Strach zo smrti

Príspevok v téme: Strach zo smrti
levii

Ahojte, mam 20r, som v pohode. Moj problem je velmi jednoduchy. Trpim strachom zo smrti. Cez den je to OK, mam len sem tam zle myslienky ale akonahle je tma a idem spat tak jedine co ma napada je problem konecnosti zivota, nezvratnost smrti, exitus, koniec. Niekde som cital, ze ked je clvoek zamilvoany tak na to nemysli, hovno. Ja na to myslim aj tak. Bojim sa toho, lebo je to neznamo. Je mi jasne ze clovek sa boji neznameho, alebo ma respekt pred smrtou ale som si isty ze moj strach nie je v norme. A nie je to standardny strach, ja proste idem az do extremu a rozmyslam o zmysle zivota (nie vlastnom) ale o celkovom zivote, o vzniku, o vesmire, co to vlastne je. Dost ma to serie lebo ak to spocitam tak denne dajme tomu venujem tymto smutnym rpedstavam a myslienkam aj hodinu. Som si isty ze mi napisete ze je to na psychologa, ale ja sa pokusam (zatial) bez neho. Rozmyslam o tom co mam pred sebou, co idem robit dalsi den, co som robil, co som sa kde s kym rozpraval .. ale aj tak v konecnom dosledku prijdem k otazke zmyslu zivota na zemi, preco vznikol a dakedy az zivot chapem ak outrpenie, asi preto co som spomenul na zaciatku ze sa nedokazem zmierit s tym ze tu uz raz nebudem. Chcel by som poprosit tych, ktori maju obdobny problem, alebo niekoho poznaju a ako to riesili. Ja psychologa nepovazujem za nejake osobnostne a ponizenie ale citovo ma to zlomi, ked by som mal k nemu ist, pretoze stale si sam sebe tvrdim ze so mvyrovnany clovek. Dakujem vsetkym ktory budu k veci

lost

loney
- presne nad tmyto som rozmyslal ked som mal tak ~15 rokov... Stale dokola a donekonecna, a nakoniec som to zvdal, lebo aj tak som nic nezistil...

Ten vesmir a celkovo zivot je tak EXTREMNE fascinujuci, ze clovek a ludsky mozog nema sancu pochopit, ba ani len "vychutnat" si tu krasu... nevien ani ako to opisat, ale prave ten pocit co si pisal, ze nevies aky by mohol byt (po smrti), ta "prazdnota?" je celkom desiva.. kam pojde moja "mysel", budem spat? (pochybujem), len tak "zmizne" moje "vedomie" ?
Ale na toto, len tak odpved asi nedostaneme :(

loney

levii: do bodky si vystihol moje stavy..
pre ostatnych: polemizujete tu o tom ze smrt je len vydych, smrt je bezbolestna, len umieranie boli a pod.. atd. atd..
ALE.. kto tu pisal o tom ze sa boji toho MOMENTU smrti? smrt je vecna... JA sa bojim toho co bude po tom momente smrti, resp. toho ze nebude nic.. nebojim sa nejakeho utrpenia, toho ze mi niekto ublizi a podobne blbosti co tu pisete.. (prepacte ak sa osocujem ale mam alergiu ked mam komunikovat s jedincami na co su na inej mozgovej vlne ako ja ak som podrazdena :D)
a este jedna teoria: vraj je nas zivot, zem, slnko, galaxia, mozno cely vesmir nahoda, vraj to nemoze byt nahoda atd. atd. ... to je uz na teoriu vzniku vesmiru, ja nechcem ist vsak tak hlboko.. vraj vsetky te nahody co sa diali miliardy rokov nemohli byt nahody.. a co ak ano? te nahody sa mohli diat v nekonecnom pocte miest naraz.. vesmir zatial nieje priestorovo ohraniceny, teda aspon o tom nevieme a pochybujem ze niekedy bude.. taktiez sa to dialo miliardy.. mozno ovela viac rokov, proste si to nevieme ani predstavit.. celu vecnost.. same nahody, same moznosti.. nieco proste vzniknut muselo.. no a v nasich koncinach proste vznikla slnecna sustava, Zem, a MY.. a vsetko s nami spojene.. inde mozno vzniklo nieco uplne ine kombinaciou inych moznosti a moznosti atd. atd... vraj sa nemam bat smrti, ze raz zomrieme vsetci, ze ten co to cele vymyslel sa o nas urcite postara.. hh.. tak pardon o tomto pochybujem.. verim v to ako uz bolo spominane ze to bude ako pred tym ked sme sa narodili.. cize.. NIC.. uz NAVZDY.. a prave to ma tak hrozne deprimuje...

KLick

ahoj
momentalne citam knihu od Elisabeth Kubler-Ross - Tunel a Svetlo.
je to sice o detoch ktore su chore a zomieraju ale rozobera tam smrt a veci okolo, tak mozno by ta to zaujimalo si precitat

lost

Hmm, to je dobra teoria :D
Mozno tie energie len tak zbrucha vymysleli :D

Mimochodom, to iste s cukrovkou, v Cesku sa inak pocita, respektive si mozu zjest o 20% viac! No toto?!

Tusim u nas sa pocita takto:
Sacharidy 40gramov/100g takze
10/0,40 = 25gramov/jednotka
a u nich sa pocita s 12tkou tusim, cize 12/,4=30gramov !!!
Ako to je mozne, to neviem, iny inzulin? alebo chybna knizka?

B.

Podľa mňa na to tí výskumníci energií v podstate dlabú a či už tak alebo onak, ľudia im to aj tak všetko bezo zbytku zbaštia, tak na čo riešiť kalórie. Síce, pre niekoho to asi podstatné je, lebo občas píšu, že nemôžu schudnúť:DDD Už poznáme aj prapríčinu:)

lost

4000kJ len z tej porcie :D

pozeram ze Avokado ma 925kJ na 100gramov, neviem preco ale ked niekto povie Avokado, tam si spomeniem na prison break:
3391.voxcdn.com
(ten vzadu)