Nechcem mať deti, no a čo?

Cindy Craw.

ja tiez mam obcas ten pocit, ze ludia su degradovani len na mnozitelov svojich genov, spolocnost ich do toho tlaci, vsak niekto bude musiet robit na dochodky. nepoviem, keby som vyzerala ako Brad Pitt ci Angelina J., kludne sa mnozim, ale zaujimave je, ze svoje geny mnohokrat za kazdu cenu prave rozsiruju tí, ktorí geneticku loteriu urcite nevyhrali. keby ich tak napadlo povzniest sa nad svoje sebetstvo za kazdu cenu sa rozmnozit a zamysliet sa nad tym, ze nepekne, chore ci akymkolvek inym sposobom odlisujuce sa dieta, to ma v detskom kolektive a v zivote celkovo velmi tazke. Lebo napriek akejkolvek snahe o humanitu je ludska spolocnost postavena na instinktoch a prave silnejsieho, zial, to nezmenime.

tiez neeeeznasam, ked sa ma priatelia, vycerpani psychicky aj fyzicky z rodicovstva, v 30tke zena 90 kg a fyzicky vek na 5O, a tiez vselijaki rodinni znami ci neznami vypytuju, kedy uz budem mat deti?????? nemusim predsa kazdemu vesat na nos ze moj partner bol neplodny a dalsie ine dovody, napr. ze deti mi velmi lezu na nervy. najradsej by som im vykricala,ze taketo otazky su vysostne intimne, ale len v tichu vacsinou hladam vyhovorky :((

macka26

ocas... prepac... na zaplakanie. nie si pubertacka... a dietatom si posrat postavu???? vdaka bohu za ine zivotne hodnoty, ty musis byt velmi nevyzreta

macka26

preco by som sa tym mala zatazovat? luto mi je tych deti.. ale to je asi tak vsetko. obdivujem a vazim si pary, ktore adoptovat chcu. ja adoptovat nechcem. to je vsetko

macka26

ale preco by som mala adoptovat? ja som sa narodila a zijem preto, aby som mala svoju rodinu. adoptovane dieta nie je moje , a nikdy nebude. s ochotou pomahat druhym to nema nic spolocne.

Laurina22

Zien,ktore nemozu mat babo,je mi naozaj uprimne luto.Neviem si predstavit ake trapenie musia prezivat a navyse sa tvarit,ze je vsetko v poriadku.

A adoptovat si dieta?Ano,ale stale to nebude MOJE dieta...

Kto naozaj netuzi po dietatku alebo po tom mat niekedy babo,ten to nepochopi...

Laurina22

Zien,ktore nemozu mat babo,je mi naozaj uprimne luto.Neviem si predstavit ake trapenie musia prezivat a navyse sa tvarit,ze je vsetko v poriadku.

A adoptovat si dieta?Ano,ale stale to nebude MOJE dieta...

Kto naozaj netuzi po dietatku alebo po tom mat niekedy babo,ten to nepochopi...

Deria

macka26, preco by si mala adoptovat? Pisala som o zenach, ktore nemozu otehotniet a kvoli tomu sa im zruti cely svet. Pytala som sa, preco neadoptovat. Poviem ti preco, lebo utrpenie inych deti, ci inych zivych tvorov im je lahostajne. Robila som jednu akciu pre opustene zvierata, ked jedna zena poznamenala, ze by som mala nieco podobne urobit radsej pre opustene deti. Ked som sa jej polozila otazku, co robi ona pre tie deti, neodpovedala.

macka26

anonym ... ty si presny priklad toho , co som povedala. nechces, nemaj. lepsie nemat ako nechciet a mat. ty si rozhodla o tom , ze deti budes mat. ked si ich nechcela, nemala si mat. tvoje deti si nicim nezasluzili matku, ktora ich nemiluje. uprimne mi je z takychto ludi zle

anonym_1188

ja mám už dve dospelé deti, mám ich veľmi rada, ale nemôžem tvrdiť, že je to tá pravá materinská láska. Ja som deti nikdy nechcela, nikdy ma nenapadlo ísť povoziť nejaké bábätko, alebo popestovať a nerobím to ani teraz. Keby som veľmi mladá neotehotnela, tak som asi bezdetná. Niekedy som mala aj výčitky, že ako je možné, že svoje deti nemilujem tak ako nás moja mama? Mám s nimi skôr kamarátsky vzťah a vyhovuje nám to a už to neriešim. Moje spolužiačky sú už babky a táto predstava ma desí ešte viac, ale čo mám sa robiť, že sa na to teším. ked to tak nie je. Asi nebudem dobrá babka, ja si skôr predstavujem, že budem chodiť na výlety, dovolenky, stretávať sa s priateľmi ako varovať vnúčata. Možno sa ruhám, ale nedostala som do vienka ten cit k malým deťom.preto chápem ženy, ktoré chcú zostať bez detí.