migréna

Príspevok v téme: migréna
sysita

Od 10 rokov mavam migrenu...tj uz 6 rokov...je to strašne neprijemne a obmedzujuce život..migréna je minimalne raz za tyzden..magneticka rezonancia EEG v poriadku rozne lieky nič nepomohlo...magne B6 je na dennom poriadku nemate nejake skusenosti? vždy si musim dat liek...ked som bola mala som vracala teraz nie...ale kto to nezazil fakt nevie čo je to...mam to dedicne po babke...dakujem

Peto T

Ja mám migrény pri zmene počasia, od krčnej chrbtice. Pomáha mi vitamín C vo vysokých dávkach (niekedy treba aj 9g). Je lepší ako lieky v tom, že neutlmuje, práve naopak, človek je aktívny a dobrej nálady. Dávkovanie je veľmi individuálne, niektorým stačí 1g, niektorým treba viac. Ak sa účinok nedostaví do 15-20 minút, dávka bola nízka.

Treba viac piť, užiť aspoň s trochou jedla. Takéto dávky sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnom deficite G6PD. Podrobnosti: rizikaockovania.sk

kraaska

Ahoj,aj ja mavam migreny,zacina to zlym vydenim a konci vracanim a prisernou bolestou hlavy,naposledy som mala v lete,odvtedy pijem 2,5-3 litre vody a odklopkam si nemala som.