Vpáčený hrudník

Tery

Tulip, no nehovorili mi, že má byť pritom nádych, výdych...pri niektorých cvikách ano, ale pri tých čo spomínaš nie.

tulip05

tery, tie cviky co cvicia tvoje deti, chcem sa opytat, lebo je dolezite pri cviceni aj spravne dychanie....cviky kde lezi na bruchu a dviha lopatky, tak pri dvihnuti je nadych a polozeni spat na zem je vydych? a pri cviku ked sedi v tureckom a lakte dá od seba (za hlavu) je nádych a potom ked ich dá k sebe vpred, je výdych? myslím si že by to tak malo byť ale pre istotu si to chcem overit. Díky!

pectus

ja ako 21-ročny som bol operovany na vpačeny hrudnik pred rokom, mal som vpačenie okolo 4 cm hlboke...operovali ma v Košiciach na hrudnej chirurgii

Tery

Waterka,vpáčený hrudník môže v neskoršom veku tlačiť na srdce,pľuca.Môžeš mať problémy s dýchaním,tazko sa ti bude dýchať.Ja cvičím so svojím synom už 2.roky je to trochu lepšie,ale stále to nie je o.k.Neviem,či neskôr predsa len nepôjde na operáciu.Malý ma len 5.rokov,je už zúfali z cvičenia,nechce sa mu.Hlavne v lete,ked vidí iné deti ako sa hrajú a on musí cvičiť.N akoľko má aj ľahšiu skoliozu/to mu zrejme spôsobil vpáčený hrudník/má tich cvikou trochu viac.Potrebujeme nato 1.hodinu,kým pocvičime.Ja s ním cvičím tak po kúskach,lebo naraz by nevládal.

Terezka

pred operaciou slubili ze to bude mat v poriadku ale ten hrudnik ma stale vpadnuty,pectus excavatum,ale nie tak velmi ako mal,
najlepsie by som ti poradila aby si sa obratila na viacerych lekarov co ti iny povedia,mi sme tu moznost nemali lebo vtedy to robili len na KRAMAROCH A V BRNE ,ja som vtedy pisala aj do Prahy na ministerstvo zdravotnicstva,ale uz neviem co sme dostali za odpoved asi to Brno ze ten primar sa tam učil ,ze uz to robia aj v Blahe,skus hladat na internete kde to robia a hlavne akou metodou.
Držim ti palce,aby to dobre dopadlo ,hlavne sa nevzdavajte je to tazke ale treba vydržat.

Terezka

dost ma stym problemi hlavne psychicke nechce sa vyzliect pred cudzimi ani na kupalisku,ma preukaz ZTP,ale peniaze nedostava,tolko nevladze ako by mal ,zadychava sa.

Terezka

syn, bol operovany ako 6 rocny na Kramaroch operoval ho dr. Kirnyak primar,potom ako 14 rocny dali mu tam pelotu na 1 rok,taku akoze dlahu ,po roku mu to vybrali kazdy rok chodil do kupelov,na rehabilitacie do Blavy na cely mesiac,. po operacii bol v nemocnici 11 dni o dve mesiace kontrola v Blave,ma velmi velku jazvu dlhu na celom hrudniku,ked bol maly velmi sme ho trýznili s cvicenim,no potom odmietol vsetky cviky,ze jemu nic nieje,on mal na spirometrii hodnoty velmi tazkeho stupna co mu tlacilo na pluca,teraz to ma stredneho stupna,

babula58

brat ho mal vpaceny od narodenia...operovali ho iba raz...a potom druhykrat mu len vytiahli ten kov co tam vlastne davaju na vytlacenie toho hrudnika..ale teraz si uz moc nepamatam po akom case mu to vytiahli..ci po mesiaci alebo ako...
jazvu ma, ale neviem ci velku...nevydam brata casto odhaleneho:)))

tery

Babula,nevieš mi povedať koľko stojí taká operácia? Tvoj brat mal vpačeny hrudník od narodenia?Koľko krát ho operovali? Niekoho operujú1,2,3,krát.Ostala mu veľká jazva,alebo iba taká nepatrná?