Bolesti 5 rocneho dietata v lytkach, nemoze chodit, problem so vstavanim

pedroma

maminaplus, a ako sa teraz dari synovi? Kolko ma? Aj my sme ju prekonali uz po 2x, tiez trvala cca tri dni, a teraz uz vzdy striehnem, ked malemu co len trocha vyskoci teplota...
Popis mi prosim Ta trochu o nej, zrejme mas viac informacii, ked ste aj zakazdym lezali v nemocke. Dakujem vopred.

maminaplus

Dobry den, presiel dlhsi cas od prispevku, tak snad este bude moja odpoved aktualna.
Parainfekcnu myozitidu prekonal moj syn 2x. Je to zapal svalov. Lezal na to aj v nemocnici, lebo sa nemohol absolutne postavit na nohy, museli sme ho vsade prenasat. Mal niekolko stonasobne zvysenu hladinu svalovych enzymov a tiez mu to prislo obidva razy po dvoch troch dnoch choroby s teplotami okolo 38. Cudujem sa, ze to vasmu vnukovi nezistili, hadam mu odobrali svalovy enzym. Nechodenie mu trvalo asi tri dni. Potom len pomaly zacinal zatazovat nohy, ked uz mal silu na nich aspon stat.

pedroma

az teraz spätne som si vsimla, co vsetko uz tvoj vnuk absolvoval...
Mali ste vystrene aj svalovo-pecenove enzymy? Alebo vysetrenie elektromyografiou? Skus sa opytat.

pedroma

Ahoj Kejtula, dufam, ze sem este kuknes...

MOj syn ma presne tento isty problem (bude mat 5 rokov). Bolest noziciek nastupuje sucasne s horuckou, trva dva/tri dni asi hodinku denne, vzdy to potom rozbeha. Samozrejme tu hodinku vobec nechodi. Vola sa to parainfekcna myozitida (myopaticka porucha), jedna sa o komplikaciu popri prekonavam infekte (vacsinou chripke).
Neboli rodicia s malym na ziadnom vysetreni? Ja osobne som bola velmi znepokojena, nie je normalne, ked chodiace dieta prestane chodit!

kejtula

Vnucik to mal v januari, v maji a teraz po tieto dni, trvalo to asi tri dni, dnes uz sa postavil a chodi, ale este vcera velmi nemohol ani chodit

kejtula

Aj ja si myslim, ze to bude z rastu, pred chvilou som si nasla clanok o raste deti, ze to moze sposobovat bolesti lytok, ale viete, dcera sa velmi vystrasila a ja s nou, a to je vzdialena na mile odo mna, pretoze zije v zahranici

darika

kejtula
ak je to ale naozaj len otazka chvilky,alebo par opakovani,ja by som si stale stala za svojim,ze vnucik rastie.Prave som sa syna pytala,ako velmi ho to bolievalo a on na to,ze sa nemohol ani postavit.No...bodaj by to bolo toto.