Nechcem mať deti, no a čo?

Nicoll

Nerozumiem utoku na anonym,nechcela mat deti,ale prisla situacia,ze otehotnela tak co mala spravit ist na potrat?dat deti do domova?..postavila sa k tomu zodpovedne,svoje deti vychovala tak ako najlepsie vedela a ako sama napisala svoje deti lubi.Moze byt sto krat lepsou matkou ako tie zienky,ktorych tuzba po dietatku je sice silna,ale vychovat a postarat sa o dieta ,tak to je o inom.

Laurina22

Suhlasim v tomto s Anonym,aj ja poznam par takych matiek,avsak nesudim,pretoze presne tak,neviem,co to obnasa,pokial som to nezazila na vlastnej kozi.

anonym_1188

macka,vieš kolko poznám takých matiek čo deti chceli a neskôr zistili, že im bolo bez nich lepšie. ty sa tu nehraj na neviem akú matku,ked ešte nevieš čo to obnáša.

macka26

anonym... takisto si precitaj co si napisala v prispevku. z toho jednoznacne vyplyvalo, ze deti si nikdy nechcela, keby si neotehotnela, ani by si ich nemala, nemas k nim vztah , nemas cit pre deti, a desis sa byt babkou, lebo si sa ani k vlastnym nechovala extra matersky. to boli tvoje slova, tak co sa teraz vrtis, ked na teba niekto reaguje?

macka26

ocas. precitaj si svoj prispevok, myslim ten prvy... na to, co si napisala sa inak reagovat nedalo. ziadna laska k starym ludom ani nic z druheho prispevku tam nebolo. ale neposrat si postavu...

anonym_1188

Macka, ja som nepovedala, že ich nemilujem, ale že nie tak materinsky ako niektoré matky. Ja sa len nedokážem kvôli detom obetovať a ked boli malé sa s nimi maznať, je mi to trápne aj ked to robia ostatní. Za to som z nich vychovala samostatných ľudí, ktorí sa v dnešnej spoločnosti nestratia a vidím, že nijako tým neutrpeli, dokonca sú spokojní, že máme taký krásny kamarátsky vzťah. Najskôr, ked som bola mladšia som tým trpela, že to nedokážem, ale teraz som spokojná a vyrovnaná, lebo vidím, že sa to dá aj inak.Ďakujem bmpr,presne si to vystihla. Ja som už včera chcela napísať, ale nedalo sa mi prihlásiť.

bmpr

Ja chcem vyjadrit svoj nazor k anonymu_1188. Napisala, ze svoje deti ma rada - ale nedava ziadne vzletne reci o tom ake je to nadherne, uzasne a ze je to jediny zmysel zivota zeny a preto je zla? Podla mna sa len na nic nehra. Netrpi nejakou opicou laskou, ale so svojimi detmi ma kamaratsky vztah - ja na tom teda nic zle nevidim - jednoducho sa nepretvaruje.

ocas

macka26
no zbohom, mat tak tvoje zmyslanie. ja zivotne hodnoty mam, milujem svoju rodinu nadovsetko, takisto rada pomozem staremu cloveku ked to potrebuje, aj ked ho nepoznam, proste vazim si starych ludi, dalej pomaham zvieratam ked mozem, minule sme odstavili s priatelom cestu lebo sme sa snazili dostat do auta psika co sa potuloval po strede cesty a bol ocividne slaby a dezorientovany ale toto su podla teba nevyzrete hodnoty. a to ze si vazim svoje telo a snazim sa vyzerat dobre, to je akoze nieco odsudeniahodne? skratka sa nebudem do niecoho nutit. vidim ze s podaktorymi sa naozaj neda normalne delit so svojimi nazormi lebo su strasne obmedzeni a pravdepodobne aj dost nestastni.

Cindy Craw.

no veru. a to som isty cas robila ucitelku na zs, takze viem ako sa deti este nepoznacene rokmi vychovy vedia surovo spravat medzi sebou a neodpustia si ziadnu inakost.

Deria

Cindy Craw., suhlasim. Vies, ze som uz aj ja na to myslela.... su aj taki, ktori vedome pocnu dieta, aj ked dopredu vedia, ze bude pravdepodobne postihnute. To chuda sa na svet nepyta ale ludsky egoizmus nema hranic, oni chcu babätko a hotovo. Take rozhodnutie pokladam za vrcholne nezodpovedne. Darovat zivot je sice pekna vec ale nie za kazdu cenu, napr. ak je pravdepodobne, ze dieta bude mat zarucene trpky zivot.