, je nejaké východisko z tejto mojej situácie. Dakujem

dobra vila

Afrodita - on sam chodi pit, ak ide, alebo s nejakou partiou? A kedy? Pracujes?
Skuste si spravit nejake spolocne chvilky, vyuzite fantaziu, vyrazte si niekam, aj ked neviem, neviem...ked pises, ze uz aj svokrovci vedia, ako zijete, tak uz veci nie su v poriadku, ale mozno je este cas, ich napravit... Vidiet, ze ty chces, ale ak on nie, zabal to, predcim ta zruinuje.

dobra vila

Afrodita - nie, nepouzivaj tajne! Tu nie je o com... po precitani tvojich prispevkov si kazdy spravi zdravi usudok. Urob to, co Maggy vravi.
Ja verim, ze ho lubis, je to krasne, ale z tvojich prispevkov ide normalne strach, ako sa ho z druhej strany bojis, ved to nie je ok! Ty si tie usta musis otvorit. Tak ako on diktuje tebe, tak diktuj aj ty jemu. Co je prednejsie? Rodina a dcerka, alebo flaska?! A nedovol so sebou zametat, ak to dovolis, znicis si aj zvysok zivota... To uz naozaj byt radsej single!

afrodita25

Mám užívať tajne HAK, ved keby sa to dozvedel tak ma iste zabije. A v tom som si istá. Najhoršie na tom je to, že svokrovci vedia, ako je to v našom vzťahu a predsa ho aj oni podporujú v druhom dieťati a hlavne svokra, hoci väčšinou je na mojej strane, ked sa hádame kôli tomu, že pije. A samozrejme kamaráti si ho doberajú, že či už nemôže a také Ďalšie báchorky

Magy

afrodita25 - tak ako si to napisala tu, predloz to aj jemu. ak ma rozum, pochopi. ak nema... caka ta len trapenie ktoremu nebude konca-kraja.

afrodita25

Ked najhoršie je to , ze ja ich chcem oboch. Len, ked si manžel vypije je z neho o 100% iný človek a račej si zahryznem do jazyka, ako znovu sa hádať ale u neho to vrcholí až do šialenstva, a bojím sa aby mi v tom amoku neublížil. Ohľadne toho dieťaťa, či bude postihnuté, tak to už vrcholí z toho stresu, potom mávam aj časté výtoky a všetko jedno s druhým . Ja by som si najradsej adoptovala dieťa vo veku toho nášho, aby sa mohli hrať a aby nebola sáma, ale muž o tom nechce ani počuť a čím budem mať viac rokov, bude to ešte horšie na otehotnenie.

dobra vila

Nechapem, co je to za muza, co by sa rozviedol so svojou zenou za to, ze nechce mat druhe dieta!! Keby nechcela mat ziadne, tak to pochopim, ale toto je uplne ina situacia. Vyhrazanie sa?! Nepride mi celkom ok, prepac. A myslis, ze by si tak rychlo nasiel inu zenu, ktora by sa od neho nechala nabuchat? /aby som to uz takto vulgarnejsie povedala/. Vies... stresy preziva kazdy, ak by si znova otehotnela, mozno by sa ti v dusicke rozjarilo, ale pri takomto manzelovi ako pises, sa ti ani necudujem, ze nechces... ked si aj rad vypije. Pozri!! Ty vynosis to dieta, ty ho porodis, co si on o sebe myslim, ze iba luskne prstami, ze "chcem druhe dieta", dokelu!! Rozhodnutie je na tebe... Ja ozaj neviem, ako riesit takuto situaciu, kedze s tym nemam skusenost, ale ked zatial nechces otehotniet, tak to neurob. Beries antikoncepciu? Keby si ju brala, mozno sa to ani nedozvie, alebo nejake vnutromaternicove teliesko, co sa da aj odstranit, ale to naozaj netusim, ako presne pracuje.
Nie som vsak, za taketo veci, to si treba normalne vyriesit a ak by si sa rozhodla, ze ti staci tvoje dievcatko, co mas teraz a on by ta fakt opustil (tympadom ciastocne aj ju!), tak bud iba rada, ze si sa zbavila takeho chlapa!! Myslim, ty ho mas rada, pride mi, ze na nom lipnes (v dobrom slova zmysle). Netusim... mozno by aj manzel mohol zmudriet...a miesto chlontania sa venovat uzitocnejsim veciam.
Co sa tyka tvojej dcerky... vydrzat... to, ze je teraz mala certica, neznamena, ze taka bude aj neskor. Zvycajne nastane pravy opak!
Vela stastia

Magy

Vychodisko je vzdy, ide len o to, co vsetko si ochotna obetovat, aby si bola stastna ty, dcera... manzel.
Rozvod a zacat odznova od nuly? Niekedy sa to napokon ukaze ako lepsia cesta.
Vysvetlit si to a riesit? Pochopil by to? Je schopny to pochopit? Je schopny a ochotny pre rodinu aj on nieco obetovat? Alkohol... pripadne ine zmeny...
Sposobov je milion, ten spravny treba hladat a skusat. A nevzdavat.

Co sa tyka postihnutia - preco mas obavy? Mas nejaky konkretny dovod?