NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA

Príspevok v téme: NETESIM SA A HANBIM SA, ZA TO ZE SOM TEHOTNA
proso

ahojte kocky, odpustte, ze toto musim pisat, ale je to pravda a neviem s nou uz dalej zit. mam 25 rokov, som v 22.tt. a som vydata. K tomu vsetkemu aj studujem na VS. A som tehotna. Hanbim sa za to, netesim sa. Je mi zle z toho, ked vidim ako zo dna na den rastiem a priberam. Zacinam sa postupne hnusit sama sebe, je to najma vahou. Cely zivot som sa snazili udrzat si nejaku vahu a ked teraz kazdy den chodia okolo mna ludia aj kamaratky so slovami "ako sa pekne zagulatujes, zaoblujes, ako to rastie brusko", je mi z toho strasne zle. Hanbim sa za to. Stale sa v duchu pytam, co tym vsetci myslia, ci priberam len na bruchu, alebo myslia stehna, zadok, vsetko ostatne. najlepsie mi je doma v posteli kde ma nikto nevidi. hanbim sa vyjst von, kde maju vsetci stale nejake poznamky. zatial som pribrala 4kg ale mam pocit ze som ako vypasene prasa. vobec sa netesim ze som tehotna, viem, hovorim ako decko co nie je pripravene na materstvo ale ja naozaj neviem ako dalej. chcem byt pekna, chuda. chcem pribrat len na bruchu, ved o tom je tehotenstvo. porovnavam sa so vsetkymi tehotnymi co poznam, mam pocit ze vsetky pribrali menej a vyzeraju krajsie nez ja. chcem mat stale pekne stihle nohy a zadok a nie sa tlacit v napasovanych rifliach. prsia som mavala jednotky, teraz mi ovisaju tak ze si ich citim na kozi a nie som na to zvyknuta, ak to tak pojde dalej, budem sa citit ako dojna krava. prepacte ze som taka uprimna, ale uz som to musela niekomu napisat, lebo dnes som skoro vyletela na kamaratku ked povedala "ako sa zaoblujes...". prerevala som cely vecer... co mam robit?

meggy10

usiko mas cisty recht. hlavne to zo zaciatku, ze tie co nemaju deti utocia na tie co maju...a tak to aj bude...podla mna aj oni chcu, len si potrebuju vybit zlost.

meggy10

trosku viac chore to je, tak poto naco si tehotna, take ako ty nemozu mat deti, keby si to mala kazda vycitat, tak su psychiatrie plne.

tripi

mne prislo na grc z tvojho prispevku,fuj!! viem ze po psychickej stranke zena preziva v tehotenstve vsetko akosi inak ako predtym,je citlivejsie,zranitelnejsia,aj ja som bola tehotna,ale takto sa rúhať?!!! a mysliet az tak sebecky na svoje telo? ved po porode vaha krasne ide dole!! pomozes si cvicenim,zdravym zivotnym stylom a neni problem!! ja som pribrala zo 48 kil na 68!! a tu som....mam 49 kil teraz.....za par mesiacov....chceme druhe a tiez ma napadne ze co moja postava,ale v ramci normy! ved dolezitejsie je donodit a porodit zdrave dietatko a starat sa on,nie vaha!! vahou sa zaoberaj po porode preboha! ty mas25? nemas 15???? joj nadavala by som,ale som slusny clovek....

darika

nemusi to byt partnerom.Ked to ma ona v hlave,ani partner jej to nevyhovori.Proste si tym prejde.Mozno bude mat cele tehotenstvo ten pocit.To je presne to,ze nebola pripravena na tehotenstvo.Sama na to pride,ked sa babo narodi.Bude mat stresy z postavy a bude chciet co najrychlejsie dat kila dolu,ale...uz to nebude pre nu tak podstatne.
Presne ako pise Titi.Su to hormony a tie posobia na kazdeho inak.To sa neda ovladat.Netreba ziadnych psychiatrov,psychologov,treba sa len porozpravat s tymi,co uz maju deti.Pomozu.

nisa 09

Podľa mna je normálne že žena pocas tehotenstva prežíva rozne pocity a nalady.Je to proste vzbura hormonov.Chybu by som hladala skor u tvojho partnera .Lebo zena sa cíti vzdy tak ako ju vníma partner.Ak ti bude rozpravať aka si krasna s bruškom a ako sa teši na dieťa tak určite sa nebudeš zaoberať svojou hmotnosťou.Podla mna je najdôležitejšie aby si nemala zdravotne problémy a dieta bolo zdrave.Ak sa nebudeš dostatočne a rozumne stravovat tak budes akurat chudokrvna ,slaba a ubižuješ dietatu.Teš sa z toho že budeš matkou a kup si na seba krásne oblečenie a to ti zdvihne sebavedomie.Pa a držím palce

titi899

Proso ak ťa to upokojí vezmi si príklad z takej Mily Jovovich, tá keď čakala svojé prvé bábo, vážila okolo 100 kg!!! ked nie viac a to si vezmi, že je svetovo uznávaná modelka a bolo jej úplne jedno ako vyzerá. A pozri sa teraz na nu, je opäť vo forme :). Ja som síce ešte nebola tehotná ale myslím si,že tvoj strach ovplyvnujú aj hormony. Ked sa ti to bábo narodí budeš mať toľko práce, že sa ani nenazdáš a kilá budú za pár mesiacov fuč!!! :)
Tak sa už toľko nestrachuj a držím ti palce, aby sa ti narodilo krásne a zdravé bábätko a aby si aj ty bola so sebou spokojná a šťastná.

usiko

proso,

no vidis, zase sa ozvali zakomplexovane, nespokojne a nestastne chuderky /strach, jedna, aluska, /...ktore sa pozeraju na veci z povrchu a vonkoncom netuzia po tom, aby ti pomohli, skor si tu na tebe vyleju zlost, ktoru maju v skutocnosti na niekoho ineho...nuz co, zeny su vskutku uzasne.....niekedy sa spravaju ako sliepky...skarede zeny budu vzdy utocit na tie pekne, tucne budu utocit na tie stihle, bezdetne na tie s detmi alebo na tehotne...no, to je proste tak...zeny...

...proso, z toho, co pises, sa mi zda, ze ty si sa nielen vzdy starala o postavu, ale mala si aj nejaku poruchu prijmu potravy, ze? anorexiu alebo bulimiu, stale vycitky za to, ze si zjedla nieco sladke, ze si zjedla viac ako si mala, ze? ak sa mylim, tak prepac ale zda sa mi, ze to bolo tak...jedine preto by si teraz mohla mat taketo myslienky...

....na jednej strane ta chapem, ale na druhej, fakt to neprospieva dietatku, takyto stres......vies, mam kolegynu, ktora porodila a behom par mesiacov mala menej kil ako pred tehotenstvom.....takze to nie je o tom, ze teraz si tucna...nie,, ty nie si tucna, pribrala si 4 kila, co je uplne v pohode, pocas tehotenstva sa ma pribrat od nejakych 9 do 13 kil..podla tvojej vahy a telesnej konstrukcie, si teraz v 22.tt, no uznaj si, su 4 kila vela? Ved 4 kila, ked ti rastie brusko, nemozu byt vidno......mas o sebe skresleny obraz, pretoze tehotnu zenu povazuje kazdy za krasnu../samozrejme nie taku co naberie 30 kil lebo je za dvoch a vypada ako slon/, ale ty? 4 kila? to je smiesne, musis vypadat krasne....fakt krasne.....

a baby maju pravdu, ludia ti povedia, ze si sa zagulatila preto, lebo sa im to paci, ze konecne mozno vyzeras normalne, pekne a nie vyschnuto....konecne vyzeras ako zena.......

...na tvojom mieste by som navstivila psychologa /netreba k nemu vymenny listok, takze o tom nemusi nikto vediet/ a porozpravala sa s nim/s nou.....a podla potreby chodila tam castejsie.....vies, mam pocit, ze sama si s tym neporadis.....a budes sa stale trapit.....vies, aby sa potom nestalo, ze nebudes papat nieco dolezite a dietatku to bude chybat.....

malaalam.

sun0808, suhlas..nemusite ju hned odsudzovat
pohladaj si na internete rozne cvicenia pre tohotne, napr plavanie alebo s fitloptou a tak sa udrzis v kondicii aj pocas tehotestva a neboj, po porode kila pojdu dole:) hlavne dobraj tomu malemu na co budes mat chut a vahu zacni riesit az po jeho narodeni, nie pocas tehu...

datelinka

proso, ak este nemas, tak si urcite kup fit loptu, velmi sa ti zide. v poslednom trimestri som ju velmi potrebovala, ked sa dietatko az prilis dozadovalo mojho pohybu :-)) no a rovnako aj po narodeni dietatka, pohojdat sa s nim, alebo neskor same.
proso, ak nemas tazkosti, nesetri sa, kludne sa hyb, vela sa prechadzaj pesi, tancuj, zacvic si. ja som bola v neustalom pohybe a veru, aj som mala velmi rychly porod :-)
tak sa drz, vela stastia, pri prekonavani prekazok.

datelinka

proso, ja len ze mas rovnaku IP ako fettucina :-)
neboj sa, teraz si krasna, ked si tehotna, teraz ta nesmie trapit, ked ti niekto povie, ze sa zaoblujes. to je kompliment pre tvoje male, nie urazka pre teba :-)
po porode to pojde rychlo prec, ai zena, ktora o seba dba, urcite s tym nebudes mat problem. uz som ti pisala, ze som po prichode z porodnice mala menej ako na zaciatku tehotenstva :-) ked som prisla po prepustaciu spravu na druhy den po prepusteni, v minisukni, sestricka na mna zrukla, ze sa mylim, ze som lezala na gynekologii, nie na porodnici :-))