Odlubenie sa

Príspevok v téme: Odlubenie sa
asus4

Ahojte,

priatelka sa rozisla so mnou po vyse roku vztahu, bola to velmi velka laska, vzdy som citil ako ma velmi lubila, velakrat mi to aj dokazala... a zrazu ako by z nićoho nic sa so mnou rozisla, nebol v tom nikto iny, proste definitivny koniec....
len co nechapem ako ju mohla udajne ta velka laska prejst po roku???

Stalo sa vam niekomu daco podobne??
Presla vas zrazu velka laska, proste sa sa odlubili a zistili ste ze partner vam po rozchode ani nechyba??

asus4

My sme nas vztah podla mna obaja brali dost vazne, rozumeli sme si a boli sme spolu stastni.... i ked samozrejme aj u nas boli hadky, nie tak často ale uz ked bola tak poriadna...ale vzdy sme to poriesili ..posledny mesiac boli hadky castejsie ale nic vazne co by sa nedalo riesit...zacala mi vycitat obcas take veci co som ani nechapal, ze vraj ja neviem ustupit pri hadke, a ze sa spravam ako male decko dakedy...co doteraz nechapem..ked som vyvolal ja hadku vedel som sa ospravedlnit, ale ak ona na mna vyletela a cakala odo mna ospravedlnenie tak tomu nerozumiem... este tyzden pred rozchodom po jednej hadke mi vravela ako ma strasne lubi a chce byt so mnou do konca zivota.... a o tyzden na to povedala ze som u nej totalne odpisany, ze ma nelubi a nie je stastna so mnou...a bol definitivny koniec a prestala sa so mnou baviť 4 mesiace

jenny6

Asus4, ja mam 23, on ma teraz 27. My sme sa rozisli uz takmer pred rokom, takze tam uz sanca navratu nie je, vsetka laska davno vysumela. Uz ani nie sme v kontakte.

Ked som zacala zistovat tie vlastnosti, ktore sa mi nepacili, neprestala som ho lubit, ako som vravela, ja som sa snazila nejako mu pomoct dospiet, snazila som sa riesit problemy, ktore sme mali, lebo kvoli tomu, ze on bol v prvom vztahu nevedel ako to chodi, lenze ja som uz vztahov mala niekolko a preto uz som mala urcite ocakavania, resp. brala som ten vztah inak, vyzretejsie, vaznejsie. On sa niekedy spraval akoby som bola jeho kamaratka, ktoru staci vidiet raz za dva tyzdne. Casto ma nepodrzal, nepodporil, ked som to potrebovala, on jednoducho nevedel ako to ma byt vo vztahu medzi dvoma ludmi. Mal tiez blbu vlastnost, ze bol obcas dost drzy a niekedy nehladel na to, ze slova dokazu zranit, lenze spravny partner aj ked druheho zrani, odcini to nejako, ospravedlni sa, ked mu na tom zalezi, aby sa ten druhy uz nehneval, alebo sa mu proste nejako snazi dokazat svoju lasku, aby odcinil svoje neprijemne spravanie, moj byvaly toto nevedel. Opat, akoby som bola len nejaka obcasna kamoska, ktora sa otrasie a prehryzie sa cez to sama...

Ako som tiez pisala, bol prilis naviazany na svoju mamu, ona ho strasne ovplyvnovala, spraval sa ako 10rocny, ktory urobi to co mu mama povie a tak ako mu to povie. A s tymto som ja naozaj nevedela nic robit. Dokonca sa mu v praci kolegovia obcas smiali za to, ako na mame lipne. ALe s nim to ani nepohlo, on si to neuvedomoval.

Takze vtedy som ho lubit neprestala, prestala som ho lubit, ked sa to hromadilo, ked sa to stale opakovalo, nic sa nemenilo a ani nemalo snahu sa menit a ja som bola sklamana, kolko som do toho vztahu vkladala.

asus4

ja som sa uz nad sebou zamyslel, a prisiel som na vela veci co som robil chyby a kde mam slabe stranky...myslim ze som sa dost zmenil, teda snazim sa kazdy den...chcel by som ju naspat,ale zda sa mi ze u nej laska uz vyprchala alebo uz nedava nasmu vztahu ziadnu sancu, co ma velmi boli...

Jenny,
mam pocit ze moj pripad je dost podobny tvojmu vztahu...mozem sa spytat kolko mas rokov a ci by si dala este sancu byvalemu keby ze vies ze sa zmenil? .. ci ked si nasla u neho tie vlastnosti ktore sa ti nepacili tak si ho prestala lubit?

rada

ano stalo sa to a to prave mne... Ale po 4 rocnom vztahu. Jednoducho sa to postupne vytrati. Ale chyba je v komunikacii. Na zaciatku je to krasne, veris, davas tomu nadej... jeden daval viac a druhy menej, jeden sa snazil viac, druhy menej... Az nakoniec ten co sa najviac snazil, polavil a zistil, ze nedostava to co ocakava. Neopatuje ako by mal, nehybe sa to inym smerom, nedoplnate sa, nema az taku dostatocnu podporu, menej ste sa vidali, jednoducho po case sa da zistit, resp. srdiecko napovie, ze nie je ten clovek pravy. Zial ale je to tak. Vzdy v takomto vztahu je jeden spokojny a druhy nestastny. A nie je spravne drzat takyto vztah nasilu. Nechaj tomu cas. Nehladaj chybu len v nej, ale skus sa zamysliet aj nad sebou, a hlavne chod do ulic, vyhladaj kamosov a netruchli. Laska musi prekonavat aj taketo prekazky. Takze drzim palce.

jenny6

Presne suhlasim, ja som sa tiez rozisla s priatelom, ked po prvom roku preslo obdobie blaznivej zamilovanosti a clovek zacal toho druheho spoznavat blizsie a tiez som zacala zistovat, ze nie vsetko sa mi na nom paci. Ja som ale nezvolila okamzity odchod zo vztahu, ja som to zacala riesit a snazila som sa napravat veci, ktore neboli dobre vo vztahu, vydrzalo mi to asi 10 mesiacov, potom som rezignovala, ako sa vravi, chlapa nezmenis. Pripadala som si, ako by som hadzala hrach na stenu, ja som vkladala mnozstvo energie do riesenia nasich problemov, velmi som sa snazila, vysvetlovala som mu, vela sme sa rozpravali, chcela som napravat veci, aby nam to lepsie fungovalo, lenze unho jednym uchom dnu druhym von, ani len trosku sa v nom nic nezmenilo, ani len snahu neprejavil. Tak som sa na to vykaslala. U nas bol problem jeho velka nevyzretost na jeho vek, prilisne lipnutie na jeho maminke a neskusenost so vztahmi...(mal 26 a ja som bola jeho prva).

Mozno tvoja byvala mala tiez nejaky podobny problem, ktory jednoducho nezistis uz po par mesiacoch vztahu, zistujes to az postupne, a jednoducho jej bolo trapne ti to povedat, alebo ti to nechcela povedat, alebo vedela, ze sa to jednoducho zmenit neda a preto sa rovno rozisla. Niekedy je aj to riesenie. Lebo ja aj ked som zvolila strategiu toho, ze to riesit chcem, a dam vztahu sancu, olutovala som to a stratila som dva roky plne stresu, placu a neustaleho snazenia sa o nic.

Ale treba sa na to divat pozitivne, poucila som sa z toho a viem lepsie, co u muza chcem a co nechcem.

drobeeec

ahoj ja som bola zaľúbená 5 rokov a zrazu to ochladlo...je pravda že náš vzťah nebol nikdy ideálny a asi sa mi jednoducho otvorili oči a zrazu mi nechýbal, nepotrebovala som s ním tráviť čas...nikdy by som nebola povedala že ma to len tak prejde...bola som v tom až po uši...ale tak vidíš stáva sa...ale každý vzťah je iný a je x dôvodov prečo to mohlo prejsť aj tvoju partnerku, ale rozhodne je za tým niečo hlbšie

jajka001_

asi si uvedomila nejake veci a nechcela ti ich vesat na nos, tak ti radsej nic nepovedala
aj to je mozne ze je v tom iny hoci ti to nepovedala